Systemy podatkowe krajów Unii Europejskiej

Wysyłka w:
Produkt niedostępny
Rok wydania
2006

Wydawnictwo
Oficyna Ekonomiczna Oddział Polskich Wydawnictw Profesjonalnych
Ilość stron
384

Format
16.0x24.0cm

Nasza cena: 0,00 zł

W ciągu kilku ostatnich lat w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej zostały przeprowadzone reformy podatkowe. W niektórych reformy te jeszcze trwają. Utrudnia to zorientowanie się w tej z natury skomplikowanej problematyce, jaką są podatki. Autor nie poprzestał zatem na omówieniu tak ogólnych kwestii, jak założenia polityki podatkowej UE czy wpływ podatków na warunki konkurencji na jednolitym rynku europejskim, ale przede wszystkim szczegółowo przeanalizował systemy podatkowe obowiązujące we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. W 25 rozdziałach poświęconych poszczególnym krajom Unii omówił:
- plusy i minusy ich systemów podatkowych;
- kwestie związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych i od osób prawnych;
- opodatkowanie dywidend;
- stawki VAT;
- podatki majątkowe;
- regulacje pozwalające uniknąć podwójnego opodatkowania;
- wysokość i sposób płacenia składek na ubezpieczenia społeczne.

Publikacja może być wykorzystywana zarówno jako podręcznik akademicki, jak i przewodnik dla menedżerów i pracowników firm. Jako syntetyczne opracowanie jest również przeznaczona dla osób profesjonalnie zajmujących się problematyką podatków w Unii Europejskiej - doradców podatkowych, konsultantów finansowych, prawników, pracowników nauki. Książka będzie cennym źródłem wiedzy na temat systemów podatkowych obowiązujących w poszczególnych krajach UE, także dla przedsiębiorców działających lub zainteresowanych założeniem firmy na rynku europejskim.

Czytaj całość

Książki podobne do Systemy podatkowe krajów Unii Europejskiej:

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Wszystko szybko, z pełna kulturą, z pełnym zaangazowaniem.

Daniel

Atrakcyjne ceny. Zamówienie zrealizowane szybko i bezbłędnie. Książki dotarły do mnie w idealnym stanie. Przy dużym zamówieniu dostałam również 1 książkę gratis. Polecam.

Kasia

Polecam sklep Taniaksiazka.pl z najwyższą przyjemnością. Już wielokrotnie zakupiłam w nim książki i faktycznie w niższej cenie niż w innych sklepach internetowych.

Iner

Opinia o sklepie może być jak najbardziej zadowalająca ,czas realizacji zamówienia oceniam pozytywnie. Mile zaskoczyło mnie powiadomienie w formie sms.

Caro

Szybko, bezproblemowo i z wielką dozą profesjonalizmu. Polecam!

Agata

Bardzo dobry i sprawnie działający sklep internetowy, bardzo duży wybór książek o szerokiej tematyce. Bez problemowy kontakt telefoniczny ze sklepem jak i pomoc Pani na czacie.

Zygmunt

Sklep posiada bardzo duży wybór książek, zarówno nowości wydawniczych jak i również starszych wydań. Książki są w idealnym stanie, dostawa błyskawiczna.

Edyta z Łodzi

Zamawiam w tym sklepie kolejny raz (trzeci). Nie było dotychczas żadnego problemu, więc opinia moja jest pozytywna. Polecam!

njdd

Jestem bardzo zadowolona z obsługi klienta. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko, przesyłka zapakowana bardzo starannie i bezpiecznie.

Monika J

Sklep jak najbardziej polecam. Jestem zadowolona z produktu oraz całej transakcji związanej z zamówieniem, wysyłką i dostarczeniem jej. Dużym plusem jest cena.

Kasia