Seria Podzieleni - Neal Shusterman

Odkryj alternatywny porządek świata, gdzie prawo jest niezwykle okrutne i brutalne. Jeśli jesteś fanem "Igrzysk śmierci", seria "Podzieleni" z pewnością przypadnie Ci do gustu.

"Podzieleni" Neala Shustermana to nie tylko powieść przeznaczona dla jednego pokolenia Czytelników. To thriller dystopijny, w którym odnajdzie się zarówno młodzież, jak i dorośli. Książka z pewnością wzbudzi w Tobie wiele emocji, zabierze Cię do krainy najgorszych koszmarów, jednak główni bohaterowie opowieści udowodnią, że nawet w najgorszych momentach trzeba zachować promyk nadziei.

Seria "Podzieleni" składa się z dwóch tomów, w których poznajemy różne postacie pierwszoplanowe. W wyniku przerażającego kompromisu pomiędzy Obrońcami Życia, a Zwolennikami Wolnego Wyboru żadne dziecko między trzynastym, a osiemnastym rokiem życia nie może czuć się bezpiecznie. W tym wieku rodzice decydować mogą o "podziale" swojego potomka. Na czym to tak właściwie polega? Wszystkie organy "podzielonego" dziecka przekazane zostają różnym biorcom, w wyniku czego można się go pozbyć, choć formalnie jego życie nie dobiegło końca.

Nastolatkami, przekazanymi do "podzielenia", są właśnie główni bohaterzy, których poznajemy w pierwszym tomie cyklu. Connor, Risa i Levi wspólnie uciekają z transportu, próbując uniknąć strasznego losu, na który zostali skazani. Ich cel to przetrwać do osiemnastych urodzin. Wtedy dopiero będą bezpieczni.

W drugim tomie, "Rozdarci", splatają się losy kolejnej trójki bohaterów: urodzonej by uratować brata Miracoliny, niechcianego Starkeya oraz Cama, który powstał w wyniku uzyskania różnych "części" od podzielonych nastolatków. Dlaczego losy całego świata zależeć będą od tego ostatniego? Przekonaj się do czego zdolni są młodzi ludzie w walce o własne życie.

Neal Shusterman to amerykański autor książek dla dorosłych i młodzieży. W jego dorobku znajdziemy wiele bestsellerów, jednak sławę przyniosła mu seria "Podzieleni" . W 2015 roku zdobył on nagrodę National Book Award w kategorii Literatura młodzieżowa.

Książki z serii Podzieleni

 • -40%
  Podzieleni. Tom 2. Rozdarci
  Polecane

  Podzieleni. Tom 2. Rozdarci

  Seria „Podzieleni” to fascynująca powieść dla młodzieży i dorosłych, polecana szczególnie tym, którzy lubią takie serie jak Igrzyska Śmierci czy Więzień Labiryntu.;Rozdarci to trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera ;Podzieleni, która przynosi szybką akcję i silne emocje oraz stawia pod...
  Ocena:5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
 • -40%
  Podzieleni Podzieleni Tom 1

  Podzieleni Podzieleni Tom 1

  „Podzieleni” Neala Shustermana to rewelacyjny, wielokrotnie nagradzany thriller dystopijny, który nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale również zmusza do myślenia i zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia. „Podzieleni” to zapierająca dech w piersiach powieść, która przeraża...
  Ocena:5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 23,34 zł 38,90 zł

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej