Uchwycić życie wspomnienia dzienniki I listy 1930 1989

Zapowiedź:
Przewidywana dostępność: 2018-04-20
Wysyłka w:
33 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Nasza cena: 34,32 zł 44,00 zł Taniej o: 22%


Książka – wybór materiałów z osobistej spuścizny Hanny Świdy-Ziemby:wspomnień, dzienników i listów – to świadectwo wyjątkowego zmysłu obserwacji,który przez całe życie charakteryzował Autorkę – profesor socjologii UniwersytetuWarszawskiego, osobę publiczną, która po 1989 roku odcisnęła ślad w polskiejdebacie, wyróżniając się niezależnością w myśleniu.
Stanowi zapis procesudojrzewania przedstawicielki pokolenia urodzonego w II RP, wychowanego wcieniu wojny, które w życie dorosłe wchodziło w okresie stalinizmu. Autorkawnikliwie analizuje otaczający świat, pokazując tragizm wyborów, przed którymistawała ona i jej rówieśnicy.
Wspomnienia przeplatane są fragmentami listów do najbliższych orazdzienników pisanych „do szuflady”. Pierwszy zapis Autorka sporządziła jakodziesięciolatka w okupowanym przez Sowietów Wilnie, w kolejnym opisujewileński komplet w 1943 roku, następne pochodzą z okresu powojennego iukazują proces tworzenia nowej społeczno-politycznej rzeczywistości Polski, a wlatach ofensywy stalinizmu – mechanizmów państwa totalitarnego. W tymostatnim czasie pisanie dziennika stanowiło formę odreagowania otaczającejrzeczywistości – Autorka wspomina m.in. swoją przynależność do „KlubuSamobójców” oraz „Związku Nihilistów” – kręgów, których celem była walka owewnętrzną, osobistą niepodległość każdego z członków. W książce znalazły sięrównież fragmenty dziennika z lat 80., w tym opis udziału w obradach OkrągłegoStołu.
Całość zamyka posłowie dotyczące socjologii Hanny Świdy-Ziemby,bibliografia wszystkich jej tekstów, aneks z wybranymi artykułami (w tymwywiadami), opublikowanymi w prasie po 1989 roku oraz unikatowe zdjęcia zalbumów rodzinnych."

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula