1793

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
528
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 32,83 zł
Nasza cena: 24,08 zł 42,90 zł Taniej o: 44%

Kryminalna opowieść z odniesieniem do historii. Poznaj osiemnastowieczną Szwecję i rozwiąż zagadkę, która wcale nie jest banalna.

"Sztokholm 1793" to kryminał o dość specyficznej tematyce. Jak sam tytuł wskazuje, wydarzenia rozgrywają się w roku 1793, czyli trzy lata po morderstwie króla Szwecji, Gustawa III. Z jeziora Fatburen zostają wyłowione zwłoki. Okazują się one dość makabrycznym odkryciem, ponieważ ofiarę zabójstwa jeszcze za życia pozbawiono kończyn, języka oraz oczu.

Sprawa sama w sobie wydaje się słabo rokująca, dlatego też policja zwraca się o pomoc do jednego z najlepszych śledczych, Cecila Wingego. Mężczyzna niegdyś pracował jako adwokat, obecnie zaś przyjaźni się z naczelnikiem policji, Johannem Gustavem Norlinem. Ma ON współpracować z byłym wojskowym o wyjątkowej krzepie, Mickelem Cardellem, który wyłowił zwłoki.

Niestety, bohaterowie nie mają na to zbyt dużo czasu, ponieważ już wkrótce Norlina ma zastąpić Magnus Ullholm, który zrobi wszystko, by zamieść sprawę pod dywan z uwagi na to, że najprawdopodobniej ugodzi w kogoś z wyższych sfer. Czy uda się doprowadzić śledztwo do końca i ująć winnego?


Opinie o książce

To powieść wysokiej klasy, wpisująca się w gatunkową formułę kryminału z dreszczykiem, umieszczonego w atrakcyjnych dekoracjach przeszłości. Skonstruowana jest zresztą oryginalnie, zaskakuje zmianami perspektywy, a jej realia odmalowane są w sposób rzadki (…) Ukazuje Sztokholm jako miasto tak mroczne i brudne, że po lekturze ma się ochotę wymyć ręce. A zarazem nie można się od niej oderwać.

Kurier Szczeciński

Arcydzieło. Dzika i niezwykła mieszanka, która rewolucjonizuje cały gatunek kryminalny.

Arne Dahl

Niezwykle imponujący debiut.

Dagens Nyheter

Porywająca i wyprowadzająca z równowagi. 

Frederik Backman

Niesamowicie dobra powieść. Świetnie odzwierciedla realia epoki i jest doskonale napisana.

Leif GW Persson


O autorze

Niklas Natt och Dag jest szwedzkim pisarzem. Przyszedł na świat w 1979 roku w Sztokholmie. Zadebiutował powieścią "Sztokholm 1793", która została wyróżniona nagrodą Szwedzkiej Akademii Kryminału, a jednocześnie otrzymała nominację do tytułu Książki Roku. Zajmuje się czytaniem, pisaniem, a także muzyką. Wraz z rodziną mieszka w Sztokholmie.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Winge na prośbę naczelnika policji angażuje się w sprawę odnalezionych zwłok. Denat miał odcięte kończyny, był pozbawiony języka, zębów i oczu. Chory na suchoty prawnik, wraz z człowiekiem który wyłowił mężczyznę z wody rozpoczynają poszukiwania prawdy. Ich zadaniem jest odkryć tożsamość zmarłego i podążyć jego śladami by trafić w miejsce w którym stracił swoje życie. Tymczasem Anna Stina Knapp, bezpodstawnie oskarżona o sprowadzanie porządnych obywateli na drogę grzechu, zostanie wywieziona do przędzalni by odbyć swoją karę, z czasem stając się również celem Petterssona. Kobieta za wszelką cenę chce odzyskać wolność, a w przyszłości uniknąć trafienia w ręce hycli.

  Książka "1793" jest powieścią historyczną i nie da się nie zauważyć jak wiele pracy autor włożył w research i przygotowanie się do wydania jej. Nie jest to tematyka, którą można sobie swobodnie balansować. Żeby miało to sens, w jakiś sposób jednak trzeba trzymać się faktów. Najbardziej boli mnie myśl, że życie tak właśnie mogło wyglądać.

  Przez całą książkę odczuwałam ból, głód, ziąb i cierpienie ludzi, którzy robili wszystko co mogli by przeżyć kolejny dzień. Kobiety nie mogły liczyć na szacunek, wystarczyło jedno złe słowo wypowiedziane chociażby z zawiści, a już były traktowane jak najgorsze zło.

  Niektóre sceny są zwyczajne obrzydliwe, jednak bardzo dobrze wpisują się w realia tej historii. Nie było dla mnie łatwe dotrwanie do końca. Muszę przyznać, że męczyłam się z tą książką. Mam trudności ze swobodnym czytaniem powieści historycznych, jednak od czasu do czasu podejmuję wyzwanie, tak jak w tym przypadku.

  Możecie spodziewać się takich scen jak szczegółowy opis odcinania kończyn, czy języka. Wejdziecie w skórę oprawcy, a co więcej, możecie nawet czuć do niego współczucie. To samo tyczy się głównego bohatera. Winge wie, że jego dni są policzone. Tak czy inaczej nie ustąpi dopóki nie odkryje prawdy. Natomiast, po doprowadzeniu sprawy do końca zrobi coś, co okazało się dla mnie nie małym zamoczeniem.

  Jeśli jesteście fanami powieści historycznych, nie obrzydzają Was brutalne i niesmaczne sceny to myślę, że książka przypadnie Wam do gustu. Co muszę przyznać, to jak na debiut mogę zaliczyć książkę do naprawdę dobrych, chociażby przez wzgląd na ogrom pracy jaki włożył autor do jej napisania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,1793" Niklas Natt och Dag

  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐

  94/2021

  ·

  Głośny debiut, który tygodniami utrzymywał się na szwedzkiej liście bestsellerów, a prawa do jego wydania sprzedano do trzydziestu krajów! Ukazała się już druga część zatytułowana 1794, a w planach jest kolejna.

  Mija rok od tragicznego zamachu na życie króla Szwecji, Gustawa III. Następca tronu jest niepełnoletni, wojny ogołociły państwową kasę. Krajem rządzą ludzie, którzy mają na względzie tylko własne interesy, podczas gdy ludowi żyje się coraz gorzej. Nikt nikomu nie ufa, a intrygi stały się czymś powszechnym.

  Z cuchnącego sztokholmskiego rynsztoku, jeziora Fatburen, wydobyto zmasakrowane ludzkie zwłoki pozbawione kończyn. Policja prosi o pomoc cierpiącego na suchoty Cecila Winge, który niechętnie podejmuje śledztwo. Wkrótce zaplątuje się w sieć mrocznych sekretów i bezkresnego zła, której nitki prowadzą wprost do śmietanki sztokholmskiego towarzystwa…

  ·

  ,,1793" jest genialnym debiutem! To, w jaki sposób do nas dociera. Momentami miałam wrażenie, że brud miasta jest wręcz namacalny, sama czułam się brudna i to było najdziwniejszym uczuciem, jakie przeżyłam. Z każdą kolejną stroną zatracałam się w niej coraz bardziej i bardziej, aż miałam poczucie przynależności do tamtych czasów. Świetna fabuła, ciekawe śledztwo, którego tempo nie przytłaczało, a tylko bardziej pomagało się zatracić. No i oczywiście bohaterowie, których wykreowanie to wisienka na torcie, a to wszystko jest uwaga DEBIUTEM LITERACKIM! Jestem tą książką zachwycona! Trafia na moją półkę w szczególne miejsce i już nie mogę się doczekać kolejnej części. Tak więc ja gorąco polecam! Bierzcie i czytajcie wszyscy 😆

  ·

  ·

  ·

  Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwosoniadraga

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeszcze nie zdążyłam złapać oddechu po poprzedniej lekturze ("Czas huraganów"), a zagłębiłam się w kolejny mroczny świat.

  Z cuchnącego sztokholmskiego rynsztoku, jeziora Fatburen, wydobyto zmasakrowane ludzkie zwłoki pozbawione kończyn, oczu i języka. Okazuje się, że wszystkich okaleczeń dokonano za życia ofiary.

  Śledztwo podejmuje cierpiący na suchoty Cecil Winge, genialny detektyw wraz z niemniej bystrym pomocnikiem Mickelem Cardellem. A wszystkie tropy zaprowadzą ich wprost do wyższych sfer sztokholmskiego towarzystwa.

  "1793” to rewelacyjny thriller historyczny, który zachwyci zarówno miłośników mrocznych tajemnic oraz okrutnych morderstw, jak i wielbicieli doskonale odwzorowanych realiów minionych epok.

  Akcja rozpoczyna się w tytułowym 1793 roku w Sztokholmie 3 lata po zabójstwie króla Gustawa III. Państwo znajduje się na skraju bankructwa, bowiem następca tronu jest niepełnoletni, a krajem rządzą ludzie, którzy mają na względzie tylko własne interesy, podczas gdy poddanym żyje się coraz gorzej.

  Autor w najdrobniejszym detalu oddał charakter i atmosferę, która panowała w Szwecji końca XVIII wieku. Ten klimat wywołuje dreszcze obrzydzenia, ale też fascynuje. Świetny i naturalistyczny język bardzo wpasował się w nurt epoki, jeszcze mocniej podkreślając panujący nastrój, a genialne i plastyczne opisy, sprawiły, że widziałam wszystko oczyma wyobraźni.

  Książka podzielona została na cztery części. W pierwszej uczestniczymy w toczącym się dochodzeniu, które jest niezmiernie fascynujące i odmienne od tego, co współczesne.

  Druga część przybliża nam postać ofiary, a to, co zgotował mu los i wynaturzeni ludzie, przyprawiło mnie o mdłości.

  W trzeciej części poznamy Annę, niewinnie oskarżoną o prostytucję przez odtrąconego mężczyznę. Czwarta część to powrót do śledztwa i jego zakończenie.

  Sama intryga/fabuła jest genialna i dopracowana w każdym szczególe. Do tego świetnie skrojeni bohaterowie, z dużym bagażem doświadczeń, zostali umiejętnie wtłoczeni między postacie znane nam z historii.

  Mocno, dosadnie, intrygująco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie wiem jak inni, ale ja się w tą książkę wgryzłam od razu. Bardzo smuciły mnie opisy pewnego bohatera bez ręki. Może dlatego, że znałam ten syndrom, kiedy bardzo swędzi nas kończyna, której się w ogóle nie posiada. On nie wspominał o tym zbyt często, ale widać i czuć, że ten ból strasznie utrudniał mu życie. On chciał pokazać swoją twardość i hardość, niestety w pewnych momentach się nie dało.

  Ogólnie całą książkę zaliczam do grona tych lepszych. Tutaj zanim się kogoś pozna, to wiemy już o nim co nieco. Może niezbyt szczegółowo, ale ogólny zarys uda nam się wyobrazić. Powiedziałabym nawet, że to mieszanka thrillera z obyczajówką.

  Oprócz samej strasznej historii, nasi bohaterowie mają również życie prywatne. Jak zwykle nie jest to łatwe życie, bo każdy z nich boryka się również z własnymi problemami. Czasem i oni opowiadają o innych osobach, aby móc zobrazować nam postać, która albo się pojawi, albo tylko w przenośni jest o niej mowa.

  Pióro autora jest piękne, choć nie zawsze konkretne. Bywa, że postacie odlatują gdzieś myślami, byśmy poznali prawdziwe problemy, bądź mączące ich pytania.

  Nie jest to czysto rasowy kryminał. Owszem jest tutaj prowadzone śledztwo, ale poprzez ogrom niewiadomych i dysfunkcji naszych postaci trochę się przedłuża. Nikt tutaj nie wybiega w przyszłość. Poznamy każde kroki śledztwa, choć niekiedy nie będą chcieli nam wszystkiego zdradzić. Czasami spekulują, jednak tak naprawdę ich myśli niczego nie wnoszą. Pozycja z gatunku tych, gdzie momentalnie scena potrafi nami wstrząsnąć. Tak jakby był przerażający początek, łagodny, aczkolwiek nerwowy środek i wybuchowy koniec. Nie da się niczego przeskoczyć, gdyż każdy trop jest nam przedstawiany. Niemal łakniemy tego rozwiązania, aczkolwiek nie szybko do niego dochodzi.

  Jest to nietypowa pozycja, jakby zaadresowana dla każdego typu literatury. Potrafi wzruszyć, przestraszyć, zdenerwować i napawać optymizmem. Jest napięta i stresująca. Wyczekująca i pełna życiowych prawd.

  Dla mnie niesamowita i dlatego bardzo ją wam polecam:-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „1793” to thriller historyczny, który przejdzie do historii gatunku. Ba!!! Już przeszedł uzyskując tytuł najlepszej Szwedzkiej Książki Roku 2018. A sprzedaż praw do wydania w trzydziestu krajach (również Polski) dowodzi, że cieszy się uznaniem miłośników gatunku.

  „1793” to kryminał, w którym mroczne tajemnice okryte są gęstą mgłą, która zawsze będzie nam się jawić na myśl o debiutanckiej powieści Nilasa Natt och Daga.

  Co takiego sprawiło, że książka ta zachwyca czytelników? Powodów jest wiele. „1793” to jak już wspomniałem thriller historyczny. Nie dodałem jednak, że ukazuje ON realia XVIII – wiecznego Sztokholmu. Niklas Natt och Dag ukazuje nam historię miasta, zniszczonego przez żądnych władzy polityków.

  Akcja tej powieści rozpoczyna się trzy lata po zabójstwie Gustawa III. W mieście dochodzi do makabrycznego morderstwa. W jeziorze Fatburen znaleziono bestialsko okaleczone ciało pozbawione kończyn, oczu oraz języka. Na prośbę policji skupionej na rozpędzaniu społecznej rewolucji, sprawą zajmuje się detektyw Cecil Winge, były członek Izby Gmin. Pomaga mu były wojskowy, Mickel Cardell, który odnalazł zwłoki. Duet śledczych w toku prowadzonego śledztwa trafia na trop prowadzący do ekskluzywnego domu publicznego. Na jaw wychodzą mroczne sekrety sztokholmskiej arystokracji. A rewolucyjne zapędy społeczeństwa nie sprzyjają prowadzonej sprawie.

  Niklas Natt och Dag zasługuje na uznanie za pomysłowość w połączeniu historii z thrillerem i kryminałem. To wymaga od każdego pisarza nie tylko odwagi, lecz umiejętności odwzorowania realiów epoki. A trzeba przyznać, że autor tą umiejętnością wykazał się w mistrzowskim stylu. Czytając tę książkę w pełni czułem ducha XVIII – wiecznego Sztokholmu. Natomiast kryminalna intryga oraz napięcie w odkrywaniu kolejnych kart tej historii sprawiły, że „1793” umieściłem na półce Najlepszych Interesujących Książek.

  Niklas Natt och Dag zarysował intrygującą fabułę, stworzył bohaterów, których nie sposób zapomnieć. A wszystko to ubrane w otoczkę historyczną, co sprawia, że „1793” jest powieścią ambitną, inteligentną, dopracowaną pod kątem historycznym z dbałością o wszystkie elementy, które rasowy thriller i kryminał powinien posiadać. A ja nie posiadam się z radości na myśl, że 15 września pojawi się druga powieść autora pt. „1794”.

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
eBook The Jewish Community: Authority and Social Control in Poznan and Swarzedz 1650-1793 mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,78 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook The Jewish Community: Authority and Social Control in Poznan and Swarzedz 1650-1793 mobi epub

"Książka - napisana przede wszystkim na podstawie źródeł żydowskich, przeważnie w języku hebrajskim - stanowi cenny wkład w badania nad dziejami Żydów w Polsce. Na przykładzie gmin w Poznaniu i Swarzędzu pokazuje mechanizmy funkcjonowania i politykę władz gminy żydowskiej w epoce nowożytnej w...
eBook Leonarda Marcina Świeykowskiego (1721-1793) ostatniego wojewody podolskiego życie codzienne i publiczne oraz jego myśli o Rzeczypospolitej pdf 0/5 Nasza cena:
67,13 zł 75,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Leonarda Marcina Świeykowskiego (1721-1793) ostatniego wojewody podolskiego życie codzienne i publiczne oraz jego myśli o Rzeczypospolitej pdf

"Z pewnością Leonard Marcin Świeykowski nie należał do grona najwybitniejszych postaci - choć z pewnością był osobowością nieprzeciętną i nietuzinkową - czasów stanisławowskich, wszelako jako taki nie był postrzegany ani przez jemu współczesnych, ani później przez badaczy XVIII wieku. Ci pierwsi...
eBook Universitas Vilnensis 1793-1803 pdf 0/5 Nasza cena:
10,66 zł 12,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Universitas Vilnensis 1793-1803 pdf

Rozprawa poświęcona dziejom Uniwersytetu Wileńskiego na przełomie XVIII i XIX wieku przygotowana na podstawie licznych starannie zebranych i przeanalizowanych źródeł. Autorka omawia organizację uczelni, jej profesorów, studentów i wychowanków. Praca zawiera również bardzo obszerną i szczegółową...
Sztokholm 1793 5/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztokholm 1793

„Niesamowicie dobra powieść. Świetnie odzwierciedla realia epoki i jest doskonale napisana”. – Leif GW Persson Mija rok od tragicznego zamachu na życie króla Szwecji, Gustawa III. Następca tronu jest niepełnoletni, wojny ogołociły państwową kasę. Krajem rządzą ludzie, którzy mają na względzie tylko...
Audiobook Sztokholm 1793 mp3 0/5 Nasza cena:
29,64 zł 32,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Sztokholm 1793 mp3

"Niesamowicie dobra powieść. Świetnie odzwierciedla realia epoki i jest doskonale napisana". - Leif GW Persson Mija rok od tragicznego zamachu na życie króla Szwecji, Gustawa III. Następca tronu jest niepełnoletni, wojny ogołociły państwową kasę. Krajem rządzą ludzie, którzy mają na względzie tylko...
Audiobook CD mp3 sztokholm 1793 0/5 Nasza cena:
21,03 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD mp3 sztokholm 1793

„Niesamowicie dobra powieść. Świetnie odzwierciedla realia epoki i jest doskonale napisana”. – Leif GW Persson Mija rok od tragicznego zamachu na życie króla Szwecji, Gustawa III. Następca tronu jest niepełnoletni, wojny ogołociły państwową kasę. Krajem rządzą ludzie, którzy mają na względzie tylko...
Skalny kwiat 5/5 Nasza cena:
22,40 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skalny kwiat

Książką Skalny kwiat Ilaria Tuti oddaje hołd odwadze i hartowi ducha kobiet, zdolności do wyrzeczeń skromnych, lecz gorąco pragnących pokoju góralek, które z narażeniem życia wspierały żołnierzy w czasie I wojny światowej. Od huku pocisków drżą położone wśród gór wioski. To tam mieszkają one –...
Grobowiec cesarza. Cotton Malone. Tom 6 5/5 Nasza cena:
21,89 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grobowiec cesarza. Cotton Malone. Tom 6

Były agent specjalny amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone, otrzymuje pewnego dnia anonimowy liścik z tajemniczym adresem internetowym. Po wejściu na wskazaną stronę widzi jak zamaskowany mężczyzna torturuje Kasjopeję Vitt, kobietę, która nie raz w przeszłości ocaliła jego...
Oddech bogów 0/5 Nasza cena:
14,33 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oddech bogów

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja rozgrywa się w mieście Olimp, na wyspie Aeden. Tam znajduje się niezwykła szkoła, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów greckiej mitologii. Ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę...
W imię allaha 0/5 Nasza cena:
29,37 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W imię allaha

Historia o tym, jak Zachód wykreował, sfinansował i rozpętał islamski terroryzm. Estulin jest jednym z niewielu, którzy naprawdę zrozumieli przyczyny światowego kryzysu. - Wall Street Journal Zarówno media, jak i zachodnie rządy włożyły wiele wysiłku, byśmy uwierzyli, że odpowiedzialni za atak...
Trujący anioł 3/5 Nasza cena:
14,33 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trujący anioł

Hél?ne Jégado, zwana Piorunicą, bez konkretnego powodu pozbawiła życia dziesiątki osób ze swego otoczenia. Jakie sekrety skrywała jej głowa, która 26 lutego 1852 roku potoczyła się do kosza ścięta gilotyną? Było to w czasach, kiedy w Bretanii duch oświecenia i nauczanie Kościoła nie miały żadnego...
Czarny lód harry bosch Tom 2 5/5 Nasza cena:
21,89 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny lód harry bosch Tom 2

Pewnej bożonarodzeniowej nocy w obskurnym motelu w Hollywood zostaje znalezione ciało inspektora Calexico Moore’a, speca od zwalczania handlu narkotykami. Pierwsze poszlaki nie pozwalają śledczym jednoznacznie rozstrzygnąć, jaka była przyczyna śmierci policjanta – samobójstwo czy morderstwo. Do...
Wybrane bestsellery
Hunter. Boston Belles. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
23,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Dziadku, opowiedz o sobie 5/5 Nasza cena:
29,54 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Boginie 4/5 Nasza cena:
35,81 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 5/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Samotni 5/5 Nasza cena:
23,46 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotni

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund...
Balwierz. Hubert Meyer. Tom 6 5/5 Nasza cena:
22,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balwierz. Hubert Meyer. Tom 6

Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Kto to zrobił? Hubert Meyer szuka odpowiedzi. Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy zaszywa się w leśnej...
Zero 5/5 Nasza cena:
35,23 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Rzeźniczka z Małej Birmy 5/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula