Seria Wolverine

Wolverine to superbohater, który wystąpił już w różnych wersjach komiksowych. Teraz doczekał się swojej własnej serii wydanej przez Marvel Comics. Wolverine po raz pierwszy wystąpił w komiksie Incredible Hulk z roku 1974. W tym komiksie był jedynie wrogiem tytułowego bohatera. Z czasem Wolverine dołączył do grupy X-Men, a także do Avengers oraz Alpha Flight.

Wolverine to postać która ma dwie cechy charakterystyczne. Pierwszą z nich jest zdolność do regeneracji uszkodzonych części ciała. Drugą – szpony, które może chować w przedramionach obu rąk. Slogan, którym posługuje się Wolverine brzmi:

I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice.


Postać Wolverina została umieszczona na czwartym miejscu listy 50 najlepszych bohaterów komiksowych, stworzonej przez magazyn filmowy Empire. Ciekawostką może być także fakt, że jego pseudonim przetłumaczony na język polski brzmi Rosomak.

Produkty z serii Wolverine

 • -24%
  Marvel Now Wolverine&nbspand the X-Men. Tom 2. Szkoła przetrwania

  Marvel Now Wolverine and the X-Men. Tom 2. Szkoła przetrwania

  W drugiej opowieści o szkole dla mutantów prowadzonej przez Wolverine’a pan dyrektor zabiera gromadkę uczniów na lekcję terenową do Savage Landu – odległej krainy, gdzie wciąż żyją dinozaury. Nastoletni mutanci o rozmaitych mocach muszą poradzić sobie z zagrożeniem ze strony potężnych gadów z...
  Ocena:0/5
  Komiks, op. miękka
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 30,39 zł 39,99 zł
 • -24%
  MARVEL NOW Wolverine i X-Men. Tom 3. Saga Hellfire

  MARVEL NOW Wolverine i X-Men. Tom 3. Saga Hellfire

  Trzeci tom opowieści o szkole mutantów, którą prowadzi drapieżny Wolverine, to tak naprawdę historia akcji ratunkowej. W poprzednich częściach spora grupa uczniów szkoły im. Jean Grey przeniosła się do Akademii Hellfire prowadzonej przez gromadkę złoczyńców. Teraz Wolverine jest gotów zrobić...
  Ocena:0/5
  Komiks, op. miękka
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 30,39 zł 39,99 zł