Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 4. Zakon Rozbitej Soczewki

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
288
Nasza cena: 26,31 zł 29,90 zł Taniej o: 12%

Czy Mokia zostanie podbita, a inne wolne królestwa podzielą jej los? Czy cały świat znajdzie się we władaniu złowrogich Bibliotekarzy? A może Alcatraz znów uruchomi swój talent do psucia?

Alcatraz kolejny raz musi podjąć wyzwanie. Mokii zagrażają potężne chordy bibliotekarskich robotów oraz sami Bibliotekarze. Choć mają normalny wzrost, to jednak są nadzwyczaj niebezpieczni. Alcatraz musi stawić im czoła, choć do dyspozycji ma jedynie kilka par soczewek, kilka wybuchowych misiów i swoją największą broń: niewiarygodny wręcz talent do psucia. Tym razem jednak nawet to może nie wystarczyć, zwłaszcza że Alcatraz ma jeszcze do pokonania najgroźniejszego wroga. Własną matkę!

Brandon Sanderson zaprasza nas na kolejne spotkanie z tym niezwykłym trzynastolatkiem! I jest to spotkanie pełne emocji i humoru. Akcja toczy się niezwykle wartko i wciąga już od pierwszej strony. Alcatraz wyrósł już nieco z wieku dziecięcego i zdaje sobie sprawę, że jego decyzje i działania mają konsekwencje. Myślicie jednak, że będzie się przed nimi cofał? Ależ skąd! Ta walka z Bibliotekarzami przebija wszystko to, co przeżyliśmy razem z nim do tej pory. Humor, wzruszenia, silne emocje i zaskakujące zwroty akcji. Oto w skrócie to wszystko, co znajdziemy na kartach tej zdumiewającej powieści!

"Zakon Rozbitej Soczewki" to czwarty tom serii bestsellerowych powieści młodzieżowych autorstwa Brandona Sandersona. Na cykl "Alcatraz kontra Bibliotekarze" składają się, jak dotąd następujące części: "Piasek Raszida", "Kości Skryby", "Rycerze Krystalii", "Zakon Rozbitej Soczewki".

Podobno fani Brandona Sandersona nigdy nie dają mu spokoju i wciąż proszą go o kolejne książki. Nic zresztą dziwnego. Ten znany na całym świecie twórca powieści fantastycznych podbił serca zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Do jego najbardziej znanych dzieł należą powieści z cykli "Oryginalna trylogia", "Archiwum Burzowego Światła", "Mściciele" i "Seria Waxa i Wayne'a".
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mokia jest w wielkim niebezpieczeństwie. Jeżeli to miasto upadnie, to tylko kwestią czasu jest aż kolejne miasta padną spod rąk Bibliotekarzy. Alcatraz mimo zakazów, chce pomóc w walce i bierze sprawy w swoje ręce. Tylko czy warto walczy w przegranej sprawie? Jakie będą tego konsekwencje? Czy pluszowe misie mogą być naprawdę niebezpieczne? Kto będzie dla głównego bohatera sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?

  Wiecie, że u mnie jest tak, że każdy tom podoba się coraz bardziej i tak było tym razem. Jak dla mnie, póki co, ta część jest najlepsza. Najwięcej się tutaj dzieje i ciężko przewidzieć co zaraz się stanie. Ciężko jest się od tej książki oderwać.

  W powieści pojawiają się nowi bohaterowie, którzy dość mocno wpływają na akcje. Zjawia się Aydee, która też jest okulatorką, a jej moc nieźle potrafi namieszać. Poza tym poznajemy też mieszkańców Mokii, których sposób życia jest naprawdę ciekawy i nietypowy.

  Nie wiem co mogłabym jeszcze napisać w tej recenzji, ponieważ opisuję czwarty tom, a nie chce dać spojlerów. Książka jak dla mnie jest rewelacyjna! Czyta się ją bardzo szybko i z wielką niecierpliwością oczekuje się końca. Akcji jest tu mnóstwo, ponieważ Alcatraz trafia w środek wojny i musi poprowadzi ludzi do wyzwolenia miasta. Dzieje się tu bardzo dużo rzeczy i dzięki temu, książkę się pochłania.

  Jeżeli czytaliście wcześniejsze tomy, to wiecie, jak Sandreson opowiada swoją historię, zawsze wtrąci jakąś ciekawą anegdotkę. Tym razem autor przeszedł samego siebie. Jak w pierwszym tomie wręcz irytowały mnie te wtrącenia, tak teraz śmiałam się jak fretka.

  Dlatego jeżeli zaczęliście przygodę z Alcatrazem to koniecznie ją kontynuujcie! Nie zawiedziecie się, a kolejne tomy sprawią, że będziecie chcieli tylko więcej. Ja już nie mogę się doczekać jak będę mogła sięgnąć po wielki finał i poznać tajemnicę mrocznego talentu! ♥

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że z Alcatrazem Smedrym znamy się jak łyse konie. Śledzę jego przygody od samego początku, w każdym tomie odnajdując nowe cechy tego sympatycznego, choć pechowego młodzieńca, który na każdym kroku stara się przekonać Czytelnika, że nie warto na niego liczyć, bo daleko mu do odwagi, znacznie bliżej do egoizmu, a tak w ogóle to jest tak głupi, że aż nazywa się gupim. Jakoś mu to nie bardzo jednak wychodzi, bo przez te kilkaset stron (chyba nawet przekroczyliśmy już 1000!), kiedy towarzyszę mu w jego przygodach, nie przestałam go lubić, a moja sympatia raczej wzrasta.

  Co tym razem zaserwował nam autor? Otóż Alcatraz po raz pierwszy świadomie, z własnej, nieprzymuszonej woli wyrusza komuś na pomoc. Nie jest to dziełem przypadku czy chłodnej kalkulacji, nasz bohater po prostu stwierdza, że tak trzeba, a potem sam jest zaskoczony tym stwierdzeniem. Razem z Bastylią i kilkorgiem innych kompanów, z których część to utalentowani Smedry (wiedzieliście na przykład, że bardzo zła znajomość matematyki może obrócić się na waszą korzyść?), wyruszają na ratunek Mokii, którą chcą podbić Bibliotekarze. Sprawa wydaje się trudna, prawie beznadziejna, ale Alcatraz ma pewien plan, a plany Smedrych to nie lada gratka dla Czytelników.

  Oczywiście nasz bohater nie rezygnuje także z nieistotnych dygresji, którymi stara się nas zirytować. W czwartym tomie dorzuca do tego także złą numerację rozdziałów i omijanie wydarzeń, które podobno opisał, ale gdzieś się zapodziały. Pech chciał, że były to naprawę ciekawe fragmenty opowieści. Nieładnie, Alcatrazie, nieładnie!

  Dziwnie się czuję z myślą, że przede mną jeszcze tylko jeden tom przygód Alcatraza i spółki. Z jednej strony jestem ciekawa, bo zbliżamy się do sceny z ołtarzem i książkami, o której Al pisał na początku tomu pierwszego, ale z drugiej – zdążyłam już zżyć się z bohaterami tej serii i na pewno będzie mi ich brakowało.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Brandon Sanderson i jego seria o Alcatrazie Smedrym i Bibliotekarzach to aktualnie książki z serii fantasy, które czytam najchętniej i oczekuję na kolejne tomy z wielką niecierpliwością, bo wiem że wprawią mnie w dobry humor i spędzę kilka godzin śmiejąc się do rozpuku.

  Alcatraz Smedry to bardzo nietypowy dorastający chłopiec. Nie dosyć, że wychował się w Ciszlandach, z dala od własnej zaczarowanej ojczyzny, o której nic nie wiedział aż do swoich trzynastych urodzin, to jeszcze ma duży problem z rodzicami. Co robić, gdy matka jest jedną z najpotężniejszych Bibliotekarek, a ojciec jest po prostu szalonym, nie za bardzo przejmującym się synem, oderwanym od rzeczywistości Smedrym. Dobrze, że chociaż dziadek jest dla niego opoką i może na nim polegać... Ale tylko wówczas, gdy się nie spóźnia. A to zdarza się niestety wyjątkowo często. No cóż, taki dar. Alcatraz już trzykrotnie uratował rodzinę i swoją ojczyznę przed zagładą Bibliotekarzy i opanowaniem przez nich świata, jednak zagrożenie wciąż nie minęło. Teraz zło wdarło się do Wolnych Królestw i chce zawładnąć jednym z państw - Mokkią. Alcatraz i spółka muszą po raz kolejny uratować świat.

  Brandon Sanderson w dalszym ciągu dostarcza mnóstwo śmiechu i akcji. Jednak dopiero w tej części zdałam sobie sprawę, że być może komiczny charakter każdego elementu magicznego tj. soczewek okulatorów, czy talentów Smedrych to jednocześnie skomplikowany i złożony system, który bardzo przypomina magiczną strukturę z jego "dorosłych" epickich serii fantasy. Nie dajcie się zwieść temu, że są to książki dla młodszych czytelników i pewnie Sanderson nie włożył w nie tyle pracy, co w resztę uniwersum, które stworzył. System magiczny w Alcatrazie to cały Brandon Sanderson - dopracowany, precyzyjny i ciekawy. Mroczny talent, wyjątkowość klanu Smedrych pod względem otrzymywania talentów, sposób działania kryształów rycerzy Krystalii to wątki, które kryją w sobie bardzo oryginalne i przemyślane pomysły, choć początkowo sądziłam, że to po prostu nieuporządkowana bujna wyobraźnia autora. Okazuje się jednak, że to wszystko ma głębszy sens. "Zakon Rozbitej Soczewki" jest to tom, w którym czytelnik otrzymuje więcej odpowiedzi dotyczących głównej historii, gdzie ujawnione są pewne sekrety i gdzie wszystko zaczyna się powoli układać w spójną całość. Powoli odkrywamy historię rodziców Alcatraza, poznajemy wszystkie odłamy sekty Bibliotekarzy i sposoby ich działania, odkrywamy, że Alcatraz nie jest po prostu jednym ze Smedrych - ON jest wyjątkowy. A talenty klanu Smedry są po prostu genialne! Przyzwyczaiłam się już do spóźniania, gubienia się, niszczenia wszystkiego, do wyglądania koszmarnie rano, a nawet do bycia okropnie złym tancerzem (to naprawdę pomocny talent!), ale jak może pomóc bycie kiepskim w matematyce? Może się przydać, ale może też ogromnie zaszkodzić... Tego talentu należy używać z wielką rozwagą!

  Krótka forma książek z serii ma zarazem wady, jak i zalety. Z jednej strony wielka szkoda, że historia kończy się tak szybko, lecz z drugiej - przynajmniej jest na co wyczekiwać, gdyż taka ilość stron na pewno nie spowoduje że będziemy się nudzić i przewracać kartki bez zainteresowania, lecz sprawi, że ciągle będzie nam mało. Tak jest zawsze, gdy czyta się o rodzinie Smedrych i ich zwariowanych przygodach. Po drugie - książkę można przeczytać w całości w jeden wieczór i nie trzeba zostawiać ulubionych bohaterów na później. Choć niestety nadal trzeba czekać na kolejne tomy... Książka wciąż była utrzymana w formie prześmiewczej, ironicznej i sarkastycznej, lecz czuć było trochę więcej powagi, niż wcześniej. Czuję, że autor chciał, żebyśmy nie tylko dobrze się bawili w trakcie jej czytania, ale być może ukrył w niej jakieś ważne przesłanie. Jednak odpowiedź na to pytanie znajdę dopiero w ostatnim tomie.

  "Zakon Rozbitej Soczewki" to niestety przedostatni tom z serii. Już tylko "Mroczny talent" pozostał do wyjaśnienia wszystkich najważniejszych wątków i do zakończenia historii klanu Smedrych. Z jednej strony jestem go bardzo ciekawa, lecz z drugiej... po prostu nie chcę, żeby ta seria się kończyła!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przygody Alcatraza, od czasu kiedy zaczęły się u nas ukazywać, wywoływały u mnie tylko uśmiech, a czasami gromki śmiech. Ten zwariowany dzieciak, któremu Sanderson ukradł historie i zaczął je wydawać pod swoim nazwiskiem od samego początku trafiły na półkę z moimi ulubionymi historiami. Nie tylko bohaterowie, z nietuzinkowym Alcatrazem na czele, ale i złowrodzy Bibliotekarze i świat, w którym nic nie jest takie jakim się wydaje.

  A czego dowiemy się z czwartego już tomu?

  Mokia chyli się ku upadkowi. Jeśli zagłada przyjdzie, Bibliotekarze będą panować nad Wolnymi Królestwami. Na szczęście chłopak nie daje sobie w kaszę dmuchać i zaopatrzony w wybuchowe miśki i swój niezawodny talent do psucia wszystkiego czego się dotknie, rusza do boju. Czy mu się uda? W zasadzie możemy być tego pewni, skoro na horyzoncie już 5 tom jego przygód. Przekonajcie się sami.

  Podsumowując- ten cykl pozostanie moim ulubionym, przede wszystkim na specyficzną historię jaką przedstawiają poszczególne tomy. Alcatraz, jego towarzysze, Bibliotekarze, niezwykły świat, niebanalny humor... Można tak wymieniać długo. W zasadzie nie widzę w tym cyklu wad. Może tylko jedną. Zdecydowanie za cienkie te książki! to się nie godzi. Polecam nieustająco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zakon Rozbitej Soczewki" Brandona Sandersona to czwarta część cyklu Alcatraz kontra Bibliotekarze, opowiadająca o perypetiach młodego bohatera, w którego życiu nie brakuje przygód.

  Powyższa lektura ściśle powiązana jest z poprzednimi częściami, więc musicie wiedzieć, że bez ich znajomości ani rusz. A przynajmniej nie ma już tak dobrej zabawy. Życie głównego bohatera bowiem opiera się na szeregu kłopotów, w które wręcz uwielbia się pakować i nic w tym dziwnego, że ciągnie za sobą szereg połączonych ze sobą wydarzeń. Warto zatem śledzić jego perypetie od samego początku, nie tylko po to by mieć pełen zarys na wydarzenia, ale przede wszystkim dla zaskakująco dobrej zabawy.

  Chociaż powyższa seria jest dedykowana młodszemu odbiorcy to czytelnik w każdym wieku, jeśli tylko przełamie niepotrzebne obawy, będzie doskonale bawił się podczas lektury. Autor wie jak wprowadzić stopniowane napięcie, zaskoczyć kiedy trzeba i rozbawić by rozładować sytuację, oraz - co najważniejsze - wykreować śmiałych, pomysłowych bohaterów, z którymi bardzo łatwo się zaprzyjaźnić. Alcatraz to bystry chłopak, który nie boi się stawić czoła przeciwnością i wraz z przyjaciółmi dąży do wyznaczonego celu. Jego postać jest wartym poznania wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia - pokazuje, że wystarczy chcieć, by osiągnąć to o czym marzymy.

  Akcja czwartego tomu serii to jeszcze więcej dobrej zabaw. Alcatraz robi wszystko, by uratować oblężone miasto, ale sprawa wcale nie jest taka prosta. Jeśli Mokia upadnie, jej los mogą podzielić pozostałe Wolne Królestwa, a wtedy cały świat znalazłby się we władaniu złowrogich Bibliotekarzy. Nigdy jednak nie zgadniecie jaką wspaniałą broń ma w podorędziu! Kilka par soczewek oraz zapas wybuchowych pluszowych misiów zawsze może się przydać, gdyby nie typowa dla bohatera tendencja do psucia wszystkiego co zaplanowane. Czy chłopak osiągnie swój cel i obroni miasto nie tylko przed armią monstrualnych bibliotekarskich robotów, ale i własną matką?

  Dużo się dzieje i tym sposobem nawet nie wiadomo kiedy akcja dobiega końca. Brandon Sanderson z lekkim stylem i przyjemnym poczuciem humoru prowadzi czytelnika przez dojrzały świat młodzieżowych problemów opartych na fantastycznym motywie. Lubię wracać do serii i patrzeć jak rozwija się Alcatraz, podążać jego droga i trzymać kciuki, by tym razem nic nie zepsuł. To taka przyjemna odskocznia od dnia codziennego, a "Zakon Rozbitej Soczewki" to potwierdzenie, że z tomu na tom jest tylko co raz lepiej. Jesteście gotowi podjąć wyzwane i wskoczyć w wir przygody?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 2. Kości skryby 5/5 Nasza cena:
26,31 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 2. Kości skryby

Mroczni Bibliotekarze znowu atakują i pokazują swoje najgroźniejsze oblicze!Alcatraz powraca w wielkim stylu. Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską, która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który prawdopodobnie wcale nie...
Archiwum burzowego światła. Tom 3. Dawca przysięgi. Część 1 0/5 Nasza cena:
28,86 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Archiwum burzowego światła. Tom 3. Dawca przysięgi. Część 1

W „Dawcy Przysięgi”, trzecim tomie bestsellerowego Archiwum Burzowego Światła, ludzkość musi stawił czoło nowemu Spustoszeniu i powrotowi Pustkowców – wroga, którego liczebność jest równie wielka, jak pragnienie zemsty. Alethyjskie armie pod dowództwem Dalinara Kholina odniosły chwilowe zwycięstwo,...
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 1. Piasek Raszida 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 1. Piasek Raszida

Co to w ogóle za pomysł na książkę? Bohater z wyjątkowym talentem do bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony Bibliotekarzy? Tak, to jest świetny pomysł na książkę! Alcatraz Smedry, wychowywany przez rodziców zastępczych, nie...
Cienie tożsamości 0/5 Nasza cena:
26,10 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie tożsamości

Elendel przeżywa rewolucję przemysłową - miasto spowijają dymy z kominów elektrowni, automobile wypierają powozy, a wśród robotników i najbiedniejszych mieszkańców slumsów zaczynają się niepokoje. A kiedy na przyjęciu urządzonym przez brata gubernatora ginie ON sam i wszyscy jego goście -...
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 3. Rycerze Krystalii 5/5 Nasza cena:
26,31 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 3. Rycerze Krystalii

Czy podstęp i zdrada okażą się najlepszą bibliotekarską bronią? Alcatraz dociera wreszcie do Nalhalli. Chłopak jest wstrząśnięty, gdy przekonuje się, że jest tam naprawdę legendą. Niestety w Wolnych Królestwach są już także niecni Bibliotekarze, włącznie z jego matką Shastą! Teraz Alcatraz – wraz z...
Archiwum Burzowego Światła. Tom 2. Słowa światłości 5/5 Nasza cena:
43,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Archiwum Burzowego Światła. Tom 2. Słowa światłości

Świetliści Rycerze muszą znów powstać.W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy.Wiatrowy zagubił się w strzaskanej krainie i balansuje na granicy między zemstą a honorem. Tkaczka Światła, którą powoli...
Calamity 5/5 Nasza cena:
25,96 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calamity

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami Stalowe Serce zabił jego ojca. Pożar skradł mu serce. A teraz Regalia zamieniła jego najlepszego sprzymierzeńca w groźnego wroga. David znał tajemnicę Profesora i...
Stalowe Serce 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stalowe Serce

W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem. Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich...
Pożar 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pożar

 NEWCAGO JEST WOLNE. NIEZWYCIĘŻONY EPIK STALOWE SERCE NIE ŻYJE. I ZGINĄŁ Z RĘKI CZŁOWIEKA - DAVIDA CHARLESTONA... Wyeliminowanie Stalowego Serca miało uczynić życie prostszym i znośniejszym. Zamiast tego David uzmysłowił sobie, że ma coraz więcej pytań. Fundamentalnych. I nie ma nikogo w Newcago,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula