33 razy, mój kochany

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2019
Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

“33 razy, mój kochany” to książka opisująca losy bohatera, który musi zmierzyć się z wielką tragedią i wyleczyć duszę po stracie najukochańszej osoby.

Czy można o kimś po prostu zapomnieć? Bohater książki “33 razy, mój kochany” przez długi czas chciał przestać pamiętać o całym bólu związanym ze zmarłą żoną. Jak ostatecznie poradził sobie z jej śmiercią?
 
Hélène miała zaledwie 33 lata, kiedy zmarła. To był ogromny cios dla jej męża. Julien przyrzekł, że napisze do niej 33 listy, w których zawrze wszystko to, co chciałby jej powiedzieć. Słowa dotrzymał. Opowiadał o ich synu Arturze, lecz także o niegasnącej miłości i rozpaczy, która nim zawładnęła. Każdy kolejny list chował w skrytce na cmentarzu. Z początku było to dla niego bolesne, z czasem jednak dało mu sporo pocieszenia. Kiedy pewnego dnia zamiast listów znalazł małe kamienne serce, nie wiedział, co się właściwie stało. Czyżby to jego anioł stróż postanowił pomóc mu w pożegnaniu?

“33 razy, mój kochany” to wzruszająca opowieść o potędze miłości, która okazuje się silniejsza niż śmierć i przeciwności losu. Julien wie, że jego ukochana żona już nie wróci, jednak wciąż nie potrafi zapomnieć o wspólnie spędzonych latach.


Opinie o książce

Czytanie powieści Nicolasa Barreau jest jak spędzanie czasu z najlepszym przyjacielem.

Nina George, autorka "Lawendowego pokoju"

To prawdziwa oda do miłości, empatii i Paryża. To jak list miłosny napisany do tych, którzy wierzą w uzdrawiającą moc słów.

Ricciarda Barbieri, redaktorka w wydawnictwie Giangiacomo Feltrinelli

Barreau obdarowuje nas historią opowiedzianą tak, jak tylko ON potrafi – zabiera nas na poszukiwania tego, co schowane głęboko w duszy. Wspaniała uczta!

Héloise d'Ormesson, właścicielka Éditions Héloise d’Ormesson


O autorze

Nicolas Barreau urodził się w 1980 roku w Paryżu. Studiował historię i romanistykę na Sorbonie. Pisze romantyczne powieści. Pracuje w księgarni i wciąż publikuje nowe powieści. Odniósł sukces dzięki tytułowi “Sekretne składniki” i “Wieczorem w Paryżu”.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Opinia ze strony [Adres usunięty]

  Na okładce książki możemy przeczytać, że ukoi ona nasze serca i podaruje nadzieję. I ja się z tym w pełni zgadzam. Jednak zanim to nastąpi – rozerwie nasze serce na strzępy.

  Naszego głównego bohatera poznajemy w tragicznych okolicznościach – przeżywszy trzydzieści trzy lata umiera jego żona i wieloletnia przyjaciółka. Julien próbuje poradzić sobie w nowej roli samotnego ojca i wdowca, jednak ogromna miłość do zmarłej Hélène nie pozwala mu ruszyć naprzód. Zamiast tego pogrążony w rozpaczy zamyka się w sobie i ucieka przed światem.

  „Życie stało się tak cholernie trudne. Wierz mi, naprawdę się staram. Próbuję być silny, tak jak mówiłaś, i żyć dalej – bez Ciebie.”

  Nicolas Barreau to paryski pisarz, który na co dzień pracuje w księgarni. A w 33 razy, mój kochany widzimy wyraźne odniesienia do literatury, ale przede wszystkim poezji. Oprócz tych nawiązań mamy piękne tło Paryża. Jako że nigdy nie miałam okazji tam być – to właśnie ono zachwyciło mnie najbardziej. Dzięki temu powieść zyskała tragiczny, a zarazem romantyczny klimat. Nie wyobrażam sobie innego miejsca na ludzkie rozterki i nowy początek.

  „Przecież mam dopiero cztery lata – szlochał i patrzył na mnie w panice wielkimi oczami. – Przecież mam dopiero cztery lata! – Nieszczęśliwy wyciągał rączkę do góry, pokazując mi cztery paluszki. – Nie mogę przecież być sam.”

  33 razy, mój kochany to powieść przewidywalna i sztampowa. Niestety nie znajdziemy w niej niczego nowatorskiego, mimo wszystko czyta się ją sprawnie i z rosnącym poczuciem ulgi. I nie chodzi o ulgę spowodowaną zbliżaniem się do końca książki. Chodzi bardziej o uspokojenie emocji, bo choć akcja nie galopuje, to jednak serce przyspiesza przez smutek bijący od głównego bohatera.

  „Serce to bardzo elastyczny mały mięsień.”

  Całość polecam tylko osobom, które lubią powieści romantyczne i obyczajowe. Lubią na tyle, że nie przeszkadza im kolejna pozycja z podobnym schematem i emocjonalnymi bohaterami. Nie jest to coś, dla czego zarwiesz noc. Nie jest to również coś, co nie pozwoli o sobie zapomnieć. Ot, kolejna historia tragicznej miłości, pełna nadziei. Jednak warto ją poznać dla paryskiego klimatu i po to, aby sobie uświadomić, że nawet po najgorszej burzy może wyjść słońce. I by móc zobaczyć jak człowiek radzi sobie z żałobą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Intrygujący opis, piękna okładka, a w środku historia, która poruszy najbardziej twarde serca.

  Historia szczerej, prawdziwej miłości, którą nagle przerywa śmierć.

  Czy może być coś gorszego na świecie, niż strata kogoś, kogo się kocha? Co może nas podnieść na duchu i wierzyć, że gdzieś tam jest lepiej, że kiedyś jeszcze się spotkamy? Chyba tylko nadzieja...

  Właśnie taką nadzieję niesie w sobie ta powieść. Daje nadzieję i wiarę, że nawet po największej stracie człowiek jest w stanie się podnieść i pójść przez życie dalej.

  W ten sposób autor ukazał proces żałoby głównego bohatera. Od szoku i niedowierzania przez wycofanie się z życia aż po pogodzenie się z zaistniałą sytuacją. Czytając listy do ukochanej Helene, łzy wzruszenia towarzyszyły mi na każdym kroku. Podeszłam bardzo osobiście do tej książki, i to mnie trochę zgubiło. Mimo że serce mi krwawiło ze współczucia, brnęłam w tę historię całą sobą.

  Kilkakrotnie złapałam się na tym, że zastanawiałam się jak to będzie w przyszłości, tej prawdziwej...tej naszej. Jak sobie poradzimy, gdy nie będzie ukochanej osoby obok? Chyba nie chcę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

  Klimatyczny Paryż w tle, cichy i spokojny cmentarz Montmarte sprawiły, że nie sposób było odłożyć książki na bok. Ciekawe tłumaczenie sprawiło, że miało się wrażenie, jakby się tam było osobiście i wraz z głównymi bohaterami spacerowało się po mieście, zaglądało do klimatycznych kafejek, słuchało ulicznych grajków. Wielowymiarowość bohaterów- ich uczucia i emocje targające nimi każdego dnia, dawały wrażenie autentyczności, tak jakby autor pisał o autentycznych wydarzeniach.

  Piękne wiersze zawarte w powieści zostaną na długo w pamięci. Muzyka do tej pory dźwięczy z tyłu głowy i ta jedna myśl, która zakorzeniła się chyba już na zawsze

  „Trzeba kochać tu i teraz, nie odkładać tego na później. Bo później może już nie być”

  Polecam Wam tę książkę z całego serca... To opowieść o sile uczucia, o cierpieniu i nadziei.

  To jedna z tych powieści, do której za jakiś czas na pewno wrócę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  " T e r a z.. to zawsze dobra pora do działania, bo to jedyna pora."

  33 razy mój kochany już na samy początku wywołuje w nas smutek.

  Hélène miała trzydzieści trzy lata, gdy zmarła. Julien, jej mąż, przyrzekł, że po jej śmierci napisze do niej trzydzieści trzy listy – po jednym za każdy rok jej życia. I chociaż na początku myśli, że nie da rady to staje na wysokości zadania i dotrzymuje słowa. W opisywaniu zwykłych rzeczy dnia codziennego znajduje ukojenie swego bólu. Każdy list trafia do skrytki ukrytej w grobie ukochanej. Jakie jest zdziwienie Juliena gdy pewnego dnia listy znikają, a w ich miejsce ktoś włożył małe, kamienne serduszko.

  Kto poznał sekret naszego bohatera?

  Książkę czyta się szybko, ale niestety nie lekko. Przynajmniej mi. Wstawki z języka francuskiego to był dla mnie dramat. Z jednej strony mnie męczyły z drugiej zmuszały do szukania znaczeń poszczególnych zwrotów, ponieważ nie wszystko zostało wytłumaczone w książce. I to w sumie jest jedyny minus tej publikacji.

  Zastanawialiście się kiedyś czy można wyleczyć zranioną duszę? Albo ile to trwa, zanim ktoś nauczy się żyć bez ukochanej osoby? Do tej pory nie przeżyłam czegoś takiego i mam nadzieję, że jeszcze przez długi czas nie będę zmuszona do poznania tych emocji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nicolas Barreau w tej książce dotyka bolesnych, ale ważnych i prawdziwych tematów. Wielu ludzi na świecie zmaga się z podobnymi problemami co główny bohater, dlatego też "33 razy mój kochany" niesie ze sobą ogromny przekaz i wielką dawkę motywacji w walce o własne życie.

  "33 razy, mój kochany" to powieść wzruszająca, pełna przemyśleń, refleksji nad ulotnością życia i kruchością nawet najsilniejszego człowieka. Nie ma tu sensacji, nagłych zwrotów akcji, dynamicznych wydarzeń i genialnie skonstruowanej fabuły. Jest po prostu życie. Julien i Hélène połączyła wielka miłość, jednak nie dane im było dożyć wspólnej starości. Hélène w wyniku choroby umiera przed swoimi trzydziestymi trzecimi urodzinami, wcześniej obligując męża do tego, aby napisał do niej właśnie trzydzieści trzy listy, za każdy rok jej życia. Dzięki temu jesteśmy świadkami przemiany Juliena, od zgorzkniałego żałobnika, którego syn pociesza, do mężczyzny, który zaczyna widzieć życie w kolorowych barwach. Widzimy jak ból egzystencji, świadomość każdego dnia, przytłacza głównego bohatera, jak rozgrzebuje przeszłość i wspomnienia dodając sobie zmartwień. I tak jest w przypadku każdego z nas. Po stracie najukochańszej osoby, czy to miłości życia, czy kogoś nam bliskiego, myślimy, że świat się skończył, a w rzeczywistości biegnie dalej zabierając nam kolejne cenne dni naszego życia. Książka może wydawać się monotonna, ale sądzę, że właśnie taki zabieg sprawia, że bardziej skupiamy się na emocjach towarzyszących rodzinie zmarłej Hélène, a pojedyncze epizody z udziałem innych ludzi są znakami, że los na każdym kroku daje nam szansę na powrót z bolesnych wspomnień do życia, ale to od nas zależy jak szybko się pozbieramy. Autor w cudowny sposób pokazuje beztroską dziecięcą wiarę i ufność na przykładzie Artura, syna Juliena i Hélène. Chyba nie ma silniejszych osób na świecie niż dzieci, które z taką łatwością godzą się na to co ich spotyka, potrzebując tylko kogoś blisko siebie. To na prawdę wartościowa książka, z ważnym i mądrym przekazem. Pokazuje nam, że nie warto żyć wspomnieniami, bo nowe szczęście, nowe życie ucieka nam sprzed nosa. To historia pełna symbolów i ukrytych treści, które poznajemy wraz z każdym kolejnym listem Juliena. Smutna i gorzka, ale jednocześnie przepełniona nadzieją na lepsze jutro i dająca naukę, aby czerpać z życia pełną piersią, bo nikt z nas nie wie, ile jeszcze czasu mu zostało. Z każdej strony wylewają się trudne emocje, o istnieniu których możemy nie zdawać sobie sprawy. Spędziłam z tym tytułem cudowny czas, często smutny, refleksyjny i żałobny, ale z każdym nowym rozdziałem wschodziło słońce przynosząc nowe lepsze dni. Uświadomiłam sobie również to, że życie jest pełne zaskakujących chwil, które dopiero po śmierci stają się kluczowe, są rozpamiętywane i przeżywane na nowo. Myślę, że każdy z Was, kto przeczyta "33 razy, mój kochany" odkryje, że życie jest cudowne, pomimo wszelkich przeciwności.

  Całym sercem mogę Wam polecić ten tytuł. I choć będziecie płakać, zobaczycie, że człowiek jest na tyle silną istotą, że jest w stanie przetrwać nawet najgorsze, osobiste tragedie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Gdy kogoś kochasz, musisz ująć serce obiema rękami i odważyć się na wszystko, prawda?"

  "33 razy mój kochany" to absolutnie fantastyczna powieść.

  Jeśli jesteście takimi romantykami jak ja. Jeśli lubicie książki, które wnoszą coś w wasze życie.

  Jeśli lubicie książki, które sprawiają, że zaczyna się dostrzegać to, co nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka.

  Jeśli lubicie książki, które wzbudzają w was ogromne emocje.

  Jeśli lubicie książki, które sprawiają, że zaczynamy wierzyć w cuda. - TO TA KSIĄŻKA JEST DLA WAS!

  Ja jestem zachwycona. To piękna historia o prawdziwej miłości. Nie jest tutaj tak wesoło i kolorowo jakby się mogło wydawać. Bohater zmaga się ze stratą, po śmieci żony. Nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Jedyna rzecz, która trzyma go jeszcze przy zdrowych zmysłach to fakt, iż obiecał napisać 33 listy do żony, która już odeszła. Powiem Wam, że książka łapie za serce. Sprawia, że kibicujemy bohaterowi i liczmy na piękny finał. Listy, które pisze, są bardzo emocjonalne i pełne smutku. Przez to bohater wydaje nam się bardziej żywy, bardziej realny. A co za tym idzie, zaczynamy go coraz bardziej lubić i mu współczuć. To była cudowna lektura. Nie dość, że autor od samego początku wciąga nas w swoją historię, to te listy, które Julien "wysyła" do żony, a my możemy je przeczytać, potęgują taką silną więź. Co tu dużo mówić - to książka, którą trzeba przeczytać. To książka po, której bardziej docenimy to co mamy. To książka, po której uwierzymy, że życie piszę nam scenariusze nie tylko te złe, te dobre również! Ogromnie polecam. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nicolas Barreau
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375155822
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Die Liebesbriefe von Montmartre
 • Tłumacz: Kochanowska Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375155822
 • EAN: 9788375155822
 • Wymiary: 14.0x20.0x2.2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach

Philipp Schott od kilkunastu lat leczy pacjentów z ogonem (i bez). W trakcie praktyki spotkało go wiele niezwykłych przygód ze zwierzakami (i ich właścicielami), zdobył również imponujące doświadczenie w rozwiązywaniu ich problemów. Dlaczego został weterynarzem? Jak naprawdę wygląda jego praca?...
Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej

Seryjni mordercy, brutalne zabójstwa i zmasakrowane ofiary. Brzmi strasznie? Nie dla niej. Kerry Daynes od ponad dwudziestu lat jest psycholożką sądową. Widziała już chyba wszystko - bo to jej przydzielane są najtrudniejsze przypadki. W tej książce opisała najbardziej wstrząsające sprawy karne, z...
Pretty Little Liars. Tom 4.5. Sekrety 4/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pretty Little Liars. Tom 4.5. Sekrety

Specjalny tom najmodniejszej serii roku!Kochasz 'Pretty Little Liars'? Musisz go mieć!Nikt nie chce mieć wrogów – zwłaszcza takich jak A.Nadeszły święta. Aria, Emily, Hanna i Spencer mają wiele noworocznych postanowień, lecz A. dopilnuje, żeby dziewczynom nie udało się ich zrealizować.Cztery...
Wszystko, czego pragnęliśmy 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego pragnęliśmy

Nina należy do elity i u boku bogatego męża prowadzi wygodne życie, jakiego zawsze pragnęła. Ich syn Finch właśnie dostał się na wymarzone studia w Princeton.Tom jest samotnym ojcem i pracuje od rana do nocy. Rozpiera go duma, gdy jego córka Lyla dzięki stypendium zaczyna naukę w prywatnym liceum....
Milion odsłon Tash 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milion odsłon Tash

Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty. Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie "Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy...
Seria Królewska T.1 Papierowa księżniczka 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria Królewska T.1 Papierowa księżniczka

Życie Elli Harper nie przypomina bajki – dziewczyna nie ma ojca, często przeprowadza się z miasta do miasta, ciężko pracuje i codziennie walczy, by związać koniec z końcem. Jedynie marzenia o lepszym jutrze podtrzymują ją na duchu. Czy jest szansa, aby się spełniły?Nagle za sprawą członków rodziny...
Coraz większy mrok 5/5 Nasza cena:
27,29 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Coraz większy mrok

Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd...
W łóżku z Jokastą 0/5 Nasza cena:
20,87 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W łóżku z Jokastą

Nie ma co ukrywać - wszystkie plotkujemy o facetach. W kręgu najlepszych przyjaciółek wytykamy męskie słabości, grzeszki i przewinienia. A co jeśli akurat brakuje nam czasu na babskie spotkanie? Na takie okazje nie ma jak książka Richarda Glovera. Humor i ironia - idealny dodatek do lampki...
Początek wszystkiego 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek wszystkiego

Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, a jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach. Cassidy Thorpe to...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula