Systemy podatkowe krajów Unii Europejskiej

Wach Krzysztof

Wysyłka w:
Produkt niedostępny
Wydawca:
Oficyna Ekonomiczna Oddział Polskich Wydawnictw Profesjonalnych
Ilość stron:
384
Nasza cena: 0,00 zł

W ciągu kilku ostatnich lat w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej zostały przeprowadzone reformy podatkowe. W niektórych reformy te jeszcze trwają. Utrudnia to zorientowanie się w tej z natury skomplikowanej problematyce, jaką są podatki. Autor nie poprzestał zatem na omówieniu tak ogólnych kwestii, jak założenia polityki podatkowej UE czy wpływ podatków na warunki konkurencji na jednolitym rynku europejskim, ale przede wszystkim szczegółowo przeanalizował systemy podatkowe obowiązujące we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. W 25 rozdziałach poświęconych poszczególnym krajom Unii omówił:
- plusy i minusy ich systemów podatkowych;
- kwestie związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych i od osób prawnych;
- opodatkowanie dywidend;
- stawki VAT;
- podatki majątkowe;
- regulacje pozwalające uniknąć podwójnego opodatkowania;
- wysokość i sposób płacenia składek na ubezpieczenia społeczne.

Publikacja może być wykorzystywana zarówno jako podręcznik akademicki, jak i przewodnik dla menedżerów i pracowników firm. Jako syntetyczne opracowanie jest również przeznaczona dla osób profesjonalnie zajmujących się problematyką podatków w Unii Europejskiej - doradców podatkowych, konsultantów finansowych, prawników, pracowników nauki. Książka będzie cennym źródłem wiedzy na temat systemów podatkowych obowiązujących w poszczególnych krajach UE, także dla przedsiębiorców działających lub zainteresowanych założeniem firmy na rynku europejskim.

Czytaj całość

Recenzje

Dodaj recenzje i wygraj 100 zł na zakupy

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Jestem bardzo zadowolony, bardzo szybko i sprawnie wszystko poszło. Świetny kontakt i powiadomienie o każdym kroku. Pozytywnie.

Adrian