Aleo. Burza na północy

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
354
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 32,29 zł 37,99 zł Taniej o: 15%


Czy wielkich czynów mogą dokonywać tylko wielcy bohaterowie?

Aleo, nastolatka o rubinowych włosach, jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu, wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie, na co dzień mieszka u wuja, pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Co oznacza przepowiednia, która mówi, że los odkupi Rubin z Kalantari?

Tomasz Miękina tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat, tyleż baśniowy i malowniczy, co realistyczny i groźny. Świat, w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością, gdzie dobro nieustannie walczy ze złem, a pragnienie władzy i zemsty za wszelką cenę zawsze obnaża ludzkie słabości.

Dla dziewczyny czas się zatrzymał. Świat wkoło niej zawirował. Czuła, że zaraz się przewróci. Oparła się o stół. Jej duże szafirowe oczy teraz powiększyły się jeszcze bardziej. Wpatrzone w nieco zamglony wzrok stryja, który spokojnie siedział na krześle, zdawały się pytać: „Dlaczego, dlaczego ja?”. Fere nie ukrywał zdziwienia. Decyzja króla, chociaż słuszna, wydawała mu się niezrozumiała. Co musiało się stać? – myślał w duchu. Po tylu latach rządów. Nie mógł przywyknąć do tej myśli. Wszystko nastąpiło tak szybko.

Tomasz Miękina – urodził się w 1989 roku w Stalowej Woli. Z wykształcenia ekonomista, absolwent KUL-u. Obecnie pracownik działu handlowego w jednej z firm sektora przemysłowego. Swój wolny czas poświęca jeździe na rowerze oraz pisarstwu. Pasję do książek zawdzięcza swojej mamie, która zachęciła go do odwiedzenia szkolnej biblioteki. Swoją pisarską przygodę rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, stając się współautorem tomiku poezji „Tchnienie”. W 2012 roku rozpoczął pracę nad serią powieści o losach dziewczyny o rubinowych włosach.Pierwszy tom jej przygód Aleo. Burza na północy jest jego powieściowym debiutem.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co mnie podkusiło, aby sięgnąć po książkę „Aleo. Burza na północy”? Może to okładka, z której czerwono włosa kobieta hipnotyzuje wzrokiem, a może ciekawość wynikająca z opisu fabuły książki? Samo imię widniejące w tytule tej pozycji przyciągnęło mój wzrok, po to bym następnie mogła doszukać się na jej temat czegoś więcej. „Aleo. Burza na północy” jest debiutem Tomasza Miękina, książką, która ma swoje podłoże w świecie fantastycznym, niezwykle bajkowym i równie tajemniczym, jak i emocjonującym. Nie mogłam się jej oprzeć, dobrze wiecie, że nie obawiam się debiutów, ani też polskich autorów, a fantastykę wręcz kocham. Co mi przyszło z tego uwielbienia?

  "Dobro, które nie jest pielęgnowane, szybko więdnie i marnieje, a czas tylko pogarsza sytuację. Nie można go posiadać, nie troszcząc się o nie".

  Główną bohaterką książki jest rubinowo włosa i szafirowooka dziewczyna o imieniu Aleo. Jest jedyna w swoim rodzaju, nie ma takiej drugiej w całym królestwie Adonu. Nie można powiedzieć, że dziewczyna ma łatwe życie, została sierotą, pozbawiona rodziców była zmuszona na zamieszkanie z wujkiem Fere. Strata najbliższych mocno wpłynęła na Aleo, było jej ciężko stanąć na nogi. Wuj starał się ze wszystkich sił być dla niej podporą i zapewnić wsparcie, którego tak bardzo potrzebowała. Los jednak się odmieni za sprawą pewnego prawa gwiazdy wieczornej, które mówi o tym, że jest prawowitą dziedziczką królewskiego tronu. Aleo jest pierworodnym dzieckiem równie pierworodnego męskiego potomka, dlatego czeka ją nie małe wezwanie. Królestwo Adonu jest wyjątkowo pięknym miejscem, jednak pokój wydaje się kruchy i bardzo chwiejny. Zawsze znajdzie się, ktoś gotowy do walki, czy podburzenia tłumu.

  Aleo jest bardzo dobrą dziewczyną, dla wszystkich miłą i dobrą, jest wyjątkowo pracowita i dlatego też stara się pomagać wujkowi w prowadzeniu domu, jak tylko może. Jest bezinteresowna także w stosunku do obcych ludzi, nie tylko jej czupryna sprawia, że wyróżnia się z tłumu, ale także jej dobre serce. Jej postawa nie jest wymuszona, ona po prostu taka jest, tak działa i jest to naturalnym zachowaniem dla tej postaci. Czy to wystarczy, aby mądrze sprawować władzę w królestwie? Zło jedynie czeka, czai się w ciemnościach by zasiać zwątpienie i nienawiść w ludzkich sercach, problemy same potrafią się zjawić w najmniej oczekiwanym momencie. Czy Aleo jest na tyle silna, aby sobie z nimi poradzić? Czym jest tak poszukiwany Rubin z Kalantari? Czy faktycznie odkupi ludzkie grzechy zapewniając bezpieczeństwo? Co ciekawego wymyślił w tej kwestii autor?

  „Aleo. Burza na północy” jest debiutem Tomasza Miękiny i jak na mój gust udanym, można mu zarzucić, że akcja nie ma równomiernego tempa, jednak dla mnie nie było to problemem. Zachwycałam się rozbudowanymi opisami przyrody, rozkoszując się wykreowanym przez autora światem. Z przyjemnością brnęłam w kolejne strony dowiadując się coraz więcej na temat królestwa, jak i samej bohaterki, której przydałyby się jakieś wady. Z drugiej strony to pierwsza część historii, myślę, że w kolejnej książce uda nam się ją lepiej poznać i zobaczyć, że jest autentyczną postacią. Ufam zamysłowi autora, a co będzie dalej przyjdzie nam się przekonać.

  Miękina wykreował wiele postaci drugoplanowych, które zasługują na uwagę, jak na przykład córka króla Eli, dziewczyna jest zamknięta w sobie z pewnych względów, nie pozwala się do siebie zbliżyć, uważam, że atmosfera, w której przyszło jej dorastać sprawiła, że stała się właśnie taką. Wiecznie niezadowolona strofująca matka, tak jak mówią złoto, klejnoty to nie wszystko, nic nie zastąpi serca, miłości i matczynego ciepła. Stała się „młodą gniewną”, rozkapryszoną pannicą, która zasłaniała się arogancją, tak to już czasem bywa.

  Styl autora bardzo mi się podobał, jest plastyczny, opisy są barwne i nie przerysowane. Zamysł fabularny jest bardzo atrakcyjny, to nie tylko fantastyka, ale także ukazanie wyższości dobra nad złem, postępowaniem ludzkim, wartością rodziny i odwagą, aby zmierzyć się z własnym losem.

  „Aleo. Burza na północy” jest owocem ciężkiej pracy autora, którą widać w każdym ujętym detalu, bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać tą powieść i mam nadzieję, że dalsze losy Aleo także uda mi się poznać. Zachęcam Was do tego, aby zainteresować się twórczością Tomasza Miękina i jego powieścią o dziewczynie o włosach w kolorze rubinu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trafiając na jedną z recenzji książki, zaczęłam się zastanawiać czy aby uznać powieść za fantastykę, muszą w niej występować stworzenia, zagadnienia nadprzyrodzone? Czy potrzebne są czary?

  Jak na razie, w Burzy na północy, nie znajdziemy ich. Jednak autor tworzy nowy świat, który częściowo pokrywa się z naszym "normalnym" ludzkim, a częściowo poznajemy coś, co zrodziło się w głowie Tomasza Miękiny. Jest to jego debiut, jednak już teraz wiemy, że przygody Aleo będziemy poznawać w kilku kolejnych tomach.

  Pierwszy tom serii ma ciężkie zadanie. Tym bardziej książki fantastycznej. Musi zachęcić czytelnika aby chciał wrócić do bohaterów w kolejnych częściach, jednocześnie konieczne jest też wprowadzenie nas do tego innego świata. Przedstawienie go, opisanie. Opisy mają to do siebie, że nieodpowiednio wyważone, mogą mniej lub bardziej zacząć nudzić. Aleo posiada sporo opisów. Momentami był to dla mnie rzeczywiście natłok informacji, poczułam się nawet trochę jak na lekcji geografii ;) Niewiele do mnie z tego docierało.

  Tak naprawdę jednak, większość tych opisów czy też wprowadzających legend, znajduje się na pierwszych około 40 stronach i w dużej mierze dobrze się to czyta!

  Trudnością w książce mogą być też nazwy oraz imiona, obco dla nas brzmiące, których jest na tyle dużo, że gdybym chciała to wszystko zapamiętać, mój mózg chyba by eksplodował ;)

  Mimo wszelkich minusów, zarys historii jaki nam się ukazuje, jest naprawdę ciekawy i zachęcający! Ja się całą sobą nie potrafię doczekać dalszych losów Aleo! Jestem ogromnie ciekawa ciągu dalszego i mam naprawdę duże przeczucie, że się nie zawiodę! A swoim przeczuciom zazwyczaj mogę ufać ;)

  Burza na północy ukazuje nam spory potencjał autora i jestem przekonana, że warto mu zaufać! :) W stosunku do całej książki, wszystkie wady zdają się nie mieć wcale jakiegoś dużego znaczenia, ja osobiście polecam. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy debiut Tomasza Miękiny okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę? Zapraszam na recenzję "Aleo. Burza na północy". Poznajcie moje zdanie na temat tego baśniowego świata.

  Aleo jest młodą kobietą mieszkającą w Adonie. Jej znakiem rozpoznawczym są piękne rubinowe włosy. Znana i lubiana wśród mieszkańców królestwa. Zawsze pomocna w potrzebie. Po tragicznej śmierci obojga rodziców zamieszkała razem z wujem Fere w chatce. Choć stara się wieść spokojne życie, to los ma wobec niej inne plany. Raz za razem wplata w jej życie różne zawirowania. Gdyby tego było mało, pewnego dnia dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Ta informacja spada na nią jak grom z jasnego nieba. Kompletnie nie była na to gotowa. Jak sobie poradzi w roli, jaka na nią czeka?

  Na debiut Tomasza Miękiny trafiłam na jednym z portali społecznościowych. Po zapoznaniu się z opisem postanowiłam zgłosić się do recenzji. Wizja królestwa i toczącej się tam historii brzmiała bardzo ciekawie. Szczególnie że raczej rzadko sięgam po książki osadzone w takiej rzeczywistości.

  Lubię fantastykę. Jest to gatunek, który na początku mojej drogi czytelniczej pojawiał się najczęściej. Obecnie jest go u mnie trochę mniej, ale dalej należy do ulubionych. Fakt, że "Aleo. Burza na północy" należy do fantasy, był kolejnym plusem przy wyborze książki. Jest tylko jedno "ale". W tej książce nie ma niczego z gatunku fantastyki. Nic co mogłabym tam podciągnąć. Żadnych istot, czarów i wiedźm. Choć nie, wiedźma jest. Jedna... i w dodatku bardziej pasuje na zielarkę niż wiedźmę.

  To, co rzuca się w oczy praktycznie po kilkunastu pierwszych stronach to opisy. Opisy WSZYSTKIEGO... i to w BARDZO obszerny sposób. Wszystkie legendy, krajobraz, historię, miary czasu itp. są opisane z najdrobniejszymi szczegółami. Czułam się nimi bardzo przytłoczona i znudzona. Zdecydowanie lepiej by się je czytało, gdyby zostały wplecione w historię w bardziej subtelny sposób. Efekt był taki, że i tak większości z nich nie zapamiętałam, a dodatkowo bardzo opóźniało to dalszy przebieg historii, a nawet dało się odczuć "lanie wody" dla zapełnienia stron.

  W "Aleo. Burza na północy" ukazany świat został zbudowany od zera. Przedstawiono również motyw Boga zwanego tutaj Inue. To ON tworzy świat, w którym toczy się historia. Tak samo, jak Bóg, ostatecznie czuje się zawiedziony przez ludzi. Nie przemawia to do mnie, ale może dla kogoś związanego bardziej z religią będzie to coś ciekawego.

  Kolejnym minusem jest główna bohaterka. Na jej poznanie musiałam czekać ok. 50 stron, bo dopiero wtedy zaczyna pojawiać się w książce. Dla mnie było to zdecydowanie za późno. Kiedy w końcu mam okazję poznać Aleo okazuję się, że nie ma między nami żadnej nici porozumienia. Postać była bardzo sztuczna. Częściej miałam wrażenie, że to dziesięciolatka, a nie młoda kobieta. Głównym sprawcą takich odczuć z mojej strony, były dialogi. W całej książce jest ich mało, a jeśli już się pojawiają to w kiepskiej jakości. Nie przekonały mnie o swojej autentyczności. Brzmiały na... wymuszone (?).

  Narratorem w książce nie jest sama Aleo. Historia jest opowiedziana przez osobę trzecią. Czy miało to wpływ na odbiór lektury? Może trochę, ale myślę, że w pierwszej kolejności warto zadbać o dopracowanie samej Aleo, niż o jej narracje.

  "Aleo. Burza na północy" nie porwała mnie w czytelniczy wir. Przez całą książkę czekałam na jakiś przełomowy moment, który rozkręci akcję. Niestety, nic takiego się nie wydarzyło. Możliwe, że historia rozwinie się w dalszych tomach serii, a pierwsza część była tylko długim wstępem do rozwinięcia. Dla mnie zbyt długim.

  Recenzja pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nowy autor, nowa książka, nowa historia, nowa przygoda, nowi bohaterowie. Cała masa nowości. A jak każdy wie nowinki przyciągają. Dzisiaj na tapetę Tomasz Miękina i jego,, Aleo. Burza na północy"

  Aleo, to młoda kobieta, której znakiem rozpoznawczym są piękne, rubinowe włosy. Tylko ona jedyna w całym królestwie takie posiada. Dziewczyna wiedzie zwyczajne życie u boku wujka, niestety jej serduszko naznaczone jest ogromną stratą. Jednak los ma jeszcze niejedną niespodziankę dla naszej bohaterki. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Jest jeszcze przepowiednia, której znaczenia nikt nie zna. Mówi ona, że los odkupi Rubin z Kalantari?

  Tomasz Miękina stworzył książkę, w której wszystko jej realistyczne, nawet przepowiednie, a wydarzenia podszyte grozą to coś co mnie urzekło. Historia w, której dobro walczy ze złem, a pragnienie władzy pokazuje prawdziwe oblicze ludzi. Największym zaskoczeniem okazało się zakończenie, tego się nie spodziewałam i niecierpliwie czekam na kontynuację serii. Z czystym sumieniem mogę Wam polecić tą niezwykłą książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo cieszyłam się na myśl, że będę mogła zapoznać się z tą powieścią. Bardzo! Rozpoczynając lekturę czytelnik trafia do całkiem innego świata, Olanei. Historię rozpoczyna opowieść o upadku istoty ludzkiej i jej nieposłuszeństwie względem Inuego. Poznajemy losy kielicha, to jak powstał, do czego doprowadził i co się z nim stało. Po tym wprowadzeniu zostaje przedstawiony piękny krajobraz Kalantari oraz podstawowe informacje na temat sposobu datowania, pór roku i rządów. Po bardzo obszernym i niezwykle bogatym opisie powoli autor zaczyna wgłębiać się w historię Aleo.

  Akurat trwa Wielki Jarmark Plonów. Kupcy z całego kraju ściągają do Kalantari aby móc zaprezentować swoje wyroby i oczywiście móc na nich zarobić. Nie może tam zabraknąć Sili, kobiety której płaszcze okryły się niesłabnącą sławą, będącej również przyjaciółką Aleo. Sili jest już w podeszłym wieku i nastolatkę traktuje trochę jak przybraną córkę. Chociaż Aleo jest tylko nastolatką, posiada niezwykłe cechy, które wyróżniają ją mocno na tle ogółu. Oprócz niezwykłej urody, dobroci serca i życzliwości, posiada szafirowe oczy i rubinowe włosy. To one wyróżniają ją najbardziej spośród wszystkich mieszkańców i są obiektem zazdrości jej ciotki i kuzynki - żony króla i jego córki. Tak, król jest wujkiem Aleo. Nie znaczy to, że mieszka ona w pałacu, bowiem królowa uczyniła wszystko by się jej stamtąd pozbyć. Fere - najwspanialszy i czuły brat zmarłej matki Aleo przejął nad nią opiekę. Celiana pchana złością i zazdrością zaczyna knuć za plecami całej rodziny tajemne intrygi.

  "Dobro, które nie jest pielęgnowane, szybko więdnie i marnieje, a czas tylko pogarsza sytuację. Nie można go posiadać, nie troszcząc się o nie."

  Kiedy nad krajem pojawia się widmo wojny, król Meras zwołuje Radę. Prócz ustaleń wojennych oznajmia zebranym iż w razie jego śmierci, tron po nim ma przejąć... Właśnie kto? Decyzja króla u jednych wywołuje natychmiastową radość i aprobatę u innych zaś sprzeciw i frustrację. Czy kraj uda się wreszcie wyzwolić ze zła i nienawiści? Czym lub kim jest sławetny Rubin z Kalantari?

  Mówiąc wprost. Ta książka jest świetna! Jak bardzo nie przepadam za nagromadzeniem wszelakich opisów w książkach, tak wszystkie opisy pochodzące z tej uważam za prawdziwe dzieło literackie. Tu można smakować każde słowo, a barwność opisów od razu przenosi wyobraźnię do innego świata. Bardzo brakuje mi mimo wszystko mapy, która pomogłaby rozeznać się bardziej naocznie we wszystkich tak cudownie opisywanych miejscach ale mam nadzieję, że jeszcze ją ujrzę bo... To była dopiero pierwsza część! Nie wiem czy wyczekam na tyle cierpliwie następnej, ale pierwszą uważam za bardzo udany wstęp do serii książek, który tylko podsyca apetyt na więcej. Polskie fantasy naprawdę z bardzo wysokiej półki

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tomasz Miękina
 • Wydawnictwo Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 354
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381473996
 • Język: polski
 • ISBN: 9788381473996
 • EAN: 9788381473996
 • Wymiary: 12.0x20.0x2.4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Księżyc o północy 0/5 Nasza cena:
14,93 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księżyc o północy

Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – „Magiczny domek na drzewie” to przygodowo-edukacyjna seria dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem. Trzy… dwa… jeden… START! Magiczny domek na drzewie przenosi Jacka i Anię...
Damy we fiolecie 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Damy we fiolecie

Dla mieszkańców Morbus państwa-miasta rządzonego twardą ręką przez cesarzową Segvinę bez wątpienia nadchodzą ciężkie czasy. Niektórzy spośród nich spoglądają na cesarski pałac z trwogą, inni zaś z nieskrywaną pokusą, bo ciężkie czasy sprzyjają błyskawicznym karierom i jeszcze szybszym...
Południca ze Świątyni Słońca 0/5 Nasza cena:
20,40 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Południca ze Świątyni Słońca

Oriana, trzydziestoparoletnia przedszkolanka, wiedzie spokojne, poukładane życie, samotnie wychowując ukochanego syna. Z utęsknieniem wyczekuje wakacji – wytchnienia od pracy i codziennych spraw. Jej pasją, którą dzieli ze swoim jedynakiem oraz kilkorgiem przyjaciół, jest odkrywanie miejsc...
Kolekcja pośmiertnych portretów 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolekcja pośmiertnych portretów

Nie da się zabić tego, co nie żyje!Koniec życia nie zawsze oznacza śmierć (no chyba że ktoś akurat odrąbał ci głowę toporem). Czasami można zatrzymać się gdzieś… pomiędzy. Taki stan ma swoje oczywiste plusy, ale też minusy, o czym przekonał się na własnej skórze Alkkenstan. Czarodziej, nie chcąc...
Twierdza Kimerydu 4/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twierdza Kimerydu

Czasem badania genetyczne są przyczyną katastrofy, a nie przełomu.Kiedy w Mieście Krokodyli dochodzi do krwawego stłumienia pokojowej konferencji asymilacyjnej, nikt jeszcze nie podejrzewa, do czego doprowadzi konflikt między Miastem Krokodyli a Twierdzą Kimerydu. Organizatorce konferencji, Annie...
Mateusz i kamienny krąg 0/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mateusz i kamienny krąg

Pewnego dnia Mateusz i Michał, nastoletni chłopcy, naruszają ciągłość czasu i przenoszą się do tajemniczego świata, któremu zagraża ogromne niebezpieczeństwo...Przyjaciele, czując się odpowiedzialnymi za los poddanych króla Zolena i chcąc wrócić do własnego świata, decydują się zmierzyć z potężnym...
Klątwa Przeznaczenia 5/5 Nasza cena:
39,60 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Przeznaczenia

Arienne, młoda czarodziejka, szukając schronienia przed grożącym jej niebezpieczeństwem, postanawia zaufać Przeznaczeniu. Uzbrojona jedynie w magiczne umiejętności oraz kobiecą intuicję i spryt, przybywa do siedziby Związku - bractwa rządzonego twardą męską ręką, gdzie nie ma miejsca dla...
Ostatni strażnik T.1 Zdrada Gorotończyków 5/5 Nasza cena:
32,29 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni strażnik T.1 Zdrada Gorotończyków

Gdy świat dostanie się we władanie czarnej magii, nie zaznasz spokoju. Kormak, mieszkający wśród innych druidów na bezpiecznych wyspach Baucze, od dzieciństwa ma wrażenie, że ktoś go prześladuje. Okazuje się, że to Askella Nardenami, Inkwizytorka, której los naznaczony jest piętnem czarnej magii....
Damaris. Powrót czarodziejki 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Damaris. Powrót czarodziejki

Rok 1876 jest przełomowy nie tylko dla Rady Magów, ale i dla Damaris, czarodziejki, która próbuje uciec przed swoim przeznaczeniem. Nikt nie wierzy, że mogłaby kiedykolwiek powrócić, a jednak... Pewnego dnia, gdy nie można już dłużej ignorować sił ciemności, Damaris decyduje się wyjść z cienia, a...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula