Powiedz wreszcie prawdę

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
200
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,96 zł
Nasza cena: 24,02 zł 32,90 zł Taniej o: 27%

Czy miłość może być uzależnieniem? River zostaje porzucony przez ukochaną dziewczynę i wali mu się cały świat. Wydaje się, że stracił wszystko. Wtedy przypadkowo trafia na spotkanie grupy wsparcia i poznaje ludzi, którzy, choć z innych powodów, również tkwią w pułapce uzależnień. River uczy się inaczej postrzegać swój związek i samego siebie.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo fajna, ciepła i pełna humoru opowieść.. Co mnie zaskoczyło? Główny bohater jest małym kłamczuszkiem a mimo to nie jestem w stanie go nie lubić. River to bardzo ciepły i słodki nastolatek, którego porzuciła dziewczyna... Od tego zaczyna się mała spirala kłamstw... Polecam! Warto! Książka przede wszystkim nawiązuje do relacji międzyludzkich...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  https://recenzuje-od-ksiazki-strony.blogspot.com

  River jest
  bezgranicznie zakochany w swojej dziewczynie Penny. Nie wyobraża sobie bez niej życia, dlatego gdy zostaje porzucony, traci wszystko, w co do tej pory wierzył. Niespodziewanie trafia do Drugiej Szansy, grupy, do której uczęszczają nastolatkowie z problemami. Złośliwy los i przypadkowe sytuacje wplątują go w sieć kłamstw i zmuszają do fantazjowania, zaplatając życie coraz dotkliwiej. A dookoła niego pojawiają się dylematy innych ludzi, starzy i nowi przyjaciele wyczuwający nieszczerość, zatroskana rodzina i rodzące się nowe uczucie. Czy miłość może być uzależnieniem? Gdzie przebiega granica pomiędzy wzajemnym oddaniem a całkowitym wyrzeczeniem się własnej osobowości?

  Tę pozycję można przeczytać w jeden dzień. Przy pojedynczym posiedzeniu wystarczą dwie godziny, gdyż książka ma około dwustu trzydziestu stron. Przez wszystkie rozdziały miałam wrażenie, że płynę, ponieważ tekst napisany jest przyjemnym, prostym językiem. Niewątpliwie zrelaksowałam się.

  "- Gdyby nie ty, pewnie nadal stałbym na niewłaściwym przystanku autobusowym."

  Siedemnastoletni River jest łagodnym, sympatycznym oraz uroczym chłopakiem. Bardzo go polubiłam. Jego narracja jest nieco sarkastyczna i momentami zabawna, ale ON sam w sobie jest raczej nieporadny oraz wrażliwy. Zaczarował mnie tak, że tym czarem skradł moje serce pomimo tego, że jest kłamcą, stalkerem, nie umie tańczyć i nie ma prawa jazdy. Czuję się jakby był moim bratem albo przyjacielem. Rozczula mnie. Prawdę mówiąc każdy bohater występujący w tej historii przypadł mi do gustu. Oprócz Penny. Jakoś nie potrafiłam znieść tej dziewczyny. Była niewdzięczna i w sposób w jaki potraktowała Rivera, no cóż, nie należał do najmilszych. Ale za to Daphne, Natalie, Maggie, Will, Leonard, Luke, Christopher i Juana, to postacie, które naprawdę lubię. Pod tym względem jestem zadowolona.

  Fabuła jest dosyć prosta, ale na pewno oryginalna. Krótka, lecz wciągnęła mnie. Autorka porusza wiele tematów. Przede wszystkim kładzie nacisk na to, jak potrzebna jest rozmowa. Czasem porozmawianie z kimś o naszych problemach, pomaga najbardziej. Myślę, że tego brakuje w innych książkach. Tego zdrowego podejścia do ważnych spraw. Dana Reinhardt ukazuje również jak łatwo można wpaść w wir kłamstw. Jedno kłamstwo, ciągnie za sobą kolejnych pięć i trudno przestać. Nawet jeśli nie ma się złych zamiarów.

  "Ciało mi zlodowaciało, z tym, że głowa stanęła w ogniu. Zupełnie jakbym był wybrakowanym superbohaterem, obdarzonym całkowicie bezużyteczną, autodestrukcyjną mocą."

  Podsumowując, lektura godna polecenia. Nie jest to obszerna książka, o której mogę się rozwodzić godzinami. Myślę, że najważniejsze wątki zostały poruszone. Zresztą, nie chcę więcej spoilerować. Zachęcam do sięgnięcia po Powiedz wreszcie prawdę. Do tej pozycji na pewno wrócę. Wspomnę jeszcze, że zakończenie było takie, jakie powinno. Jak to River skomentował: '"Tyle że to wcale nie był koniec. I nie był idealny. Był więcej niż idealny - był dobry".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Głównego bohatera poznajemy w chwili, kiedy rzuca go dziewczyna. River jest bez pamięci zakochany w Penny. Ta jednak postanawia zakończyć ich związek w chwili, której ON w ogóle się nie spodziewał, bo zapowiadało się jednak na fajną randkę. Z początku nie potrafi pojąć całej tej sytuacji, próbuje ją przekonać do zmiany zdania, ale Penny nie ustępuje i go zostawia.

  W drodze powrotnej River napotyka szyld, który w tamtej chwili wydaje się być dla niego ratunkiem. W ten sposób dociera na spotkanie grupy wsparcia, w której znajdują się osoby z różnego rodzaju uzależnieniami. River postanawia do nich dołączyć i w ten sposób rozpoczyna ciąg kłamstw...

  Muszę przyznać, że ta książka wydaje mi się być dziwna. Mam mieszane zdanie o niej, ale podejrzewam, że jest to sprawka głównego bohatera. River wydaje się być troszeczkę ciamajdą życiową, ale na własne życzenie. Penny była jego pierwszą miłością i tak bardzo ją kochał, że starał się jej we wszystkim podporządkowywać - byleby go nie zostawiła. Przez to był uległy, nie za bardzo miał swoje zdanie i - jak to powiedziała Penny - nie myślał o niektórych sprawach. Oczywiście z początku nie widzi w sobie żadnego problemu. Dopiero z biegiem historii zaczyna dostrzegać, że faktycznie coś jest nie tak. Przez związek z Penny ucierpiały też jego relacje z przyjaciółmi. W rzeczywistości River nie jest złym chłopakiem. Ma dobre serce, ale trochę zatracił się w swojej pierwszej miłości.

  Penny mnie za to drażniła. Wydaje mi się, że rzuciła Rivera, bo się jej znudziło to, że chłopak jej się tak podporządkował. Ale sama na to pozwoliła. Zdziwiona byłam, że po tym wszystkim chciała się później z nim przyjaźnić.

  Warto wspomnieć o grupie wsparcia. Zwłaszcza, że na tych spotkaniach poznał Daphne, która z kolei miała problem z kradzieżą. River okłamał wszystkich na temat swojego problemu. Tak bardzo brnął w kłamstwa, że w pewnym momencie musiało się to wszystko wydać. I powiem szczerze, że takiego obrotu się nie spodziewałam i ten wątek uważam naprawdę za plus.

  Styl jest prosty, szybko się czyta. Dialogi czasami potrafią troszkę irytować, ale da się przeżyć i momentami nawet ta historia potrafi wciągnąć. Spodziewałam się jednak chyba czegoś trochę bardziej ambitniejszego .

  Powiedz wreszcie prawdę pokazuje, że im dalej brniemy w kłamstwa, tym skutki będą gorsze. Nie należy zaplątywać się w sieć kłamstw, bowiem w końcu wszystko wyjdzie na jaw i trzeba będzie się zmierzyć z konsekwencjami, które ciężko będzie odkręcić.

  Recenzja pochodzi z bloga http://whothatgirl.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdzie kończy się granica między miłością a uzależnieniem? A może nie ma jej wcale? To uczucie piękne, ale i zachłanne jednocześnie, które w rękach niewłaściwej osoby może okazać się kluczem do porażki. Przekonał się o tym główny bohater powieści Dany Reinhardt.

  Tym razem poczułam się miło zaskoczona już na wstępie. Otrzymałam narrację pierwszoosobową ze strony River'a, chłopaka beznadziejnie zakochanego. Dzięki temu mogłam na moment odpocząć od dziewczęcych emocji i zmierzyć się z chłopakiem, który sam postanowił poradzić sobie z problemami na linii damsko-męskiej. I chociaż wychodziło mu to niezwykle nieudolnie: polubiłam go szybciej niż przypuszczał przede wszystkim za sprawą takiej samej ilości zalet co wad. Autorka stworzyła obraz wiarygodnego bohatera z krwi i kości, który myli się częściej niżby tego chciał i podejmuje nieprzemyślane decyzje ciągnąc w nieskończoność coś, co już dawno powinno zostać przerwane. Dlatego właśnie się go lubi - za to, że przypomina nas samych.

  Bohater jest dość naiwny w swoich myślach i działaniach, ale czy można go winić, gdy zamroczyła go prawdziwa miłość? Po uszy zakochany w Penny, która rzuciła go na samym środku Echo Park Lake zrobi wszystko by ją odzyskać. Jak na siedemnastolatka jest zaskakująco podatny na wpływy i w żadnym stopniu nie przypomina wszystkich tych wielkich macho o wybujałym ego, których znamy z powieści dla młodzieży. To inteligentny i delikatny chłopak, który trochę się pogubił, przez co trafił na terapię. I dzięki temu rozpoczął swoją pierwszą przygodę życia. W tym miejscu spotkał innych ludzi z którymi mógł podzielić własne lęki i nadzieje oraz wysłuchać jak znaleźli się w podobnej sytuacji.

  Chociaż powieść jest króciutka i czyta się ją błyskawicznie wiele w niej prawd do których warto wracać. Autorka delikatny sposób nawiązała do współczesnych problemów młodych ludzi i pozwoliła za sprawą River'a stworzyć wzór do poszukiwania samego siebie. Chłopak na spotkaniach terapeutycznych poznał rówieśników, którzy nauczyli go jak patrzeć na świat z dystansu i inaczej postrzegać swój związek oraz samego siebie. Jednak to nie jedyna ważne tematy, na które zdecydowała się Dana Reinhardt - River pozwolił sobie utkać sieć kłamstw w którą się zaplątał i tym samym podważył szczerość przyjaźni, odkrył rodzinne sekrety i pozwolił by w tle zakwitło nowe uczucie.

  "Powiedz wreszcie prawdę" to lekka i zabawna powieść o tym, że życie w oka mgnieniu może się skomplikować. Główny bohater na swój własny sposób próbując wyjść z problemu rozpoczął szereg kłamstw, w których trudno już było dostrzec prawdę. Dzięki temu lekka powieść dla młodzieży zyskała ponadczasowe przesłanie i zmieniła się w historię z subtelnym morałem. Według mnie - idealna historia na późne popołudnie, nie tylko dla młodzieży.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tekst pochodzi z bloga: https://amandaasays.blogspot.com/2018/03/powiedz-wreszcie-prawde-dana-reinhardt.html

  RIVER, DLACZEGO KŁAMIESZ?

  Poznajcie Rivera Anthony'ego Deana (chociaż siostra wolałaby, aby miał takie samo nazwisko jak ona). Rivera właśnie zostawiła dziewczyna. A przecież tak się starał! Robił wszystko, czego tylko chciała, nawet oglądał z nią te wszystkie komedie romantyczne, które uwielbiała. A tu taki zwrot akcji! I jak tu teraz przyznać się rodzinie i przyjaciołom? No dobra, przyjaciele pewnie byliby zadowoleni - w końcu nigdy nie przepadali za Penny, ale jak zniesie to Natalie? Przecież jego mała siostrzyczka uwielbia Penelope! A gdyby tak ukryć przed wszystkimi prawdę?

  No cóż, to nie będzie możliwe, bo chodzą do jednej szkoły, ale kiedy szyld obiecujący drugą szansę kusi go, by dołączył do spotkań grupy wsparcia, nie potrafi się przyznać, że jego jedynym problemem jest bolesne zerwanie z dziewczyną. Zwłaszcza, kiedy osoby z sąsiednich krzesełek zmagają się z uzależnieniami, zaburzeniami trawienia czy też kleptomanią. W taki sposób River zaczyna kłamać, a zerwanie z Penny przeradza się w jego głowie w zerwanie z marihuaną. I jak wszyscy już dobrze zdajemy sobie z tego sprawę - wszystko skomplikuje się w najmniej oczekiwanym momencie.

  Ale nie wyprzedzajmy faktów. Wspomnę za to o bohaterach, bo to element, który ogromnie mi się podobał w tej książce. Zaczynając od Rivera, przez Penny, Maggie, Luke'a, Willa, Daphne, Christophera i wielu innych bohaterów, aż po słodziutką Natalie. Każdy z nich był wykreowany bardzo prosto, bez zbędnych ozdobników, a jednocześnie z ogromną dozą realizmu. I to "nieprzekombinowanie" było zdecydowaną zaletą.

  RIVER, POWIEDZ WRESZCIE PRAWDĘ

  Nasz bohater zagubił się nieco w swoich kłamstwach, ale czy uda mu się powiedzieć prawdę? Czy wszystko wyjdzie na jaw? Czy ON sam wszystko odkręci, czy może wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej? Tego nie zdradzę, ale przyznam - będzie ciekawie!

  Chociaż wątek mówienia prawdy i stawianiu jej czoła jest w tej książce ważny, to z tej powieści wybrzmiewa jeszcze jedna lekcja - słuchaj. Słuchaj innych i się nimi interesuj. Nie bądź tylko dla siebie, bądź też dla innych. Podobało mi się, w jaki sposób pokazała to wszystko Dana Reinhardt - jak początkowo mogliśmy tego nie dostrzegać, aż do pewnego momentu, w którym autorka wskazała nam odpowiedni kierunek i zwróciła naszą uwagę na pewien problem.

  Bardzo spodobał mi się również morał, jaki pojawił się w mojej głowie po przeczytaniu Powiedz wreszcie prawdę i sądzę, że warto, aby poznało go więcej osób. Śmiało mogę zakwalifikować tę powieść do tych mądrzejszych młodzieżówek i cieszę się, że ostatnio trafiam głównie na takie.

  STRUKTURA

  Powieść Dany Reinhardt jest niezwykle króciutka, bo to zaledwie 237 stron, jednak ani trochę nie miałam poczucia, że jest tu czegoś za mało. Wręcz przeciwnie - cieszyłam się, że mogłam pochłonąć tę historię w kilka godzin i że autorce w tak niewielkiej objętości udało się przekazać tak wiele. Spora w tym zasługa jej przyjemnego i prostego stylu pisania oraz narracji pierwszoosobowej, powierzonej Riverowi. Dzięki temu łatwiej mogliśmy poznać i zrozumieć naszego bohatera. Dodatkowo, podział na krótkie, numerowane rozdziały sprawił, że co chwilę powtarzałam sobie "jeszcze tylko jeden rozdział", aż trafiłam na ostatnią stronę. Pod względem technicznym nie mam więc żadnych zastrzeżeń.

  PODSUMOWUJĄC

  Powiedz wreszcie prawdę to historia króciutka, ale zdecydowanie wartościowa. Przekazująca czytelnikowi ciekawą lekcję życia i relacji międzyludzkich. Interesujący pomysł na fabułę i lekkie jej poprowadzenie, mimo wcale nie tak lekkich problemów, jakie zostały poruszone. Dodatkowo, świetna kreacja bohaterów i przyjemny w odbiorze styl pisania autorki. To wszystko sprawiło, że lekturę uważam za jak najbardziej udaną. Serdecznie polecam tę książkę miłośnikom klimatów YA, które zapewnia nie tylko rozrywkę i dobrze spędzony czas, ale także i pewne wartości.

  Sprawdź, czy River w końcu powiedział prawdę!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula