Czy znasz swój kraj?

Czy znasz swój kraj?

Poznawaj swoją ojczyznę! Nie musisz już wyjeżdżać na drugi koniec Europy, żeby zwiedzać interesujące miejsca, odkrywać nieznane zakątki oraz dobrze się bawić. Dzięki książkom łatwo dotrzesz w regiony o żywej i bogatej kulturze, zwiedzisz urokliwe miasteczka oraz odnajdziesz maleńkie wioski, pełne nikomu nieznanych skarbów. Poznasz fascynującą historię ziemi Twoich przodków.

Co wiemy o własnym kraju? Co potrafimy w nim dostrzec, docenić, pokazać innym? Jaka jest Polska według nas, Polaków? Odpowiedzi na te i inne podobne pytania znajdziesz w poniższych książkach.

Beskidy na okrągło. Najciekawsze jednodniowe wycieczki okrężne. Wydanie 1 - praca zbiorowa

Ile razy chciałeś pojechać w Beskidy ot tak, bez większych przygotowań? Zabrać kanapki, termos z herbatą, wyrwać się choćby na jeden dzień, podjeżdżając autobusem lub samochodem, by potem wyruszyć w drogę. To właśnie o Tobie, drogi Czytelniku, pomyśleli autorzy przewodnika, proponując trasy pętlowe.


Bieszczady, Beskid Niski na nartach biegowych i tourowych - Klimek Paweł

Bieszczady i wschodnia część Beskidu Niskiego (na wschód od linii Dukla ? Barwinek ) są terenem turystom znanym i chętnie odwiedzanym. Dotyczy to jednak okresu letniego. W zimie spotkanie turysty na nartach jest rzadkością ? poza najwyższymi partiami połonin. A jest to teren idealnie nadający się pod turystykę narciarską ?


Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Babia Góra na nartach biegowych i tourowych - Grzybowska Barbara

Przedstawiony w przewodniku obszar leży pomiędzy dolinami Skawy i jej dopływu Skawicy na zachodzie (obejmuje też masyw Babiej Góry) a doliną Dunajca i jego dopływu, Kamienicy, na wschodzie. W przewodniku znajdziemy 25 pomysłów na narciarską przygodę, na które składa się: 15 tras biegowo-tourowych, 1 trasa biegowa, 9 tras tourowych oraz 27 szczegółowych map. Opisy tras przygotowane zostały według jednolitego schematu, zawierają one długości tras i czasy przejść, stopień trudności trasy oraz wiele innych cennych informacji. Integralną częścią opisu każdej wycieczki jest mapka prezentująca przebieg trasy z uwzględnieniem istotnych dla niej szczegółów topograficznych.


Pieniny, Magura Spiska z plecakiem - Czerwiński Jan

Nawet najmniej wrażliwi na piękno górskich krajobrazów, podziwiają z zapartym tchem panoramy rozciągające się z pienińskich szczytów. Kto, będąc na Sokolicy nie zachwyca się malowniczym widokiem na przełom Dunajca? Albo stojąc w Sromowcach Niżnych nie podziwia idealnego krajobrazu z Trzema Koronami w tle?


Sudety. Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Sowie, Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika. Wydanie 2 - praca zbiorowa

Różnorodność krajobrazów, baśniowe labirynty skalne Gór Stołowych, dzikie ostępy Gór Bialskich oraz zachowane poniemieckie kompleksy militarne pozwolą odkryć niezwykłość tych miejsc oraz ich historii. Ilość tajemnic, jakie kryje w sobie ten obszar niejednokrotnie zaskoczy oraz pozwoli znakomicie wypełnić i urozmaicić czas.


Wybrzeże Bałtyku oraz promem na Bornholm. Wydanie 1 - Magdalena Bażela, Peter Zralek

Wybrzeże Bałtyku, choć piękne i poetyckie, nie daje jednak stuprocentowej pewności, że codziennie będziemy mogli pływać i delektować się słońcem. Gdy w czasie urlopu trafimy na nieco gorszą aurę, warto poznać uroki naszego wybrzeża, korzystając z podpowiedzi przewodnika, który zaproponuje więcej niż wyjście do pubu.


Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid mały na nartach biegowych i tourowych - Czerwiński Jan, Klimek Paweł

Przewodnik dla narciarzy po Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym wydany jest w nowej serii powstałej z myślą o wszystkich, którzy lubią czynnie spędzać wolny czas. Zawiera zwięzłą, ale treściwą charakterystykę opisywanych masywów, ze szczególnym omówieniem warunków uprawiania turystyki narciarskiej. W przewodniku znajdziemy 25 pomysłów na narciarską przygodę, na które składa się: 11 tras biegowo-tourowych, 14 tras tourowych oraz 29 szczegółowych map.


Polska według Internautów. KONKURS Z NAGRODAMI

Chcesz oryginalnie i aktywnie spędzić urlop? Poznawaj swoją ojczyznę! Nie musisz już wyjeżdżać na drugi koniec Europy, żeby zwiedzać interesujące miejsca, odkrywać nieznane zakątki oraz dobrze się bawić. Dzięki Polsce według internautów, jedynemu przewodnikowi na rynku współtworzonemu przez pasjonatów podróży z całego kraju, łatwo dotrzesz w regiony o żywej i bogatej kulturze, zwiedzisz urokliwe miasteczka oraz odnajdziesz maleńkie wioski, pełne nikomu nieznanych skarbów. Poznasz fascynującą historię ziemi Twoich przodków.


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać