365 dni bez zapałek

Autor:

Claire Dunn

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl, aby wywrócić swoje życie do góry nogami i podjąć decyzję o spędzeniu 365 dni w całkowitej dziczy? Wydaje Ci się to niewiarygodne? Poznaj historię kobiety, która uciekła do australijskiego buszu, by zmierzyć się  nie tylko z naturą i jej żywiołami, ale także z własnymi słabościami...


Kiedy wypalona zawodowo, poszukująca własnego miejsca na świecie Claire Dunn znalazła się z dala od cywilizacji, w samym środku dziczy, na początku czuła radość i spełnienie. Była przekonana, że rzucając lukratywną posadę i pozostawiając za sobą wszelkie udogodnienia związane z życiem w wielkim mieście, postąpiła słusznie. Z całych sił pragnęła dowiedzieć się, jak to jest, gdy człowiek zostaje zdany jedynie na własne siły; kiedy musi sam zatroszczyć się o schronienie, pożywienie i wodę pitną; kiedy chce rozpalić ognisko, a nie ma przy sobie nawet jednej zapałki.

Gdy jednak zaczęła doświadczać coraz trudniejszych wyzwań natury fizycznej i psychicznej, Claire przeżyła głęboki kryzys. Czy udało jej się go przetrwać?

365 dni bez zapałek wciąga jak niezły kryminał, a z drugiej strony sprawia, że chce się do niej powracać i odczytywać wciąż na nowo. To wspaniały dziennik z buszu – czyli z miejsca, w którym na wszystkie problemy codzienności patrzy się z zupełnie innej perspektywy. Dodatkowym atutem książki jest wkładka z kolorowymi zdjęciami, które dokumentują walkę autorki ze wszystkimi żywiołami.


Cały rok bez kontaktu z cywilizacją... Sprawdź, jak to jest...


Przeczytaj darmowy fragment książki


„Odważna, trzymająca w napięciu książka... Opowieść Claire wciąga od pierwszej strony... Niesamowita lektura!”

Anne Deveson
 

Patronat medialny


Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mogłabym w każdej chwili otworzyć drzwi mojej klatki i uciec. Ale co miałabym robić? Kim zostać? Ogarnia mnie nagła ochota, by zdjąć buty i po prostu zacząć iść. I nie zatrzymywać się, dopóki pod stopami nie poczuję opadłych liści” – te słowa oddają i naszą tęsknotę za ucieczką, za innym życiem, za zmianami które oderwą nas od doczesności i trywialności, od wyścigu szczurów i materializmu. Ileż to razy marzyłeś o rzuceniu pracy i wyjeździe do Ameryki Południowej? Ile razy chciałeś porzucić ciepłą posadę w banku by zostać żeglarzem? Ile razy pragnąłeś wyrwać się z pętli kredytów, przymusu kupowania przedmiotów pod wpływem otoczenia i zamieszkać w drewnianej chacie na plaży, opierając swoją egzystencję na kilku tylko przedmiotach i redukując swoje potrzeby do minimum? Dlaczego to jest wciąż w sferze marzeń? Dlaczego nie realizujesz swoich planów?

  Odwagę, by dokonać zmian, odnalazła w sobie Claire Dunn, zagorzała aktywistka walcząca w obronie lasów, pracownica jednej z fundacji działających w tym zakresie. Z chwilą przyjęcia posady, zamieniła podróże i protesty na niezliczone godziny spędzone na pisaniu tekstów o lasach i petycjach, a z każdym dniem rosła jej frustracja i przeświadczenie, że tak naprawdę nie jest to jej życiowa droga. Kiedy wszyscy znajomi zdążyli już założyć rodziny, wziąć kredyty na dom i wspiąć się po szczeblach kariery, ona świadomie postanowiła z tego wszystkiego zrezygnować. Zdecydowała się na udział w niezwykłym projekcie, który zakładał niemal samotną, roczną egzystencję w australijskim buszu. Prowadzony podczas pobytu dziennik posłużył jako szkic wciągającej książki „365 dni bez zapałek. Jak rok w australijskim buszu odmienił moje życie”. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Kobiecego reportaż, jest zatem zapisem wydarzeń, które miały miejsce podczas trwania programu, a jednocześnie jesteśmy świadkami wewnętrznych zmian, jakie dokonywały się w psychice autorki. Nastawiona na zadaniowy system pracy, na nieustanne starania w drodze do perfekcji Dunn, musiała nauczyć się niczego nie pragnąć, niczego nie musieć, nie robić nic na siłę, tylko dać się porwać swojej pierwotnej naturze.

  „Całe życie uczono cię produktywności i osiągania celów. Na tej podstawie budowałaś poczucie własnej wartości. Teraz zrobiła jeden krok poza ten świat i twoje ego walczy, żeby zachować status quo. Zapewne czujesz się, jakby rozpętała się w tobie wojna domowa” – mówi Dunn instruktor ze szkoły przetrwania, w której uczestniczyła przygotowując się do programu. I zapewne jest w tym sporo racji, bowiem pierwsze dni i tygodnie pobytu w buszu są naznaczone kolejnymi klęskami, z którymi kobieta nie może się pogodzić. Nieustannie porównuje się z innymi „szaleńcami”, którzy nie tylko zdecydowali się porzucić obecne życie, ale jeszcze za ten przywilej zapłacić, wciąż też ma poczucie straconego czasu, tego, że mogłaby zrobić wszystko szybciej, dokładniej, lepiej.

  Ponieważ program przetrwania w naturalnym środowisku zakładał stopniowe ograniczanie wykorzystania przedmiotów ze świata zewnętrznego, jego uczestnicy przez pierwsze sześć miesięcy uczestniczyli w rozmaitych warsztatach, mających za zadanie przygotować ich do przetrwania w buszu bez zapałek czy metalowych przedmiotów, zaś kolejne sześć miesięcy byli zdani wyłącznie na siebie. Claire Dunn uczyła się zatem lepienia zastawy stołowej z gliny, konstruowania pułapek na kraby i węgorze, rozpalania ognia za pomocą świdra ręcznego czy polowania. Uczestnicy mieli również za zadanie wybrać sobie swoje miejsce na rozległym terenie i postawić własnoręcznie dom, według swojego projektu. Jedyne zasady, jakie obowiązywały w trakcie trwania programu, to zakaz spożywania alkoholu, w trakcie dwunastu miesięcy poza obozem mogli spędzić wyłącznie trzydzieści dni i przez trzydzieści dni mogli przyjmować gości. Jak Dunn, poradziła sobie z postawionymi przed nią wyzwaniami? Co stało się najtrudniejszym zadaniem? Jakie bariery, w tym bariery wewnętrzne będzie musiała pokonać, by wytrwać do końca pobytu? Na te pytania odpowiada wspaniała książka „365 dni bez zapałek”, będąca zarówno fascynującym zapisem powrotu do korzeni, jak i odkrywania samej siebie, swoich pragnień oraz dawno zatraconej kobiecości.

  Autorka, posługując się niezwykle barwnym, plastycznym językiem przenosi nad do australijskiego buszu, zaś załączone zdjęcia dodatkowo pobudzają naszą szalejącą wyobraźnię, pozwalając poczuć się niemal jak uczestnik tego survivalowego pobytu, a jednocześnie zatęsknić za ta wolnością, lekkością, jaką daje obcowanie z naturą. I choć pobyt był wykańczający fizycznie, to skupienie się na prostych czynnościach, korzystanie z darów Matki Natury, nieustanny kontakt z przyrodą wyzwalały niezwykłą energię, płynąca z wnętrza człowieka. Również podczas lektury znikają wszelkie ograniczenia, wszelkie nakazy i zakazy, budzi się w nas tęsknota za podążeniem drogą marzeń. Jak pisze Dunn: „Najtrudniej jest uwierzyć, że jest to możliwe, że można zrobić to, na co zawsze miało się ochotę, co przemawia do ciebie bardziej niż wszystko inne”. Patrząc na to, czego dokonała Claire Dunn, czując jeszcze smak pieczonego węża na języku czy dotyk twardej gliny nabieramy przekonania, że realizacja każdego planu rzeczywiście jest możliwa, Zatem … do dzieła!

  Recenzja została umieszczona na blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasami zastanawiam się, czy gdybym musiała zrezygnować ze wszystkich osiągnięć cywilizacyjnych, to czy miałabym szansę na przeżycie. Las jest piękny i fascynujący, kiedy się po nim spaceruje na przykład w poszukiwaniu grzybów czy jagód, ale nie jestem pewna, czy chciałabym w nim mieszkać w lichym szałasie na przykład rok?

  Claire Dunn z pięcioma innymi „szaleńcami” wzięła udział w specjalnym programie, w trakcie którego miała mieszkać w australijskim buszu przez 365 dni. W trakcie prowadziła dziennik, który zaowocował książką „365 dni bez zapałek”.

  [Fragment recenzji pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Na ogół recenzję piszę tuż po przeczytaniu książki. Podczas lektury myśli same układają mi się w głowie, a ostatnia strona jest niczym kropka nad i, spaja wszystko w całość, kreując przed moimi oczami idealną wizję. Przesiewam potem to wszystko przez sito wniosków, pytań i logiki, by nadać mojemu tekstowi ostateczny kształt. W przypadku „365 dni bez zapałek" było zupełnie inaczej. Potrzebowałam kilku dni, by raz jeszcze przemyśleć lekcję, jaką Claire Dunn dała czytelnikowi na ponad trzystu stronach książki, która stanowi niepowtarzalny i niezwykle szczery dziennik z wyprawy w australijski busz.

  „Najtrudniej jest uwierzyć, że to możliwe, że można zrobić to, na co zawsze miało się ochotę, co przemawia do ciebie bardziej niż wszystko inne".

  Claire Dunn czuje się wypalona. Praca, która dawała jej satysfakcję i poczucie sensu stała się dla niej udręką, przykrym obowiązkiem pozbawionym radości. Jej znajomi układają sobie życie, biorą kredyty hipoteczne i osiedlają się w różnych zakątkach świata, by założyć rodzinę, cieszyć się obecnością dzieci i przyjaciół. Claire tak nie potrafi. Miłość do natury ciągnie ją w stronę lasu, zachęca do samotnych wędrówek, oferuje cichą przystań pośród listowia. W obliczu zagubienia pozostaje tylko jedno: powrócić do korzeni.

  „Dopiero gdy zamieszkałam w lesie, zrozumiałam, że właściwie nic o nim nie wiem".

  365 dni z dala od cywilizacji to wyzwanie, projekt, który ma na celu przybliżyć człowieka do ziemi. To okazja, by sprawdzić swoje survivalowe umiejętności, instynkt przetrwania, swoją wytrzymałość i wewnętrzną siłę. Szóstka uczestników tego nietypowego przedsięwzięcia ma za zadanie zbudować sobie nieprzemakalne schronienie oraz zapewnić sobie dostęp do ognia. Z czasem jednak ułatwienia w postaci zapałek znikają, a wspólnota musi sobie radzić za pomocą świdra i podkładki. Przebywanie w dziczy zmusza bohaterkę do refleksji nad własnym życiem, uzewnętrznia wady, obiera z wierzchniej warstwy, ukazując każdą słabostkę, lecz także każdy zalążek siły. Dunn przekonuje się, że brzydzi ją przemoc i okrucieństwo, odkrywa że polowania napawają ją strachem, a jedzenia szuka wśród rosnących w buszu krzewów. Bohaterka ma przed sobą niezwykle długi rok, którego owocem będzie poznanie siebie, a także przyrody, która żyje obok nas jak dobry sąsiad, nawet wówczas, kiedy mijamy ją bez żadnej uwagi.

  „Niewiele urośnie na twardej skale.

  Bądź rozkruszony. Bądź roztrzaskany.

  Wtedy dzikie kwiaty pokażą się tam,

  gdzie ty.

  Byłeś silny zbyt długo.

  Spróbuj czegoś innego. Poddaj się".

  Książkę Claire Dunn powinno się rozdawać w szkołach, czytać dzieciom na dobranoc i wkładać w ręce wątpiącym. To definitywnie jedna z tych pozycji, którą powinien przeczytać każdy. „365 dni bez zapałek" pokazuje świat z zupełnie innej strony, ukazuje duszę w pozornie nieżywych przedmiotach, otwiera oczy na wszystko to, co industrialna codzienność zamiata pod dywan. Wśród surowej, dzikiej przyrody nie ma dróg na skróty ani beztroskiej frywolności, lecz nie sposób spotkać się tu także z kłamstwem, nienawiścią czy przygnębieniem. Dunn w doskonały sposób zwraca uwagę na łagodny rytm natury, w której wszystko jest spokojną radością, pogodzoną z naturalnym pulsem czasu, z przemijaniem, starzeniem się, umieraniem. W dzikich ostępach – nie tylko w Australii, lecz na całej Ziemi – cisza to tylko pozór, wierzchnia warstwa, pod którą, niczym pod liśćmi, ukryte jest tętniące, wypełnione ekstazą życie.

  Kim jestem? Dokąd zmierzam? Gdzie odnajdę siebie? Jak długo muszę szukać odpowiedzi? Podczas pobytu w buszu nie sposób uniknąć tych pytań. Wracają jak mantra. Zmieniają się w uderzenia stóp o szorstkie podłoże, w śpiew chwostków, w miarowy trzask palących się drew...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To bardzo szczera książka, opisująca prawdziwe doświadczenia i emocje z nimi związane.

  Może zainteresować kogoś, kto lubi przygody, podróże, nowe wyzwania, ale i tego, kto interesuje się duchowością, rozwojem osobistym, itp.

  Dla wrażliwego czytelnika jest w tej książce parę pięknych fragmentów, które skłonią do refleksji lub po prostu przypomną o co chodzi w życiu. Choćby fragment, kiedy Claire pisze o wdzięczności dla wszystkiego, co nas żywi: „Wszystko wydaje się oczywiste, odpowiedzialność bycia żywym i karmionym przez innych, przez powietrze i wodę, i mikroby w glebie. Muszę trwać z godnością nie ze względu na zasady moralne, które sobie wymyśliłam, ale by uhonorować istnienie.”

  Czy inny, piękny fragment, kiedy pisze o tym, że wędrując przez las ze spokojnym umysłem, nigdy nie płoszyła ptaków, natomiast, kiedy tylko panowało w nim zamieszanie, to nawet z pięćdziesięciu metrów potrafiła wypłoszyć całe stado. Czy też refleksje na temat kobiecości, poszukiwania jej, poprzez kierowanie się sercem i tym, co ono czuje. „ Moje serce się budzi. Ono również ma swój rytm, swój własny język, którego uczę się, gdy sen opuszcza mnie w środku leśnej nocy.”

  W stylu pisarskim Claire mile zaskoczyła mnie poetyckość jej języka, gdy pisze o swoich odczuciach i przemyśleniach oraz jego precyzja , kiedy z kolei opisuje umiejętności niezbędne do przetrwania, codzienne działania i zmagania się z materią, przyrodą, i ludzkimi słabościami.

  Czytając jej książkę, uzmysłowiłam sobie, że teraz ludzkie ego inaczej walczy o przetrwanie, wprawdzie człowiek nie musi zdobywać pożywienia, krzesać ognia, itp., ale pragnie bogactwa, łupów, władzy, walczy o rację. „ Nie możemy wymyślić swojej drogi ucieczki z tego bałaganu, musimy ją poczuć.”

  Krótko mówiąc, piękna, mądra książka, gorąco polecam jej przeczytanie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Byłam niczym marionetka, która nagle odkryła, jak silnie związana jest z poruszającym ją lalkarzem."

  Niezwykle interesujący i motywujący sposób wybrała autorka, aby osiągnąć spokój, równowagę i harmonię w życiu. Przebywanie przez rok w dzikim australijskim buszu, tak aby móc jak najgłębiej zajrzeć w siebie, popracować nad własnym ego, to skrajne i ekstremalne rozwiązanie, ale jakże ekscytujące i barwne. Z wielkim podziwem i uznaniem czytałam zapiski Claire, urzekła mnie prawdziwość tej fascynującej przygody, surowość porządku przetrwania, intensywność okresów zwątpienia, załamania i kryzysu, ale także rosnącej wewnętrznej siły, zrozumienia i akceptacji własnego rytmu duszy. Dlaczego tłumionym przez wiele lat emocjom tak łatwo jest zasłonić prawdę o nas samych? Jak pokonać własne słabości i wykorzystać swój potencjał? Gdzie kończy się ślepe parcie w stronę celu a zaczyna świadome płynięcie z prądem serca? Czy faktycznie rozszerzając naszą świadomość wzbogacamy zdolność odczuwania i wyzwalania uczuć?

  Życie w dzisiejszych czasach cechuje wieczny pośpiech, nieustanna pogoń, nakładające się na siebie zadania, których wykonanie obarczone jest presją upływającego czasu, nie znajdujemy chwil na pełną satysfakcję z osiągniętego sukcesu. Okazuje się, że coś co kiedyś było wielką pasją teraz może nas zasadniczo ograniczać w dalszym rozwoju, działać destrukcyjnie na psychikę i pozbawiać zapału do działania. Odczuwamy wówczas efekt wypalenia, wyczerpania cielesnego, duchowego i uczuciowego. Dlatego tak istotne znaczenie mają naturalne przerwy przeznaczone na rozmowę z samym sobą, podczas których dociekamy wiedzy i prawdy o sobie, poszukujemy mądrości w postępowaniu, odkrywamy własne ego i wypracowujemy z nim porozumienie. Autorka uświadamia nam, że pełny spokój uzyskać możemy dzięki obserwacji przyrody, prób jej zrozumienia, czerpania z niej wzorców i uczenia się od niej. Nawet nuda samotnego życia w buszu nabiera sensu, zagłusza strach, zachęca do samokrytyki i wątpliwości, konieczności uzasadnienia swojego istnienia. Zostawiając świat zewnętrzny Claire przestraja zmysły na wyższe częstotliwości i mierzy się z wewnętrznym mrokiem.

  Czterem porom roku towarzyszą zasadnicze aspekty przetrwania - schronienie, woda, ogień i pożywienie. Śledziłam zaangażowanie autorki, wielką determinację, cierpienie fizyczne i psychiczne, radość z odkrywania siebie, zaspakajanie potrzeby ciekawości i zrozumienia otaczającego ją świata, a do tego zajmujące opisy australijskiej fauny i flory. Książkę wspaniale się czyta, przekonuje nas swoją szczerością, prawdziwością, otwartością i naturalnością. Zagłębiając się w nią czujemy, że oprócz historii Claire towarzyszą nam z wielką intensywnością także nasze życiowe retrospekcje, zastanawiamy się jak to wygląda z naszej perspektywy, jakie związane są z tym konsekwencje i zależności. Mocno zrelaksowałam się przy tej publikacji, przyglądałam się silnemu odczuwaniu przez autorkę naprzemienności wyciszenia i ekscytacji, zrozumienia i bezradności, zaufania i zawodu. W pewien sposób i ja zajrzałam w głąb siebie, inicjując odnalezienie odpowiedzi na wiele pytań od dłuższego czasu domagających się mojej uwagi.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Claire Dunn
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 360
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788364645389
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak rok w australijskim buszu odmienił moje życie
 • Oryginalny tytuł: My Year Without Matches. Escaping the City in Search of the Wild
 • Tłumacz: Agnieszka Falkowska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788364645389
 • EAN: 9788364645389
 • Wymiary: 14.5x20.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
365 dni bez... 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni bez...

Ciekawy świata i ludzi przedstawiciel pokolenia Y w swojej pierwszej książce 365 dni bez... przedstawia charakterystyczne bolączki młodych „Igreków”: niezrozumienie ze strony starszego pokolenia, zagubienie we współczesnym, nieustannie zmieniającym się świecie, konieczność sprostania własnym...
Dni bez końca 0/5 Nasza cena:
44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dni bez końca

Głośna, przejmująca powieść dwukrotnego finalisty Nagrody Bookera, za którą otrzymał prestiżową Costa Award, po raz drugi w karierze! Siedemnastoletni Thomas McNulty w latach 50. XIX wieku przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych z ogarniętej plagą głodu Irlandii. Zaprzyjaźnia się z Johnem Colem, obaj...
We dwoje przez 365 dni. Dla żony, dla męża 0/5 Nasza cena:
30,97 zł 32,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

We dwoje przez 365 dni. Dla żony, dla męża

Relacje to materia, która wymaga nieustannej uwagi i troski. I która by była pełna i przynosiła zadowolenie zarówno jednej, jak i drugiej stronie musi być pielęgnowana niczym najcenniejszy kwiat, każdego dnia na nowo. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przygotowaliśmy kolejny codziennik. Tym...
365 dni cudowności. Cudowny chłopak 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni cudowności. Cudowny chłopak

Cudowny chłopak – seria zapadających w pamięć książek o dobroci, przyjaźni, odwadze i inności – przez kilka ostatnich lat bawiła i wzruszała czytelników na całym świecie. Po ich lekturze o tym co najważniejsze przypomni wam 365 dni cudowności. To zachęcające do szlachetnego działania cytaty na...
365 dni z uśmiechem 0/5 Nasza cena:
30,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni z uśmiechem

Śmiejemy się instynktownie, co jest bardzo pozytywną reakcją, ale czy dość często? Najwyraźniej nie. Górą są tu być nasi milusińscy: dzieci uśmiechają się bowiem 400 razy dziennie, dorośli zaledwie 20 razy. Nawet jeśli śmiech jest przelotny, jego efekt pozostaje na długo. Uśmiech to nie tylko...
365 dni 0/5 Nasza cena:
49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni

365 dni Polska odpowiedź na słynne „50 twarzy Greya” – książka „365 dni” to odważna powieść Blanki Lipińskiej. Autorka nie bała się poruszyć w niej spraw, które dla wielu stanowią temat tabu. Ociekająca romantyzmem i erotyzmem historia Massimo Torricelliego i Laury sprawi, że będziesz ją czytać z...
Sto dni bez słońca 5/5 Nasza cena:
28,43 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sto dni bez słońca

To miała być zwyczajna wymiana uniwersytecka. Lesław Srebroń trafia na Finnegany, by spędzić semestr jako wykładowca na tamtejszej uczelni. Wyspy, skryte za horyzontem, nie figurują nawet na mapach, ale dla tak ambitnego badacza to tylko kolejna inspiracja. Nie ma wątpliwości, że uda mu się wcielić...
365 dni. Zobaczymy się znów 4/5 Nasza cena:
19,68 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni. Zobaczymy się znów

Lullaby jest szczęśliwa z Evanem - wydaje jej się, że ma w życiu wszystko, czego szukała. Gdy jednak poznaje swojego nowego wykładowcę, jest nim oczarowana. Louis wydaje się zupełnie inny niż jej narzeczony…Lully i Lou od razu znajdują wspólny język i mnóstwo tematów do rozmów. Zaczynają spędzać ze...
365 x YOUCAT. Dzień za dniem. 0/5 Nasza cena:
30,97 zł 32,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 x YOUCAT. Dzień za dniem.

Szukasz motywacji na każdy dzień roku? Mamy coś dla ciebie! Pierwszy codziennik YOUCAT na spirali, do postawienia na biurko. A w nim mobilizujące ducha krótkie teksty z bestsellerowego katechizmu YOUCAT, inspirujące cytaty z Biblii lub świętych, a także mądre słowa ludzi takich jak my. Każdy nowy...
365 myśli na dzień dobry 0/5 Nasza cena:
30,97 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 myśli na dzień dobry

Takiej książki jeszcze nie było! Jeśli masz problem i nie wiesz czym sprawić przyjemność zarówno sobie, jak i drogiej ci osobie, ta propozycja jest właśnie dla ciebie. Kolorowo ilustrowana książka w spiralowanej oprawie zawierająca specjalną stronę na wpisanie dedykacji, posiada tekturową...
U stóp bogini 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

U stóp bogini

W tej powieści feeria barw i zapachów Indii oraz szybkie tempo życia w amerykańskim Houston są tłem do perypetii wyjątkowego klanu kobiet. Rodziny, która w paradoksalny sposób jest zjednoczona i równocześnie rozdarta próbami losu, bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości. Sabitri,...
Ostatnia aria Mozarta 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia aria Mozarta

Mistrzostwo literackie w opowieści o siostrze słynnego wirtuoza. Wielokrotnie nagradzany pisarz, Matt Rees, przenosi czytelnika do XVIII-wiecznej Austrii. Grudzień, 1791 rok. Siostra Mozarta, Nannerl, otrzymuje tajemniczy list. Wynika z niego, że jej brat nie żyje. Próbując rozwikłać zagadkę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula