Alienista wyd. 3

Autor:

Caleb Carr

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Seria
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
544
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,82 zł
Nasza cena: 33,52 zł 39,90 zł Taniej o: 16%

Produkt niedostępny

Nowoczesny kryminał w historycznych dekoracjach. Zawojował czytelników na całym świecie! Na Netflixie serial nakręcony dla TNT na jego podstawie.

W rolach głównych: Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning!

Światowy bestseller!

Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore'a Roosevelta, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista - dziś powiedzielibyśmy psychopatolog - Laszlo Kreizler, który wykorzystuje całą swą wiedzę, by stworzyć profil psychologiczny mordercy i w ten sposób wpaść na jego trop. Wraz z dziennikarzem Johnem Schuylerem Moore’em i Sarą Howard, pierwszą kobietą zatrudnioną przez nowojorską policję, działa w nowatorski dla kryminalistyki sposób, by złapać zabójcę, nim znów dokona zbrodni.

Alienista – napisany zarówno w duchu klasycznych kryminałów, jak Milczenie owiec – znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera, dając przy tym niesamowity obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian.

Caleb Carr oprócz bestsellerowego Alienisty napisał również Anioła ciemności i Miasteczko Surrender – obie powieści nawiązują do wątków podjętych w Alieniście.

Pierwszorzędna opowieść o zbrodni i karze. - „Entertainment Weekly"

Caleb Carr zabiera nas w czasy, kiedy dopiero rodziło się nowoczesne dochodzenie kryminalne i dziennikarstwo śledcze. -„The Detroit News”

Wciągająca, ponura, doskonale oddająca realia opowieść. -„USA Today”

Ekscytujący, napisany w świetnym tempie i naprawdę inteligentny thriller. -„Los Angeles Times”

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeczytałam „Alienistę” Caleba Carra. Jakie to było dobre. Jak bardzo dobre. Nie przepadam za powieściami historycznymi – ale właściwie lubię ten klimat więc wróć – ten wiktoriański kryminał spodobał mi się. Być może dlatego że morderstwa według mnie były na drugim miejscu. Na pierwszym były początki profilowania, zależności między bohaterami, sam wielki Nowy Jork tak inny od dzisiejszego. I oczywiście serdeczna przyjaźń między bohaterami – między doktorem Laszlo Kreizlerem, Johnem Moore, Sarą Howard, braćmi Isaacsonami, pracownikami domu Kreizler… Właśnie tam, w Wielkim Jabłku grupa rozpracowuje szereg morderstw, smutnych morderstw. Bo dotyczących dzieci, pracujących w domach publicznych. Tak, nawet dziś chłopcy i dziewczęta są wykorzystywani w niecnych celach ale o tym może kiedy indziej – bo za trudny temat. Doktor Kreizler wraz z współpracownikami tworzy swój pierwszy profil, aby dopaść zbrodniarza. Czy im się to uda – odsyłam do książki. Piękna, mroczna, zagadkowa książka Absolutnie polecam.

  Don’t pretend I have no feelings for you…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co tak naprawdę kieruje zachowaniem każdego z nas i sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni? Czy odpowiedzialna jest za to nasza wolna wola i spontaniczność, czy też może szereg doświadczeń oraz lata tworzenia się wzorców, które w końcu zaczynają wpływać na podejmowane przez nas decyzje?

  Dziś znamy już odpowiedź na to pytanie, jednakże u schyłku XIX wieku pogląd, iż na osobowość człowieka i jego czyny miałyby mieć wpływ doświadczenia z wczesnych lat dzieciństwa uważany był za coś nie do pomyślenia, po prostu czystą herezję. Nic więc dziwnego, iż hołdujący mu dr Laszlo Kreizler, jeden z najwybitniejszych ówczesnych ekspertów od psychiatrii sądowej, raz za razem spotyka się z niezrozumieniem, a wręcz ostrą krytyką ze strony większości swoich "kolegów" po fachu, jak też przedstawicieli Kościoła i innych ugrupowań mających realny wpływ na życie mieszkańców miasta.

  Jednakże jest ktoś, kto uważa, iż metody Kreizlera mogą okazać się nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne do rozwiązania sprawy, którą policja oficjalnie nie zamierza się zająć. Znaleziono bowiem bestialsko okaleczone zwłoki młodego chłopca, który zarabiał na życie prostytuując się. Gdyby wywodził się ON z szanowanej i zamożnej rodziny, zamiast być młodocianym imigrantem sprzedającym swoje ciało, wówczas odpowiednie służby ochoczo zajęłyby się sprawą wyjaśnienia jego śmierci i dołożyły wszelkich starań, aby ująć sprawcę tego okrutnego mordu. Niestety prawda jest taka, iż los tego typu ludzi był wówczas zupełnie obojętny dla reszty społeczeństwa, które stawiało znak równości pomiędzy rozmyślnym ignorowaniem zła a jego nieistnieniem, przymykając oczy na wszelką krzywdę i niesprawiedliwość, które były udziałem najuboższych.

  Z tą postawą nie zgadza się jednak Theodore Roosevelt, komisarz jednego z nowojorskich posterunków policji i przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych, który postanowia powołać tajną grupę specjalną, zadaniem której byłoby ujęcie mordercy. W jej skład weszli wspomniany prędzej dr Kreizler, a także dziennikarz z "Times'a" John Schuyler Moore oraz Sara Howard - sekretarka Roosevelta, jedna z dwóch pierwszych kobiet zatrudnionych w policji, która marzy o tym, by pewnego dnia zostać prawdziwą policjantką. Czy uda im się jednak rozwiązać zagadkę i powstrzymać zabójcę, nim ten uderzy po raz kolejny?

  "Nowoczesny kryminał w historycznych dekoracjach. Zawojował czytelników na całym świecie! Na Netflix serial nakręcony dla TNT na jego podstawie. W rolach głównych: Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning!"

  Przyznam szczerze, iż wcale nie dziwi mnie popularność, jaką zdobyła ta powieść, jak też fakt, iż podjęto decyzję o nakręceniu na jej podstawie serialu. Caleb Carr, amerykański historyk wojskowości, dziennikarz oraz pisarz, mający w swym dorobku literackim również takie pozycje jak "Anioł ciemności" oraz "Miasteczko Surrender" nawiązujące do wątków podjętych w "Alieniście", oddał bowiem w ręce czytelników dzieło, które po prostu wyśmienicie się czyta i które już od pierwszych stron wciąga w wir opisanych na jego stronicach zdarzeń. Z każdą kolejną przewracaną stroną książki coraz mocniej odrywani jesteśmy od otaczającej nas rzeczywistości, w zamian przenosząc się do Nowego Jorku u schyłku XIX wieku, miasta, w którym korupcja przypominała mitologiczną bestię, której po odcięciu jednej głowy zamiast siedmiu odrastało ich tysiąc na jej miejsce, a ulice rządzone były przez przeróżne gangi. Autor w szczególności położył duży nacisk na przedstawienie czytelnikowi realiów ówczesnego życia mieszkańców tego miasta, a zwłaszcza trudów i niesprawiedliwości, jakie znosić musiały mniejszości narodowościowe, imigranci i najubożsi. Obraz ten wzbudza niesmak jak i złość w stosunku do instytucji, które zamiast nieść pomoc tym, którzy faktycznie jej potrzebowali, odwracali głowy udając, że nic złego się przecież nie dzieje, a wręcz że tak jest nawet lepiej, gdyż miasto pozbędzie się przynajmniej kłopotu...

  Dużym plusem jest też to, w jaki sposób autor przedstawił cały proces kryminalnego dochodzenia. Dosłownie krok po kroku śledzimy kolejne etapy śledztwa, podczas których wraz z bohaterami zapoznajemy się z kolejno odkrywanymi przez nich faktami, ich przemyśleniami jak też wysnuwanymi tezami związanymi z całą sprawą. Czytając książkę mamy wrażenie, jakbyśmy sami brali udział w śledztwie i wraz z resztą zespołu pracowali nad rozwiązaniem zagadki.

  Najmocniejszym jednak elementem całej powieści są jej bohaterowie - różnorodni, intrygujący, wielowymiarowi i niepowtarzalni, którzy razem wzięci stanowią jedyny w swoim rodzaju zespół charakterów i osobowości, bez obecności których powieść ta z pewnością nie byłaby już tak dobra.

  Narratorem, jak i jednym z głównych jej bohaterów jest dziennikarz John Schuyler Moore będący nie tylko encyklopedią poufnych informacji, ale też osobą mającą doskonałą wiedzę na temat obecnego w mieście świata przestępczego. To właśnie z jego punktu widzenia śledzimy wszystkie wydarzenia i to ON opowiada nam prawdę o nich blisko ćwierć wieku po tym, jak do nich doszło. Jak zresztą na samym początku wspomina:

  "Tak, trzeba to wszystko ujawnić i wreszcie uświadomić społeczeństwu. Społeczeństwo może nie być tym zachwycone; w rzeczy samej, to właśnie z obawy przed publiczną reakcją tyle lat zachowywaliśmy milczenie. "

  Dalej mamy Sarę Howard, jedną z dwóch pierwszych kobiet zatrudnionych w policji, która za cel powzięła sobie dowiedzenie tego, iż kobieta może być równie zdolnym i kompetentnym funkcjonariuszem policji jak mężczyzna. Choć niepozorna z wyglądu, odznacza się nietypowym dla swej płci awanturniczym charakterem, jak też psychiczną wytrzymałością, tak potrzebną w trudnych sytuacjach.

  Najważniejszą jednak postacią tej historii jest bez wątpienia nasz tytułowy alienista - dr Laszlo Kreizler. Człowiek - zagadka, enigmatyczny i niemal wszystkim wydający się być nieprzystępnym. Jaki by nie był, odznacza się ON ogromną wiedzą specjalistyczną z zakresu ludzkiej psychiki, jak też umiejętnościami niebywale przydatnymi dla całej sprawy. Nie dziwi więc fakt, iż Roosevelt zdecydował się wciągnąć Kreizlera do swego zespołu, choć praca z nim z pewnością nie będzie należała do łatwych - co jest zresztą bardzo częste w przypadku jednostek o wybitnym umyśle. Niemniej jednak fascynujące jest podążanie śladami jego przemyśleń i odkrywanie, jak wiele prawdy o nas samych jest w nich zawartej.

  Na tej trójce jednakże nie zamyka się grono bohaterów, których poczynania mamy okazję śledzić na kartach powieści. Nie wiem czemu mówiąc o tajnej grupie powołanej przez komisarza Roosevelta nie wspomina się jeszcze o dwóch innych jej członkach, którzy dołączają do niej praktycznie już na samym początku i stanowią jej ważną część do samego końca. Mowa o braciach Isaacsonach - Marcusie oraz Luciuszu, dwojgu doskonałych śledczych pochodzenia żydowskiego, posiadających nie tylko wiedzę z zakresu kryminologii, ale przede wszystkim tych jej dziedzin, które w ówczesnych czasach traktowane były zaledwie jako ciekawostka bądź też w ogóle nie brane były  pod uwagę jako poważne metody w rozwiązywaniu spraw - jak m.in daktyloskopia, grafologia czy zapis obrazu z siatkówki oka zachowanego na niej tuż przed śmiercią ofiary. Obaj odgrywają bowiem ważną rolę podczas prowadzonego śledztwa i dziwi mnie, iż potraktowano ich jak zwykłe, niewiele znaczące dla historii postaci drugoplanowe. 

  Mamy jeszcze kilkoro bohaterów pobocznych, których losy w mniejszym bądź większym stopniu związane są ze sprawą - jak m.in Murzyn Cyrus czy pyskaty Stievie Taggert, których łączy to, iż obaj mają mroczną przeszłość, z której wyciągnął ich dr Kreizler. 

  "Alienista" jest debiutem literackim Caleba Carra i to debiutem w moim odczuciu zdecydowanie udanym, czego zresztą wyrazem jest nie tylko jego rosnąca popularność, ale też fakt, iż otrzymał ON w 1995 roku wyróżnienie (Anthony Award) za najlepszy debiut powieściowy, a trzy lata później Nagrodę im. Palle Rosenkrantza. Dla mnie to zdecydowanie jeden z lepszych kryminałów retro, jakie miałam okazję dotąd przeczytać. Jeśli zatem lubicie tego typu historie, zachęcam was do sięgnięcia po tę powieść. Naprawdę warto. 

  Recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Jednym z pierwszych sposobów poznania mordercy jest poznanie jego ofiar."

  Rozsmakowałam się w tej powieści, zapewniła mi wiele godzin pasjonującego zaczytania, wpadłam w sidła misternie wykreowanego klimatu i ciekawie zaplecionej intrygi. Powieść idealnie spasowała się z moimi oczekiwaniami, satysfakcjonująco prowadziła po stronach, i pomimo wolnych rytmów, choć niewątpliwie wypełnionych frapującymi zdarzeniami, sprytnie przykuwała uwagę. Autor proponuje nie tylko fabułę bazującą na klasycznych standardach rozwiązywania zagadki kryminalnej, lecz również znakomicie wysuwa na pierwszoplanowego bohatera Nowy Jork końca dziewiętnastego wieku, miasto w trakcie burzliwej transformacji. Pieczołowicie, z dbałością o szczegóły, z ogromem odniesień do historycznych postaci, miejsc, architektury, trendów politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturalnych, oraz faktów z przeszłości. Wspaniale jest przenieść się w tamte czasy, obejrzeć ciemne i jasne obrazy metropolii, doświadczyć różnych barw życia ówczesnych mieszkańców.

  Na fali przestępstw mieszkańcami Nowego Jorku szczególnie wstrząsają i szokują makabryczne zabójstwa chłopców z domów publicznych. Przesiąknięta łapówkarstwem policja bezradnie rozkłada ręce, sprawca zręcznie wymyka się organom ścigania, zaś o sprawiedliwość dla ofiar nie ma kto się upomnieć. Theodore Roosevelt, prezes zarządu komisarzy policji, powołuje tajną grupę działającą niezależnie od policji, która ma ustalić tożsamość mordercy. Początkowo dysponuje ona nielicznymi tropami, skromnymi poszlakami, zaś morderca wykazuje się inteligencją, przebiegłością, zuchwałością, umiejętnością planowania, znacznie wyprzedza poczynania ścigających go osób. Jednak grupa odwołuje się do nowoczesnych, jak na ówczesne czasy, technik, idei i narzędzi, choćby daktyloskopia, grafologia, antropometria, łańcuch przyczyn, obraz negatywowy, podwójna świadomość, portret psychologiczny, projekcja psychologa. Zajmująco zagłębia się w te obszary, stawia coraz to nowsze pytania, krok po kroku docieka prawdy, powoli wpasowuje elementy układanki we właściwe miejsce.

  W skład grupy wchodzi Laszlo Kreizler, zajmujący się badaniami nad ludzkim umysłem, lekarz, alienista, ekscentryczna osobowość, John Schuyler Moore, redaktor kroniki policyjnej najpoczytniejszej gazety, to właśnie z jego perspektywy poznajemy scenariusz zdarzeń, Sara Howard, ambitna i odważna wywiadowczyni, pierwsza kobieta zatrudniona w policji, oraz bracia Marcus i Lucius Isaacson, sierżanci śledczy, specjalizujący się w kryminologii i medycynie sądowej. Sympatycznie i wyraziście stworzone postaci powieści, każda z nich ma coś ciekawego do zaproponowania czytelnikowi, zaś ich wzajemne relacje nieraz wzbudzają uśmiech na twarzy. Polubiłam tę lekką domieszkę dobrego humoru przetkaną między wątki fabuły. Warto jeszcze nadmienić, że przeciwnikiem grupy w emocjonującej rozgrywce, jest nie tylko zabójca, ale również presja czasu i potężni członkowie tajemniczego spisku, którzy w bezwzględny sposób podejmują próbę zatuszowania faktów dotyczących morderstw.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Miasteczko surrender 3/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko surrender

Książka autora kultowego ALIENISTY! Wkrocz do mrocznego świata, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie. Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw. Mimo prób zatuszowania sprawy okazuje się, że wszystkie ofiary są nastolatkami porzuconymi przez rodziców....
eBook Alienista mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,82 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Alienista mobi epub

Nowoczesny kryminał w historycznych dekoracjach. Zawojował czytelników na całym świecie! Na Netflixie serial nakręcony dla TNT na jego podstawie. W rolach głównych: Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning! Światowy bestseller! Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa...
Zapach diabła 5/5 Nasza cena:
34,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach diabła

Nie da się uciec przed złem, szczególnie przed tym, które nosisz w sobie. W Bangkoku znaleziono zwłoki brutalnie zamordowanej Szwedki. Na miejsce zbrodni wezwana zostaje Malin Fors. Opuściła Linköping, uciekając przed samą sobą i swoimi demonami. Otrzymała ostatnią szansę i obecnie pracuje jako...
Nic bez ryzyka 5/5 Nasza cena:
26,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic bez ryzyka

To nie jest powieść detektywistyczna, to jest opowieść o detektywie… William Warwick zawsze chciał być policjantem. Zaczyna od służby w rewirze pod czujnym okiem konstabla Freda Yatesa, a potem trafia do Scotland Yardu, gdzie bierze udział w swoim pierwszym poważnym śledztwie w sprawie kradzieży...
I tak wygrasz 4/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

I tak wygrasz

Jeffrey Archer zakończył sagę o rodzinie Cliftonów i zabrał czytelnika w niezwykłą podróż w poszukiwania przeznaczenia i przeszłości Powieść niczym Kane i Abel, trzyma czytelnika w szachu od pierwszej do ostatniej strony! Leningrad 1968. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na...
Pandemia 5/5 Nasza cena:
26,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pandemia

Mistrz thrillera medycznego powraca! Przenieś się w świat najnowszych odkryć genetyki, które dają człowiekowi możliwości, o jakich dotychczas nie mógł nawet marzyć. Młoda kobieta traci przytomność w nowojorskim metrze i umiera w karetce wiozącej ją do szpitala. Istnieje podejrzenie, że zmarła była...
Diablero 3/5 Nasza cena:
21,62 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diablero

Powieść, na podstawie której powstał serial Netflixa. Demony, duchy, strzygi, diabły i upiory, wynocha, jazda, won, precz!!! Elvis Infante nadchodzi! Diaboliczne połączenie thrillera i horroru z akcją toczącą się w niebywałym tempie. A wszystko to podszyte przewrotnym czarnym humorem! Po...
Dolina 5/5 Nasza cena:
29,32 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dolina

Nowe śledztwo Martina Servaza! "Myślę, że ktoś tutaj zachowuje się tak, jakby uważał się za Boga…" W jednej z pirenejskich dolin dochodzi do serii straszliwych morderstw. Podejrzewa się, że jakąś rolę w sprawie odgrywa pobliskie opactwo kryjące wiele sekretów. Miasteczko ogarnia chaos, mieszkańcy...
Siostry 5/5 Nasza cena:
25,36 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry

Maj 1993. Zwłoki dwóch sióstr zostają znalezione na brzegu Garonny. Dziewczyny, ubrane w pierwszokomunijne sukienki, siedziały naprzeciwko siebie przywiązane do drzew. Młody Martin Servaz bierze udział w swoim pierwszym śledztwie. Szybko zwraca uwagę na Erika Langa, autora porywających, pełnych...
Pogrzeb na zamówienie 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pogrzeb na zamówienie

Autor bestsellerowych Morderstw w Somerset powraca! Zaplanowała własny pogrzeb, ale czy spodziewała się, że wkrótce zginie? Gdy sześć godzin po ustaleniach w sprawie własnego pogrzebu umiera kobieta, Daniel Hawthorne, były policjant i krnąbrny detektyw, który pilnie strzeże własnych tajemnic,...
Śmierć i Małgorzata 5/5 Nasza cena:
20,19 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć i Małgorzata

Piękna kobieta i młody lekarz, miłość i przemoc, przepowiednia i śmierć. Świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje… Warszawa, upalne lato. Młody lekarz, Henryk Wieroński, znajduje zwłoki byłej narzeczonej, Małgorzaty Detman, bestialsko pobitej i...
Terapeutka 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapeutka

NOWY GŁOS W POLSKIEJ POWIEŚCI KRYMINALNEJ. Listopadowy poranek. W ogrodzie gabinetu terapeutycznego zostają znalezione zwłoki dziecka. Choć pracująca tam terapeutka Marta Szarycka stara się trzymać na uboczu, szybko zostaje wciągnięta w bieg wydarzeń za sprawą dziwnych wiadomości, które otrzymuje,...
Wybrane bestsellery
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
41,86 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Pozwala łatwo zapamiętać i zrozumieć ważne procesy dzięki czytelnemu i uporządkowanemu ich przedstawieniu, m.in. w postaci infografik. Odwołuje się do życia codziennego i wykorzystywania wiedzy w praktyce poprzez tematy poruszane w elementach O tym się mówi! oraz Bliżej życia. Przyspiesza naukę...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
43,15 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
38,68 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
38,68 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
50,51 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Przedstawia najbardziej aktualne informacje na ponad 300 czytelnych mapach. Poszerza wiedzę o współczesnym świecie, wykorzystując wykresy i diagramy. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki mapom zgodnym z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zapewnia pełną realizację programu nauczania...
Geografia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,54 zł 24,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Geografia Maturalne Karty Pracy 3 Liceum I Technikum zakres rozszerzony.
Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych 5/5 Nasza cena:
37,63 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych

W czytelny i przyjazny sposób kształci wiele kluczowych, przydatnych w życiu codziennym kompetencji z zakresu przedsiębiorczości za pomocą elementu W praktyce. Ułatwia zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce dzięki takiemu elementowi, jak Przykład. Kształci krok po kroku umiejętność wykonywania...
Czarne serce 0/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne serce

Witaj w świecie, w którym rządzą piraci. Bezduszni, bezwzględni, pozbawieni zasad moralnych ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze i zwycięstwo w każdej walce. A wśród nich ON – najgorszy z bestii, które możesz spotkać na swojej drodze. Miguel Calva, przywódca załogi Fantasmas Negros, nie...
Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,26 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2

Ciąg dalszy śledztwa Tomasza Piątka. Autor przedstawia rozwój i szczyt potęgi księdza Rydzyka od końca lat 90. do dzisiejszego dnia. To okres, w którym wpływy i finanse Rydzyka pozwalają mu oddziaływać bezpośrednio na politykę, kreować liderów, a nawet całe partie. Prawicowi politycy karnie się...
Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,54 zł 24,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Język Polski Maturalne Karty Pracy 3 Liceum I Technikum Zakres Podstawowy Linia I.
Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia 0/5 Nasza cena:
16,27 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia

Pucio postanawia spróbować nowego dania w restauracji Wesoła Marchewka. Zamówiony makaron wygląda inaczej niż ten jadany w domu, ale smakuje wyśmienicie! Na dodatek kucharz daje dzieciom przepis na pyszne placuszki, więc szykuje się rodzinne gotowanie. Ach, ile przy tym zabawy! Każdy ma swoje...
Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
20,15 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Biologia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula