20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku Tom 1

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
412
Rok wydania
2020
Nasza cena: 61,75 zł 65,00 zł Taniej o: 5%

Produkt niedostępny

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angoul?me oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).
Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł - MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh?. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro ?tomo (autora Akiry).
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kenji, Otcho, Yoshitsune i Maruo to grupka przyjaciół, którzy cały swój czas wolny spędzają w swojej „tajnej bazie”. To właśnie tam ich dziecięca fantazja podsuwa im liczne plany na przyszłość. Cel jest dość prosty – kiedy dorosną, staną się prawdziwymi obrońcami świata, którzy ochronią go przed zagładą. Każdy jednak doskonale wie o tym, że los bywa bardzo przewrotny i złośliwy, przez co „życiowe plany” nie zawsze się sprawdzają. Każdego z nich dopada więc nieunikniona „dorosłość”, która mocno weryfikuje wszelkie zakładane cele. Niegdyś nierozłączna paczka, zmaga się teraz z własnymi problemami związanymi z pracą czy rodziną. Szara codzienność zostaje nagle przerwana przez samobójstwo jednego z dawnych towarzyszy zabaw. Kenji nie może jednak uwierzyć, że ich kolega odebrał sobie życie i zaczyna coraz mocniej drążyć w sprawie. Pewne odkrywane ślady zaczynają łączyć się z tajemniczą sektą, której przewodzi nikomu nieznany „przyjaciel”. Działania owej organizacji mocno destabilizują światową sytuację u progu XXI wieku, który może okazać się dla całej ludzkości niezbyt przyjemny. To od czwórki wspomnianych „chłopaków” zależeć będzie wygląd przyszłości. Muszą oni rozwikłać zawiłą zagadkę i stać się tymi, którymi planowali w dzieciństwie, co wcale nie będzie takie łatwe.

  20th Century Boys – Chłopaki z dwudziestego wieku to dzieło Naoki Urasawy, które sprzedało się na całym świecie w nakładzie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy i prawie zawsze zaliczane jest do ścisłej czołówki najlepszych mang „wszechczasów”. Nie powinno to nikogo specjalnie dziwić, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fabułę, jaką serwuje czytelnikowi twórca.

  Tytuł można określić mianem mocno wciągającego kryminału, byłoby to jednak ogromne niedopowiedzenie. Urasawa bawi się tutaj bowiem od samego początku różnymi gatunkami, wybierając z nich to, co najlepsze i dostosowując pewne elementy do swoich własnych potrzeb. Abstrakcyjny jest dla twórcy również „czas akcji”, który rozlewa się tutaj na trzy różne okresy. W jednej chwili autor pokazuje świat początku XXI wieku, chwilę później przenosi czytelnika do lat 60-tych, kiedy to grupka dzieciaków snuje plany na przyszłość, aby zaraz przeskoczyć do lat 90-tych i ukazać te same postacie jako już dorosłych bohaterów. Taka forma nielinearnego operowania wydarzeniami ukazanymi w różnych okresach pozwala twórcy kreślić naprawdę intensywną i mocno nietuzinkową intrygę, dzięki której manga zdobyła tak liczne wyróżnienia. Urasawa wykorzystuje tutaj również „czas” jako socjologiczny dodatek, pokazując zmiany kulturowe – społeczne, zachodzące w Japonii i jej mieszkańcach na przestrzeni mijających lat (czego sam był świadkiem). Wiąże się to również z dość licznymi nawiązaniami do popkultury Japonii od lat 60-tych do 90-tych, co stanowi świetny smaczek dla pasjonatów Dalekiego Wschodu.

  Trzymając w dłoniach dzieło Naokiego Urasawy i zachwalając kreśloną przez niego intrygę, nie można nie zwrócić uwagi na najważniejszą elementarną cząstkę, prawie każdego jego dzieła, którą są bohaterowie. Każda z zaprezentowanych tutaj postaci jest indywidualną jednostką, która ma własne pragnienia i co innego motywuje ją do intensywnego działania. Każdy z bohaterów ma również swoje własne problemy i pewne lepsze lub gorsze wspomnienia związane z przeszłością, która zdeterminowały całego jego obecne życie. W pierwszym tomie przed szereg znacząco wysuwa się Kenji, który w całej historii będzie odgrywał znaczącą rolę. Autor w swoim tempie snuje całą historię, dodając coraz to nowsze wątki, które jakoś wiążą się z ową postacią i powoli kształtują obraz całości. Nic nie będzie tutaj jednak nazbyt oczywiste, początkowo nawet manga może wydawać się troszkę chaotyczna, im dalej jednak będziemy zagłębiać się w historię, tym mocniej zostaniemy porwani przez jej złożoność i geniusz.

  Zachwalając wspaniałą wciągającą fabułę, nie można zapomnieć o oprawie graficznej, która równie mocno hipnotyzuje potencjalnego odbiorcę. Realizm, dbałość o każdy nawet najdrobniejszy detal, umiejętne ukazywanie głębi rysunków przez świetnie nakreślone warstwy (od pierwszego planu po najdalsze tło), umiejętne wydobywanie z postaci ich emocjonalności oraz zawarcie w niektórych planszach mocno żartobliwego charakteru. Całość jest tak typowa dla Urasawy, że nie można pomylić tego stylu z żadnym innym twórca komiksów.

  Jeśli zaś chodzi o rodzime wydanie, to nie ma sensu się na jego temat rozpisywać, jest dokładnie takie, jakie powinno być i zdecydowanie warte jest swojej ceny.

  20th Century Boys – Chłopaki z dwudziestego wieku to pozycja genialna pod każdym względem. W mandze wszystko jest perfekcyjnie przygotowane tak, aby czytelnik, sięgając po ten tytuł, mógł oddać się pełni rozrywkowej rozkoszy. Nic więcej w te kwestii raczej nie trzeba już dodawać. Jeśli nie miał jeszcze ktoś okazji przeczytania tego dzieła, to powinien jak najszybciej zacząć nadrabiać zaległości i powoli powiększać swoją domową biblioteczkę o kolejne wydawane na naszym rynku tomy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  OPUS MAGNUM URASAWY

  Najlepsza manga jednego z najlepszych mangaków, na dodatek powszechnie uważana za jedną z najlepszych w dziejach – czy może być coś wspanialszego dla miłośników komiksów z Kraju Kwitnącej Wiśni? Chyba nie, a właśnie to zaserwowało polskim czytelnikom wydawnictwo Hanami. I to w jakim stylu!

  Powoli wiek XX dobiega końca, a na świecie szerzą się zagrożenia z tym związane. Ludzkość przetrwała już dwie wojny światowe, groźbę zagłady nuklearnej, wiele lokalnych konfliktów i zmian, ale to jeszcze nie koniec. Gdzieś w Afryce pojawia się wirus, który zabija ludzi, pozbawiając ich krwi, co więcej dociera także do Japonii, a to zaledwie początek.

  Młody Kenji Endō nie ma lekkiego życia. Prowadzi sklep, zajmuje się porzuconym przez siostrę dzieckiem, próbuje też ową siostrę odnaleźć, choć zgłoszenie zaginięcia na policję niewiele dało. Nie ma żony, męczy się z matką… Pewnego dnia odwiedza go policja, pytając o jednego z klientów, któremu Kenji dowoził produkty. Mężczyzna zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach wraz z całą rodziną. Kenji udaje się na miejsce zabrać puste butelki i znajduje tam znak, który wraz z przyjaciółmi wymyślili w dzieciństwie. Znak, używany także przez tajemniczego, potrafiącego latać człowieka. Jaki ma to wszystko związek ze śmiercią naukowca konstruującego dziwaczne maszyny? I co to oznacza dla chłopaka i reszty jego kumpli z dzieciństwa?

  Seria "20th Century Boys" powstała tuż po skończeniu przez autora znakomitego "Monstera". Urasawa podjął się wówczas trudnego zadania, bo praca nad wcześniejszym tytułem kosztowała go hospitalizację z powodu wycieńczenia, a tymczasem zaczął tworzyć "20th Century Boys", z jednoczesną pracą nad "Pluto". Udało mu się jednak znakomicie z tego wybrnąć i stworzył dzieł, o którym nie da się szybko zapomnieć, za to po lekturze pierwszego tomu (chwała wydawnictwu Hanami, że, jak w przypadku "Monstera", dostajemy tu zbiorczy, imponujący grubością komiks) ma się ochotę na więcej i nie można się doczekać ciągu dalszego.

  Co jest tak dobrego w "Chłopcach"? Przede wszystkim jest to kwintesencja twórczości Urasawy. Mamy tu więc tajemnice, wydarzenia dziejące się na kilku polach i liniach czasowych, mroczny klimat, ciekawych bohaterów (nawet wyglądem przypominających tych, których znamy już z innych dzieł mangaki), sporo elementów z thrillera, solidną dawkę fantastyki, dużo sentymentów, doskonałe przedstawienie dzieciństwa... Wszystko, co pokochaliście w "Monsterze" czy "Pluto", znajduje tu swoje odbicie, na dodatek w formie, która trzyma poziom co najmniej równie wysoki, jak wspomniane tytuły.

  Do tego dochodzi rewelacyjna szata graficzna, urzekająca zarówno swoją prostotą, jak i drobiazgowością i detalami. Znakomity jest też klimat budowany przez ilustracje, a i nie można zapomnieć o wydaniu. Fakt, że w ręce polskich czytelników trafiają zbiorcze, dwukrotnie grubsze tomy to jedno, ale to, że wydawca zatroszczył się o wydrukowanie wszystkich kolorowych stron w kolorze właśnie, co nieczęsto się zdarza, absolutnie wart jest doceniania. A samo "20th Century Boys" absolutnie warte jest polecenia, bo to rewelacyjna manga i każdy fan dobrych komiksów, nie tylko tych z Kraju kwitnącej wiśni, koniecznie powinien poznać tę serię.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Urasawa Naoki
 • Wydawnictwo Hanami
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 412
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365520241
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: 20 seiki shonen kanzenban 1
 • Tłumacz: Bolałek Radosław
 • ISBN: 9788365520241
 • EAN: 9788365520241
 • Wymiary: 15.0x21.0x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
20th Century Boys Chłopaki z XX wieku Tom 4 /komiks/ 5/5 Nasza cena:
47,39 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

20th Century Boys Chłopaki z XX wieku Tom 4 /komiks/

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy...
20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku Tom 2 5/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku Tom 2

Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angoul?me oraz Eisnera (aż dwukrotnie!). Naoki...
20th Century Boys Chłopaki z dwudziestego wieku Tom 3 /komiks/ 0/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

20th Century Boys Chłopaki z dwudziestego wieku Tom 3 /komiks/

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy...
Pluto 6 0/5 Nasza cena:
31,09 zł 31,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pluto 6

Jak może powstać największy sztuczny umysł? Czy robot, którego tok rozumowania obejmuje wszystkie decyzje, jakie mógłby podjąć każdy człowiek na Ziemi, będzie faktycznie najwspanialszy? Przy takim natłoku informacji można zarówno być geniuszem, jak i popaść w szaleństwo. W świecie przedstawionym w...
Monster 9 5/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster 9

Dawno, dawno temu istniało miasteczko w dolinie. Ludzie żyli sielsko w tym spokojnym miasteczku. Mieszkał tam też potwór w przebraniu, który przestał być zły i zaczął pomagać mieszkańcom. Jednak pewnego dnia przyjechał tam diabelski posłaniec. Ludzie zaczęli się wzajemnie mordować,a miasteczko...
Pluto 8 5/5 Nasza cena:
27,32 zł 31,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pluto 8

To już wielki finał wielokrotnie nagradzanej opowieści o tolerancji, człowieczeństwie i prawdziwych uczuciach! Atom przebudził się, ale nie znaczy to, że jest taki sam, jak przed "śmiercią". Czy w tym stanie będzie potrafił powstrzymać Pluto? Jest ostatnim ze wspaniałych robotów i to od niego...
Monster Tom 5 4/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster Tom 5

"Dawno, dawno temu żył sobie bezimienny potwór.Za wszelką cenę zapragnął mieć imię.Podjął decyzję i postanowił wyruszyć, żeby je znaleźć." Dlaczego ta dziecięca historia miała taki wpływ na Johana? Czy w książce można znaleźć jakieś wskazówki na temat jego narodzin? Tajemnica goni tajemnicę! Tennma...
Monster Tom 8 5/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster Tom 8

"W mojej pamięci musi być klucz do narodzin tego potwora!". Nina została w Pradze, aby odzyskać swoje wspomnienia i wreszcie jej się to udało!!! Co się stało z Niną i Johanem?! Co było w Rezydencji Czerwonej Róży? Johan nigdy nikogo nie słucha. Johan nigdy nikomu nic nie daje. Johan nikim nigdy się...
Monster 6 4/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster 6

Stara kamienica w śródmieściu Pragi z szyldem z trzema żabami... Dziesięć lat temu żyła tam kobieta z bliźniakami. Tenma usłyszał o tym od sąsiadów. Opowiadają też mu o siedzibie tajnej czechosłowackiej policji oraz o tajemniczym pożarze. Czy tymi bliźniakami mogą być Johan i Anna? W tym samym...
Monster 7 4/5 Nasza cena:
56,55 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster 7

„To Tenma zniszczył moje życie...!!!” Eva szczerze nienawidzi Tenmy, ale jednocześnie jest jedyną osobą, która może poświadczyć o jego niewinności. Przez długi czas odmawiała składnia zeznań, jednak gdy wspomnienia wróciły, zmieniła zdanie. Były trzy strzały, a Eva widziała Johana! W tym czasie...
PLUTO 7 0/5 Nasza cena:
27,32 zł 31,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PLUTO 7

Współtwórca: Takashi Nagasaki; Koordynacja: Macoto Tezka; Współpraca Tezuka Productions. Plan zniszczenia najdoskonalszych robotów na Ziemi postępuje i niebawem dobiegnie końca. Podobnie jak cała seria, która i w tym tomie nie zwalnia tempa. Autorzy ponownie zaglądają w najmroczniejsze zakamarki...
Muzyka Marie 1 5/5 Nasza cena:
29,49 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzyka Marie 1

Ziemia Pirito to niezwykła kraina, gdzie tolerancyjni ludzie dażą sąsiadów poszanowaniem i sumiennie wykonują swoją codzienną pracę. Nie inaczej jest w Jiru, mieście-atelier. Jego mieszkańcy to mistrzowie w wytwarzaniu urządzeń, pomagających ludziom w ich codziennych zajęciach. Obywatele Jiru...
Wybrane bestsellery
Idą święta. Kicia Kocia i Nunuś 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idą święta. Kicia Kocia i Nunuś

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W środku mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. Zbliżają się...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
31,18 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Singielka 0/5 Nasza cena:
19,01 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Singielka

Singielka. Saga rodziny Donellów Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni i ludzi, którzy stają się jej nowymi przyjaciółmi. Wśród nich jest Tom, syn szefów dziewczyny i chyba ostatni porządny facet. I gdyby nie wyrzuty...
Złamane więzi 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamane więzi

Czwarty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Kiara i Nino ze Złamanych emocji powracają! Kiara zawsze marzyła o kochającej się rodzinie. Nigdy nie sądziła, że stworzy ją z jednym z braci Falcone. Teraz ma coś, o co warto walczyć. Nino i Kiara zostali naznaczeni przez traumatyczne...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia 5/5 Nasza cena:
32,69 zł 34,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia

Zestaw podręcznik oraz ćwiczenia z serii Zaproszeni przez Boga przeznaczony jest do nauki religii w klasie 4 szkoły podstawowej. Książki wchodzące w skład tego zestawu zgodne są z najnowszą ramą programową. Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12
Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie 0/5 Nasza cena:
67,92 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie

Pakiet 3 książek: Powrót do Jedwabnego, Powrót do Jedwabnego 2, Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Zapis wielkiej gry i manipulacji, dla których fundamentem stały się kłamstwa o zbrodni w Jedwabnem, a paliwem Justice for Uncompensated Survivors Today - Ustawa 447. Kulminacyjna praca...
Efekt pandy 5/5 Nasza cena:
29,39 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efekt pandy

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej "Dywan z wkładką". Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Odmęty grozy 0/5 Nasza cena:
299,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odmęty grozy

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula