Alkaliczny detoks

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
352
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 23,72 zł
Nasza cena: 26,18 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

Bardzo dużo naszej uwagi kierujemy w stronę wyglądu zewnętrznego. Dbamy o higienę naszych ciał, lecz czy na pewno? Zapominamy jak wiele zanieczyszczeń znajduje się we wnętrzu  organizmu. A od tego w dużej mierze zależy jak się czujemy i wyglądamy.

„Alkaliczny Detoks” to książka, w której zostało zawarte wieloletnie doświadczenie autorki na temat oczyszczania organizmu. Znajdziemy tu praktyczne porady jak bezpiecznie przeprowadzić detoks oraz dostosowane przepisy kulinarne. 

Przeprowadź alkaliczny detoks, by wyglądać młodziej i czuć się lepiej!
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Zadbaj o zdrowie!

  Problemy skórne, spadek odporności, zniechęcenie i brak energii – to tylko niektóre z szeregu symptomów mogących świadczyć o tym, jak bardzo zanieczyszczony jest nasz organizm. Coraz większe tempo życia, nieregularne posiłki zawierające mało substancji odżywczych, coraz częściej złożone z gotowych i pełnych chemii półproduktów, litry wypijanej w ciągu dnia kawy bądź napoi energetyzujących, niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Jak zatem sobie pomóc?

  „Najlepszymi kosmetykami są woda (czyli nawodnienie), detoks (czyli zaprowadzenie porządku w układzie pokarmowym i oczyszczenie organizmu z toksyn) i sen” – pisze Beata Sokołowska, psycholog zdrowia, autorka książki „Alkaliczny detoks”. W opublikowanym nakładem wydawnictwa MUZA poradniku, znajdziemy nie tylko informacje na temat samego detoksu i jego dobroczynnych właściwości, ale również szereg możliwych form detoksu, z dokładnym opisem ich zalet, a także ewentualnych zaleceń. Sokołowska dokładnie omawia cały proces oczyszczania, doradza odpowiednie zioła i wskazuje na produkty, które powinniśmy z naszego menu wykluczyć, a wszystko po to, by za sprawą detoksu odzyskać zdrowie i witalność, by nabrać chęci do życia!

  Po książkę sięgnąć powinny nie tylko osoby, które cierpią na różne dolegliwości czy spadek energii, ale też każdy, kto dba o swoje zdrowie i pragnie zrobić wszystko, by cieszyć się nim jak najdłużej. Co więcej, jak przekonuje autorka, detoks jest wspaniałą szansą na trwałą zmianę, w tym zmianę nawyków żywieniowych czy trybu życia. W kolejnych rozdziałach książki poznamy doświadczenia Sokołowskiej związane z detoksem (już od kilkunastu lat przeprowadza ona detoks przynajmniej raz w roku) oraz szczegółowe informacje kto powinien (a kto nie) przeprowadzać detoks, a także jak długo powinien ON trwać. Poznamy również szereg korzyści płynących z detoksu, autorka omawia ponadto sygnały wysyłane przez nasze ciało, świadczące o tym, że potrzebujemy oczyszczenia. Zyskujemy również możliwość wyboru pomiędzy szeregiem form detoksu, poczynając od dziesięciodniowej diety warzywno-owocowej, poprzez głodówkę wodną lub sokową, aż po detoks jaglano-warzywny i detoks przeciwpasożytniczy.

  Niezwykle cenny jest rozdział poświęcony procesowi samego oczyszczania, czyli jego poszczególnym etapom. Dowiemy się, jaką wodę najlepiej pić, by odpowiednio nawodnić organizm, a także w jaki sposób to robić i jak często. Poznamy wskazówki dotyczące odżywiania się przed detoksem i produktów, które należy zdecydowanie odstawić. Autorka wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, komponując nasze menu i układając harmonogram posiłków, podaje również przepisy na pyszne i zdrowe dania, które wspomagają proces detoksykacji. Znajdziemy tu m.in. cebulową zupę krem, zupę krem z kalafiora i pora (polecam osobiście), pieczone buraki z jabłkiem i imbirem oraz leczo. Szeroki jest również wybór past, które można podać ze świeżymi warzywami sezonowymi, przekąsek oraz soków.

  Sporo uwagi autorka poświęca prawidłowemu zakończeniu detoksu, zwracając szczególną uwagę na fakt, iż powrót do pełnowartościowego jedzenia musi odbywać się stopniowo. Jeden z rozdziałów książki traktuje o napojach oraz przyprawach nadających się do zaparzania, które warto pić podczas przygotowania do detoksu, jak i w jego trakcie. Tym samym autorka dostarcza nam szeregu niezwykle cennych informacji na temat detoksu, zebranych w jednym miejscu i pozwalających wyeliminować ewentualne nieprawidłowości w trakcie jego przeprowadzania.

  Książka „Alkaliczny detoks” jest najlepszym prezentem, jaki możemy sprawić sobie oraz rodzinie i bliskim, daje ON bowiem narzędzie, które warto wykorzystać w walce o własne zdrowie i witalność organizmu. Autorka, bazując na własnym doświadczeniu, krok po kroku wprowadza nas w niuanse procesu oczyszczania, w niezwykle czytelny i prosty sposób przedstawiając poszczególne zagadnienia z detoksem związane. Szczególnie przydatne są listy, zestawienia potraw możliwych do spożywania oraz przykładowe menu, a dzięki przejrzystemu układowi książki bez problemu możemy wracać do interesujących nas fragmentów na każdym etapie przeprowadzanego oczyszczania. Ewentualne wątpliwości rozwiać mogą przytoczone przez autorkę pytania i odpowiedzi, ale jestem przekonana, że już sama lektura książki i historii Beaty Sokołowskiej przekona nas do wypróbowania detoksu, zaś w kolejnych latach – do regularnego jego powtarzania.

  Justyna Gul

  Qulturasłowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Alkaliczny detoks’ Beaty Sokołowskiej to spore i rzetelne źródło wiedzy o oczyszczaniu organizmu z toksyn, pasożytów, substancji zanieczyszczających nasz organizm i pogarszających jego stan! Książka napisana jest w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Autorka jasno wyjaśnia co można jeść, jak przeprowadzić detoks, wyjść z niego i jak powinno wyglądać wcześniejsze przygotowanie. Proponuje kilka wersji detoksu, w zależności od naszych potrzeb i możliwości. Szczegółowo opisuje produkty dozwolone, podaje sprawdzone przepisy.

  W obliczu tego, że nasze organizmy są coraz słabsze, coraz częściej chorujemy. A choroby cywilizacyjne stały się niepokojąco powszechne- warto przyjrzeć się temu co jemy, jak jemy i do czego nas to może zaprowadzić. Alergie, cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca- kiedyś to były rzadko spotykane choroby. Dzisiaj dotyka coraz młodszych i coraz bardziej intensywnie. Codziennie spożywamy mnóstwo cukru, konserwantów, chemii, hormonów i antybiotyków (tylko w pożywieniu, nie mówiąc już o ilości przyjmowanych leków lub suplementów diety). Nasze organizmy nie wyrabiają. A my źle się czując, dokładamy im obciążeń- witaminki, syropki, grzane wino, paczka chipsów, gotowe soki, fast foody.

  Na buzi pojawiają nam się pryszcze, łamie w kościach, czujemy się osłabieni, boli głowa, gorzej sypiamy. To wszystko najczęściej pojawia się z trzech powodów:

  – słabego nawodnienia organizmu (niezwykle powszechny problem!);

  – zbyt dużej ilości toksyn;

  – niedoboru witamin, minerałów i wartości odżywczych.

  Autorka wszystko co zawarła w książce, oparła na swoich osobistych doświadczeniach. Podzieliła się sprawdzoną wiedzą i zapewnia, że dzięki detoksowi można wyeliminować wiele dokuczliwych dolegliwości. Osoby, które poszły za jej radą i skorzystały z jej metod, zachwalają i zapewniają, że ich życie stało się zupełnie inne, odkąd zmienili swoje podejście do odżywania!

  Dla mnie- całkowitej debiutantce w tym temacie, a jednocześnie osobie, która w ostatnim czasie szukała podobnej wiedzy o oczyszczaniu organizmu, w celu eliminowania alergii- ta książka jest bardzo przydatna! Nie wiem jeszcze czy zdecyduję się na przeprowadzenie całego detoksu, ale na pewno wypróbuję kilka przepisów i zastosuję wiele rad!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Detox, to nic innego, jak dieta oczyszczająca, odtrucie organizmu, które stosowane regularnie (co tydzień lub co miesiąc) pomaga oczyścić całe ciało. Ma na celu regenerację naszego stanu fizycznego, który przez spożywanie alkoholu, palenie, zanieczyszczenia środowiska, oraz spożywanie przetworzonej żywności – jest mocno nadwyrężony. Dzięki stosowaniu detoksu – odtruwamy nasz organizm, usuwamy toksyny, zakwaszenia, a także wiele negatywnych skutków niezdrowego stylu życia.

  Książka „Alkaliczny Detox”, Beaty Sokołowskiej – jest wynikiem wieloletnich doświadczeń autorki związanych z cyklicznym oczyszczaniem organizmu. Kompleksowe informacje w niej zawarte umożliwiają właściwe przygotowanie się do detoksu i przeprowadzenia procesu usuwani z organizmu toksyn zgodnie z własnymi możliwościami i preferencjami. Trzy zaproponowane przez autorkę programy detoksu o rożnych stopniach trudności, pozwolą każdemu wybrać optymalną formułę.

  Etap I- odpowiednie przygotowanie do detoksu.

  To zbiór informacji, które wprowadzą nas w proces odkwaszania organizmu. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania, jaką pić wodę, jak ją pić, jaką dietę należy stosować przed przystąpieniem do detoksu, o ilości posiłków jakie należy spożywać, a także jakie cuda działa siemię lniane czy jak przygotować się psychicznie do oczyszczania.

  Etap II- oczyszczanie organizmu.

  Dział poświęcony ruchowi, wypoczynkowi, programowi detoksu, harmonogramowi dnia, zawierający także przepisy kulinarne (zupy, dania warzywne, sałatki, pasty, soki) oraz poruszający istotną kwestię dotyczącą wypróżniania się.

  Etap III – prawidłowe zakończenie detoksu.

  Dowiemy się między innymi tego, czego nie wolno robić przy zakończeniu odtruwania, oraz jak powinny wyglądać dni odbudowy i powracania do pełnowartościowego odżywiania.

  Ponad to, książka jest istną mapą, która prowadzi nas od pierwszego kroku – jakim jest podjęcie decyzji, do ostatniego, jakim jest powrót do normalnego cyklu dnia. Ponad to, praktyczne wskazówki jak wspomagać eliminację toksyn, jakie kosmetyki można z powodzeniem wymienić na naturalne środki pielęgnacyjne, masaże, stosowanie okładów i cała niezwykle praktyczna, jak i łatwo przyswajalna wiedza, która sprawia, że czujemy potrzebę zastosowania owego detoksu na sobie.

  Autorka podkreśla i jednocześni zaradza, jak radzić sobie w trudnych chwilach, które mogą występować podczas diety oczyszczającej. Podpowiada jak radzić sobie z mdłościami, osłabieniem, bólami głowy czy wzdęciami i robi to w taki sposób, że drobne niedogodności, nie stanowią żadnego problemu.

  Dla mnie przydatnymi wskazówkami, są te, które pokazały mi jakie jedzenie, napoje i napary wspomagają codzienną eliminację toksyn i budowanie przyjaznej flory bakteryjnej w jelitach. Detoks, to nie podjęcie decyzji tu i teraz – zaraz od dziś. To cały proces, do którego należy się przygotować, by zagwarantował nam najbardziej optymalne efekty. Beata Sokołowska przekazuje nam w książce bardzo obszerną wiedzę, odpowiada na pytania, które z pewnością pojawią się u każdego z nas i robi to językiem przyjemnym, zrozumiałym i wspierającym.

  Polecam, szczególnie, że po zimie, mamy wiele grzeszków do pozbycia się z naszego organizmu, a przed latem każdemu z nas przyda się zrzucić kilka centymetrów i zagwarantować sobie zdrowy start przed sezonem, gdzie będziemy spożywać zdecydowanie mniej żywności przetworzonej.

  polecam [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Alkaliczny detoks
 • Autor: Beata Sokołowska
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 352
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328700932
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328700932
 • EAN: 9788328700932
 • Wymiary: 13.5x20.0x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zielony detoks 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zielony detoks

Jak rośliny lecznicze wymiatają z organizmu wolne rodniki i gwarantują długie życie. 25 roślin leczniczych – te o egzotycznie brzmiących nazwach; żeń szeń, bakopa, gotu cola i te z nazwy pospolite; cebula, porzeczka i jagoda –stosowane umiejętnie zapewniają długowieczność i formę psychofizyczną.
Alkaliczny styl życia 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alkaliczny styl życia

Żyjemy za szybko, jemy byle co, śpimy zbyt mało. Taki styl życia bardzo odbija się na naszym zdrowiu, samopoczuciu i wyglądzie. Jak pozbyć się dolegliwości, które powstają, kiedy w naszym życiu i odżywianiu zaczyna brakować równowagi? Dzięki prostym zmianom można znów cieszyć się życiem. Nasze...
Zielone Koktajle Detoks 365 przepisów 0/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zielone Koktajle Detoks 365 przepisów

Książka napisana przez autorkę bloga Zielone Koktajle i bestsellerów „Zielone koktajle. 365 przepisów” oraz „Zielone koktajle dla mam i dla dzieci. 365 przepisów”. Znajdziesz w niej 365 przepisów stanowiących inspirację do oczyszczenia organizmu za pomocą koktajli. Każdy z nich to prawdziwa bomba...
Kolorowy detoks głowy 0/5 Nasza cena:
23,99 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolorowy detoks głowy

Dawno temu bazgraliśmy na ścianach jaskiń. Dziś kupujemy kolorowanki dla dorosłych. Cel jest ten sam - powrót do psychicznej i fizycznej równowagi. Chcemy znów poczuć się dziećmi, bo to dla nas odprężające, stymulujące, fajne. Moda na nieskrępowaną zabawę z czasów dzieciństwa na dobre zagościła już...
Ajurwedyjski detoks. Naukowo potwierdzony 4-stopniowy program na stany zapalne, zdrowie jelit, ciała i umysłu 0/5 Nasza cena:
33,30 zł 44,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ajurwedyjski detoks. Naukowo potwierdzony 4-stopniowy program na stany zapalne, zdrowie jelit, ciała i umysłu

Kulreet Chaudhary, która jest neurologiem, opracowała 4-stopniowy program uzdrawiania swoich pacjentów. Łączy w nim starożytną indyjską medycynę oraz najnowsze badania naukowe. Taki zestaw skutecznie pomoże oczyścić Twoje ciało z nadmiaru toksyn oraz pozbyć się stanów zapalnych. Dzięki...
Detoks Jak oczyścić organizm 5/5 Nasza cena:
20,09 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Detoks Jak oczyścić organizm

Organizm potrafi oczyszczać się sam, dopóki toksyny nie przekroczą pewnego poziomu. Jeżeli wciąż dostarczamy mu wysoko przetworzonych produktów, zanieczyszczonych chemią, wzmacniaczami smaku i sztucznymi barwnikami, trudno od niego oczekiwać sprawności, siły oraz witalności. Właśnie dlatego,...
Detoks. Książka kucharska 5/5 Nasza cena:
23,76 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Detoks. Książka kucharska

Kawa, stres i pospieszne jedzenie są dużym obciążeniem dla organizmu, ponieważ utrudniają trawienie i przemianę materii. W konsekwencji jesteśmy zmęczeni, brakuje nam energii i nie możemy sobie poradzić z nadwagą. Jest na to rada – detoks, czyli dieta oczyszczająca. Stosując ją, wspomagamy...
Pakiet: Jaglany detoks 0/5 Nasza cena:
84,92 zł 99,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Jaglany detoks

"Jaglany detoks" jest bestsellerem, bo działa! "Jaglany detoks" to nie tylko sposób na dietę i na wyeliminowanie trapiących Cię problemów. Dzięki tym książkom poprawisz jakość swojego życia, oczyścisz umysł, odnajdziesz wewnętrzny spokój, zaczniesz żyć aktywnie i rozpoczniesz swój własny bieg po...
Naturalny detoks 0/5 Nasza cena:
37,05 zł 49,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalny detoks

Nie jesteśmy w stanie całkowicie usunąć toksyn z naszego środowiska, ani uniknąć ich w codziennym życiu. Są one również tworzone w każdym z nas jako produkt uboczny metabolizmu komórkowego. Musimy zatem nauczyć się radzić sobie z nimi najlepiej jak potrafimy. Możemy to zrobić poprzez...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula