Otaczają cię wampiry. A może jesteś jednym z nich?

www.TaniaKsiazka.pl - Twoja Tania Księgarnia Internetowa
Otaczają cię wampiry. A może jesteś jednym z nich?Otaczają cię wampiry. A może jesteś jednym z nich?

Czy wiesz, że otaczają cię wampiry? A może nieświadomie jesteś jednym z nich?

 

Wampiry same o sobie

Mijają lata, mijają wieki a wyobrażenie wampira nabiera coraz to nowych ciekawych barw. Przeróżne wcielenia tej na wpół legendarnej istoty zawędrowały z podań ludowych aż na hollywoodzkie ekrany. Jednym słowem – kariera godna pozazdroszczenia. Popularność krwiopijców zdaje się nie ustawać, a wręcz przeżywa swoje odrodzenie. W czym więc tkwi siła magnetycznej fascynacji postacią wampira? Czy nie jest tak, że każdy z nas chciałby uszczknąć choć odrobinę nieśmiertelnej sławy, jaką otoczono wampiry? Wampirom nie jest straszny ani czas, ani ludzie. Są potężni, nieśmiertelni i mogą zdobyć wszystko, czego zapragną. Choć cena jest wysoka, wizja korzyści z faktu bycia wampirem jest o wiele bardziej kusząca.

Jednak niezależnie od tego, czy dajemy wiarę opowieściom rodem z Transylwanii, musimy zmierzyć się z faktem, że wampiry są wśród nas. Michelle Belanger nakłoniła ponad dwadzieścia osób zajmujących się wampiryzmem, aby na potrzeby tej książki przełamały zmowę milczenia zasnuwającą tę fascynującą subkulturę mgłą tajemnicy.

Zawarte tu szczere, niekiedy prowokacyjne, a czasem i zaskakująco bezpretensjonalne relacje z pierwszej ręki zostały napisane zarówno przez wampiry psychiczne, które posilają się energią, jak i wampiry sangwiniczne – osoby spożywające krew. Poszczególne rozdziały rzucają nieco światła na takie zagadnienia, jak przebudzenie do wampiryzmu, pragnienie żerowania i związane z tym techniki, etyczne aspekty współpracy z dawcami oraz różne tradycje wampiryzmu i respektowane w ich ramach kodeksy postępowania.

Po raz pierwszy opublikowano książkę, która wnika tak głęboko w struktury ruchu wampirycznego i porusza tak ważne dla członków tej społeczności kwestie. Jeszcze nigdy – my „śmiertelnicy” – nie mieliśmy okazji poznać tylu szczegółów z życia prawdziwych wampirów.

Ta najbardziej krwawa premiera roku jest więc niezwykłą okazją, aby o wampirach dowiedzieć się więcej, niż tyle, że to krwiopijcze, sypiające w trumnach i pozbawione sumienia istoty zanurzające swe kły w szyjach niewinnych ofiar.

„Żadna książka poświęcona współczesnej kulturze wampirów nie może swoim zasięgiem, głębią i różnorodnością równać się z Wampiry – ich własnymi słowami autorstwa Michelle Belanger”.

     * Katherine Ramsland, autorka "Piercing the Darkness" oraz "The Science of Vampires"

„Belanger z ogromnym wyczuciem wprowadza do rodzącej się, nowej magicznej społeczności... Ważne źródło wiedzy dla badaczy i wnikliwych czytelników”.

     * J. Gordon Melton, dyrektor Institute for the Study of American Religion, autor "The Vampire Book: The Encyclopedia of the Undead"

 

Przeczytaj fragmenty książki

 

KUP KSIĄŻKĘ "WAMPIRY-SAME O SOBIE"Uwaga!Uwaga!

Wydawnictwo ILLUMINATIO serdecznie zaprasza osoby z Białegostoku i okolic na spotkanie promocyjne w związku z premierę książki "Wampiry – same o sobie".

Impreza odbywa się pod hasłem Wywiad z wampirem i będzie miała miejsce 30.10.2010 o godz. 17.00 w księgarni Akcent na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

W trakcie wieczoru przewidziano liczne atrakcje, w tym konkurs z nagrodami. Każdy uczestnik spotkania dostanie też drobny upominek.

Serdecznie zapraszamy!
Wiadomość tę otrzymali Państwo należąc do grona klientów naszej księgarni, bądź po zapisaniu się na newsletter. Jeżeli jednak nie chcą Państwo dalej otrzymywać od nas maili, wypisać się można klikając na ten link: %PERS_UNSUB%

Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać