After. Tom 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2015
Seria
Ilość stron
656
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Kiedy Tessa dowiaduje się, jakie motywy naprawdę kierowały Hardinem podczas ich pierwszego spotkania przeżywa szok, jest rozgoryczona, ma do niego żal. Nikt nigdy wcześniej nie zawiódł jej zaufania w tak dużym stopniu. Chcąc zapomnieć o ośmieszeniu i bólu, który wręcz rozrywa jej duszę od środka, postanawia skupić się wyłącznie na pracy, odrzucając jednocześnie na bok wszelkie uczucia.

Na jej drodze pojawia się jednak Trevor, który wydaje się być ideałem mężczyzny. Tessa potrzebuje teraz kogoś, kto po raz kolejny nie zrani jej uczuć i nie wykorzysta zaufania. Hardin jednak nie zamierza się poddać bez walki.

"After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem" autorstwa Anny Todd to druga część niezwykle popularnej i ciepło przyjętej na całym świecie serii opublikowanej pierwotnie na platformie internetowej Wattpad. Powieść przeznaczona jest dla wszystkich miłośników literatury współczesnej. Światowa premiera drugiego tomu odbyła się w 2014 roku i z miejsca zdobyła rzeszę wiernych Czytelników.

Anna Todd to znana amerykańska pisarka. Urodziła się 20 marca 1989 roku w Teksasie. Oprócz pisarstwa udziela się również społecznie, jest czynnym członkiem organizacji FREE2LUV, która walczy z nienawiścią, agresją i zastraszaniem wśród młodzieży.

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2015-07-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria After jest chyba z lepszych serii jakie kiedykolwiek w życiu przeczytałam od pierwszego zdania, linijki przepadłam zakochałam się w bohaterach w opowieści w ich historii. Gdy tylko zaczełam czytać chłonełam ich życie jak gąbkę, nie mogłam się oderwać. Chyba nie znam lepszej historii o miłości, która nauczyła mnie jak patrzyć na osobę którą się kocha ile jest się w stanie przebaczyć dla miłości swojego życia. Nie chcę nikomu spojlerować, dla tego tymi słowami kończę swoją wypowiedź. Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojej recenzji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2015-05-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Hessa, czyli Tessa i Hardin pozom 2.

  Pierwsza część After rozbiła mnie totalnie. Beczałam jak bóbr, szczególnie na końcówce powieści. Druga część już od samego początku jest bardzo emocjonalna, i tak zostaje przez ponad 700 stron. Czy warto poświęcić tyle łez dla powieści? Ja odpowiadam, że warto, bo tyle emocji nie znajdziemy nawet w dobrym wyciskaczu łez.

  „To, że nie potrafi cię kochać tak, jak tego chcesz, nie znaczy, że nie kocha cię ze wszystkich sił.”

  Tessa jest załamana i jej życie w jednej chwili zamieniło się w totalną katastrofę, legło w gruzach. To co usłyszała od swoich „przyjaciół”, to co zrobił jej Hardin, spowodowało, że jej serce rozpadło się na miliony kawałków. Jednak Tessa nie przestaje myśleć o Hardinie, a Hardin nie przestaje trzymać się z dala od Tessy.

  Niestety nie mogę napisać dłuższego streszczenia fabuły, jak tylko tych kilka zdań. Po prostu nie umiem tego zrobić. Tak, nie umiem. Wiem, że to brzmi beznadziejnie, lecz czuję, że jeśli napisałabym cokolwiek więcej, to zdradziłabym za dużo. A tego nie chcę.

  Po przeczytaniu pierwszej części autorka pozostawia nas wieloma pytaniami: Czy Tessa wybaczy Hardinowi? Czy zerwie znajomość ze Steph? Czy Hardin się zmieni? Czy będzie dalej oszukiwał Tessę? Czy relacja Tessy z jej matką w końcu się poprawi? I mogę wam tylko powiedzieć, że na te i inne pytania uzyskamy odpowiedź. Jednak nie unikniemy nowych pytań, które rodzą się w głowie po skończeniu After 2, np. Czy mimo mrocznej przeszłości Hardina Tessa będzie chciała z nim być? Znowu nie mogę wam napisać więcej pytań, które mam na myśli, bo zdradziłabym za dużo istotnych faktów.

  Co zmieniło się w „After”, a co pozostało takie same? Zmieniła się narracja. Również mamy do czynienia z narracją pierwszoosobową, lecz teraz jest podzielona na dwie osoby. Są rozdziały, w których poznajemy tok myślenia i sytuacje opisywane z punktu widzenia Tessy i są rozdziały, kiedy to wszystko widzimy z punktu widzenia Hardina. To moje ulubione rozwiązanie w sprawie narracji. Dzięki temu poznajemy dokładnie uczucia, myśli i emocje głównych bohaterów, a dzięki temu bardziej możemy się z nimi utożsamić. Bez zmian pozostaje kwestia sexu. Tego w książce nie brakuje – ostrego, namiętnego i często wulgarnego sexu. Także trzeba się przygotować na kolejną dawkę wulgarnego słownictwa oraz na powtarzalność wątków, czyli sex – kłótnia, kłótnia – sex. Również jak pierwszą część, „After 2” czyta się bardzo szybko, a to za sprawą dużej ilości dialogów i krótkich rozdziałów. Książka jest nieco grubsza niż jej poprzedniczka, ale nie powinno zrażać to żadnego czytelnika. After się nie czyta, After się pochłania. Szybkość czytania tej książki jest zaskakująca.

  Chociaż mamy do czynienia z tymi samymi bohaterami to wyraźnie widzimy zmiany jakie w nich zachodzą. Niektórzy są bardziej dojrzalsi, emocjonalni. Bohaterowie są wyraziści i z temperamentem. Zdarzają się jednak momenty w zachowaniu Tessy i Hardina, które mogą irytować. W obydwóch postaciach widać zmiany, lecz jednak to Tessa wydaje się bardziej niedojrzała i porywcza. Działa instynktownie, bez zastanowienia. Hardinowi też zdarzają się chwile beznadziejnego zachowania. Niestety znowu muszę odmówić wam opisania zachowań, które najbardziej mnie denerwowały w postawie i Tessy, i Hardina, bo w dużej mierze wiąże się to ze zdradzeniem fabuły, a naprawdę nikomu nie chcę odbierać przyjemności z czytania.

  Książka jest totalną karuzelą emocji. Wzbudza w czytelniku to co najlepsze, i to co najgorsze. Wzruszenie, współczucie, irytację, złość. Odnajdziemy w niej wszystkie emocje. „After 2” spowodowało, że rozpadłam się na milion kawałków, po czym znowu skleiłam się w całość, żeby po raz kolejny rozpaść się emocjonalnie.

  Mój ulubiony moment w książce? Każda kłótnia tych dwojga młodych ludzi jest pewnego rodzaju lekcją życia, lecz na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje list Hardina do Tessy. Wiem, że to tylko wyimaginowany bohater, który napisał list do ukochanej. Tym samym skradł serca milionom czytelników. Jednak w prawdziwym życiu też zdarzają się tacy ludzie, odważni, którzy są w stanie zdobyć się na podobny krok.

  Wydaje mi się, że opis znajdujący się na okładce książki jest nieco mylący. Odnosi się raczej do pierwszych 100 stron, niż do całej powieści. Zakończenie w „After 2” nie było tak drastyczne jak w pierwszej części, ale mnie podobało się bardzo. Skrywa w sobie tajemniczość i ogromną zachętę do poznania dalszych losów bohaterów. Bardzo ładnie i płynnie otwiera furtkę do kolejnej części.

  Po przeczytaniu pierwszej części After, wiedziałam, że jak tylko ukaże się kontynuacja, koniecznie muszę ją przeczytać. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że po przeczytaniu drugiej części, z jeszcze większą niecierpliwością, niż ostatnio, czekam na trzecią część. Zachęcam każdego do poznania dalszych losów burzliwej miłości Tessy i Hardina.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam, wciągająca książka o problemach, z jakimi borykają się młodzi, zagubieni ludzie, którzy mają za sobą trudne dzieciństwo

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-04-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakiś czas temu przeczytałam pierwszą część serii After i ogromnie mi się podobała. Dlatego cierpliwie czekałam aż znajdę trochę wolnego czasu, aby w spokoju zabrać się za kontynuację. Jakie zrobiła na mnie wrażenie?

  Tessa już myślała, że znalazła tą prawdziwą i szczerą miłość, gdy nagle dowiaduję się co tak naprawdę kierowało Hardinem, żeby zacząć tę znajomość. Załamana nie potrafi wybaczyć ukochanemu tak okrutnego potraktowania. Pracuję ile może, aby przestać całkowicie myśleć o chłopaku. Jednak nie jest to takie proste, bo ON nie ma zamiaru odpuścić. Gdzie nie spojrzy Tessa tam pojawia się Hardin próbując ją przekonać o swojej miłości.

  Jak wiele można wybaczyć w imie miłości?

  Ile bólu i cierpienia jeszcze można znieść, aby wreszcie poczuć odrobinę szczęścia?

  Pierwsza część wywarła na mnie bardzo duże wrażenie, jednak już jej kontynuacja moim zdaniem jest trochę gorsza. Irytowała mnie postawa Tessy, w poprzedniej książce ją polubiłam, a w tej kompletnie jej nie rozumiałam. Chcąc szczerości i wierności, trzeba samemu to dawać, ale dziewczyna raczej była innego zdania, co bardzo mnie denerwowało.

  Postać Hardina polubiłam ogromnie, nawet te jego zmienne nastroje. W książce relacje z wydarzeń Tessy przeplatają się z tym, co czuję Hardin. Dlatego mamy okazję poznać go bliżej i zobaczyć co siedzi w jego głowie, a to ułatwia nam ocenę jego osoby. Cieszę się także że mamy jaśniejszy obraz na postacie drugoplanowe. Poznajemy dokładniej inne osoby z pierwszej części, tym bardziej że w tej odgrywają ważniejsza role.

  Jednak nie jest tak, że mi powieść się nie podoba, mimo kilku minusów oceniam ja bardzo dobrze. Wciągnęła mnie na długi czas i rozwaliła moje serce na kawałki. Przeżywałam wszystko wraz z bohaterami. Śmiałam się i smuciłam. Powieść targała mną emocjonalnie na każdą stronę. Od początku do końca przepełniona jest uczuciami pary, która ma nie małe problemy, ale aby je rozwiązać, trzeba zmierzyć się z przeszłością.

  Książka ta to naprawdę wielkie tomiszcze, które wręcz się pochłania strona za stroną. Jest napisana lekko i czyta się przyjemnie oraz chcę się tylko więcej i więcej! Mam nadzieję, że uda mi się szybko sięgnąć po kolejną część, aby zobaczyć, jak potoczą się losy Tessy i Hardina. I sama nie wiem czego mam się spodziewać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2015-05-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nasze dusze są jednakowe, niezależnie od tego, co w nich tkwi."

  Odkładając na półkę pierwszy tom serii After autorstwa Anny Todd myślałam tylko o tym, jak długo zmuszona będę czekać, by poznać dalsze losy dwojga głównych bohaterów - Tessy i Hardina, których historia urwała się w tak nieprawdopodobnym momencie, że miałam ochotę własnoręcznie udusić za to autorkę powieści. Na całe szczęście wydawnictwo nie kazało długo czekać swym czytelnikom i tak oto cztery m-ce później w me ręce trafiła część zatytułowana "Już nie wiem, kim bez ciebie jestem".

  Tessa poznawszy prawdę o tym, co kierowało Hardinem, kiedy zaczął się z nią umawiać, czuje się nie tylko dogłębnie zraniona, ale też dotkliwie zdradzona. Obdarzyła go zaufaniem, oddała swe serce, a także ofiarowała to, co najcenniejsze dla każdej kobiety, tymczasem ON ją jedynie wykorzystał i ośmieszył. Aby zapomnieć o rozdzierającym jej duszę bólu, Tessa postanawia skupić się na swojej pracy. W jej życiu pojawia się Trevor, a ona zaczyna myśleć, że może da radę żyć dalej bez Hardina u swego boku. Tymczasem ON nie zamierza tego tak zostawić. Zdał sobie sprawę, jak bardzo kocha Tessę i że nie wyobraża sobie bez niej życia. Postanawia zrobić wszystko, by udowodnić jej, że naprawdę mu na niej zależy.

  "To wszystko przeze mnie. Zniszczyłem ją i to, co mieliśmy. Ale zrobię, co będzie trzeba, żeby naprawić swoje błędy."

  Tak jak zachwyciłam się pierwszym tomem tej serii, tak teraz zaczynam się zastanawiać, co wówczas mną kierowało, że wystawiłam mu tak pozytywną ocenę. Tym razem, podczas lektury, zaczęłam dostrzegać mankamenty, na które poprzednim razem przymykałam oko. Ta licząca sobie nieco ponad 750 stron powieść jest w dużej mierze przegadana. Wielokrotnie miałam wrażenie deja vu, jakbym ponownie czytała to samo, tyle że opowiedziane tym razem innymi słowami. Do tego autorka ma chyba jakąś słabość do wkładania w usta swych bohaterów słów "Co z tobą nie tak?", gdyż padają one stosunkowo za wiele razy, przynajmniej jak na mój gust. Do tego absolutnie rozkładały mnie na łopatki konstruowane przez autorkę zdania typu "Jego oczy wlewają się w moje" - wtf?

  Kolejnym elementem, który mnie drażnił i odbierał przyjemność z lektury, jest postać Tessy. Tak jak w przypadku pierwszej części wybaczyłam jej naiwność i irracjonalne zachowania, tak tym razem po prostu nie mogę tego zrobić. Zważywszy na to, przez co zmuszona była przejść, powinna być o wiele mądrzejsza i umieć podejmować rozsądne decyzje. Tymczasem ona kolejny raz zachowuje się głupio i mało dojrzale. Wielokrotnie z góry zakłada najgorsze scenariusze i bezmyślnie we wszystko wierzy, przez co dochodzi do nieporozumień i kolejnych komplikacji. Na domiar złego jest straszną hipokrytką - Hardinowi wypomina wszystkie popełnione przez niego błędy, a kiedy ona sama robi coś złego, umniejsza swoją winę, bo przecież w gruncie rzeczy nic takiego się nie stało. Wystarczy, że przeprosi...

  Jedynym pozytywem tej powieści jest Hardin. W jego przypadku wyraźnie widać zmianę, jaka w nim zaszła i dalej zachodzi od czasu, kiedy w jego życiu pojawiła się Tessa. Jesteśmy świadkami jego walki z samym sobą, próbą zmierzenia się z własnymi wadami i drzemiącymi w nim demonami. On naprawdę kocha tę dziewczynę i ze wszystkich sił stara się jej to udowodnić. A nie jest to łatwe dla kogoś o tak bolesnej przeszłości, tak bardzo potrzaskanym wnętrzu i tak niesamowicie wybuchowym charakterze. Wielokrotnie było mi go żal, bo kiedy w końcu coś mu się udawało, musiało wydarzyć się coś, co ponownie podcinało mu skrzydła i brutalnie sprowadzało na dno. Niemniej jednak kibicowałam mu od pierwszej do ostatniej strony, a rozdziały, w których jest ON narratorem historii, były tymi, na które niecierpliwe czekałam i które sprawiały, że chciałam czytać tę książkę dalej.

  Drugi tom serii After to tak naprawdę całkiem przeciętna pozycja. Nie ma w niej nic, co sprawiłoby, że historię tę zapamięta się na dłużej. Ot zwykłe czytadło dla zabicia wolnego czasu, które bardziej wybrednych czytelników z pewnością zirytuje. Gdyby nie postać Hardina i chęć dowiedzenia się, czy uda mu się zbudować na nowo pozytywną relację z Tessą, odłożyłabym tę książkę na półkę nie doczytawszy jej do końca. Oczywiście zakończenie okazało się być absolutnie przewidywalne, tzn urywa się w podobnym duchu co to, jakim uraczyła nas autorka w poprzedniej części. Czy sięgnę po kolejny tom? Szczerze mówiąc, naprawdę nie wiem.

  Moja ocena: 3/6

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anna Todd
 • Wydawnictwo Między słowami
 • Seria After
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 656
 • Format: 14,4x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324026883
 • Język: polski
 • Podtytuł: Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
 • Oryginalny tytuł: After we collided
 • Tłumacz: Skonieczny Krzysztof
 • ISBN: 9788324026883
 • EAN: 9788324026883
 • Wymiary: 14.5x20.5x5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula