Jeśli spodobała Ci się seria Igrzyska Śmierci, to pokochasz...

Jeśli spodobała Ci się seria "Igrzyska Śmierci", spodoba Ci się... - zobacz książki, które przypadną do gustu miłośnikom przygód Katniss Everdeen!

TanioKsiążkowe propozycje książek to:

Thomas budzi się w windzie, która prowadzi go do otoczonej wysokimi murami Strefy. Znajduje się wśród kilkunastu innych chłopców, którzy tak samo jak ono, z ledwością pamiętają swoje imię. Przygoda dopiero się zaczyna. Jedyna droga ucieczki ze Strefy prowadzi przez labirynt, do którego wejście otwiera się każdego dnia o określonej godzinie.

Nikt nie wie, dlaczego znalazł się w tym przerażającym miejscu. Wiedzą jednak, że muszą podjąć jakiekolwiek kroki, by wydostać się na wolność. Jednym, który odważy się szukać drogi jest Thomas. Szuka odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dlaczego właściwie znaleźli się w Strefie? Kto sprawuje nad nimi władzę? Kto i dlaczego dostarcza im żywności? Jakie jest ich przeznaczenie?


 

Trylogia Niezgodna (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna) Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. Na te pięć frakcji podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji – jak Tris i Tobias – był Niezgodny i musiał być wyeliminowany...


 

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.I zawsze im wierzyłam.Do dziś.Teraz wszystko się zmieniło.Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.

Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, kłamać, a nawet zabić.Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.

Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?


 

Historia miłości w dystopicznym świecie, która podbiła serca milionów czytelników

Julia jest przeklęta. A może obdarowana? Na pewno jest kimś więcej niż zwykłym człowiekiem. Jej dotyk zabija, dlatego od wielu dni żyje w izolacji. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem, ale Julia nie ma zamiaru im pomagać. Co więcej - postanawia się im przeciwstawić. W tej walce nie będzie sama. W jej życiu pojawi się ktoś, kogo pokocha. Tylko czy będzie mogła mu zaufać?
 


 

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu.[…] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać