Przetrwałem Afganistan

Luttrell Marcus Robinson Patrick

Wysyłka w:
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawca:
Inne Spacery
Ilość stron:
392
Nasza cena: 27,88 zł

O operacji Czerwone Skrzydło i poległych w niej bohaterach, żołnierzach 10. Zespołu Navy SEALs, opowiada naoczny świadek.
Książka porównywana z "Kryptonim Bravo Two Zero" Andy'ego McNaba.

To zdarzyło się naprawdę. W ostatnich dniach czerwca 2005 r. Mała wioska leżąca w Hindukuszu. Pakistańsko-afgańskie pogranicze. Czterech komandosów z elitarnej amerykańskiej jednostki Navy SEALs i niemal 150 napastników. Zażarty bój, godziny krwawej walki.

Operacja Czerwone Skrzydło uchodzi za największą porażkę w kilkudziesięcioletniej historii Navy SEALs. W akcji zginęło trzech SEALsów walczących nad wioską, a także 16 innych, którzy lecieli z pomocą. Przetrwał tylko jeden – Marcus Luttrell. Wycieńczony, ranny, załamany, nękany halucynacjami dostał schronienie w afgańskiej wiosce otoczonej przez talibów. Jak uszedł z życiem?

Wkrótce po tych zdarzeniach opisał swoją historię w bestsellerowej wojskowej autobiografii. Młody Teksańczyk od chłopięcych lat marzył o wstąpieniu do Fok. Ze szczegółami opowiada o treningu i okresie selekcji do SEALsów w Grupach 226 i 228. Potem przychodzą miesiące walki w Iraku. W końcu z przyjaciółmi z zespołu Marcus trafia do Afganistanu.

Operacja Czerwone Skrzydło, choć wyglądała na rutynową, przerodziła się w krwawą jatkę. Dla Marcusa Luttrella była największą życiową próbą.

Czytaj całość

Kupowane razem z tym produktem

Recenzje (1)

  1. Marek W. napisał:

    Dobra , fascynująca opowieść o losach amerykańskiego komandosa z elitarnej Jednostki Navy SEALs, i jego trzech kolegów z oddziału któremu jako jedynemu udało się przeżyć z katastrofalnej misji "Czerwone skrzydło" w Afganistanie w czerwcu 2005 r. gdzie zginęło 19 żołnierzy amerykańskich. Opowieść o żołnierskim braterstwie aż do końca, poświęceniu i wielkim patriotyźmie, warto przeczytać tę historię opowiedzianą przez twardego chłopaka z Teksasu. Polecam.

    Moja ocena:
    5/5

    Recenzja: książki

Dodaj recenzje i wygraj 100 zł na zakupy

Podobne produkty

Bestsellery

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Jestem bardzo zadowolony, bardzo szybko i sprawnie wszystko poszło. Świetny kontakt i powiadomienie o każdym kroku. Pozytywnie.

Adrian