Naznaczeni śmiercią. Tom 2. Spętani przeznaczeniem

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 12
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Promocja! Do końca pozostało:
Inne wersje (1)
Książka, op. twarda
za 32,05 zł
Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Ona – zabija dotykiem, on – jako jedyny jest na ten dotyk odporny. "Spętani przeznaczeniem" to fantastyczna historia o nadziei i miłości, rozegrana w kosmicznym uniwersum Veroniki Roth. Autorka światowego megahitu "Niezgodna" prezentuje światu swoją najlepszą powieść.Akos – syn narodu miłującego pokój i Cyra – zabijająca dotykiem, siostra bezwzględnego tyrana, który zmusza ją do zadawania bólu a nawet śmierci swoim politycznym przeciwnikom. Życiem tych dwojga od narodzin rządzi przeznaczenie, a raz wypowiedziane przez wyrocznie losy stają się nieodwracalne. Ludy, do których należą, rywalizują i walczą o władzę na planecie Thuhve, w odległej galaktyce. Pewnego dnia Akos zostaje brutalnie porwany. Od tej pory ma służyć Cyrze. Między dwojgiem, których więcej zdaje się dzielić niż łączyć, rodzi się uczucie, wymagające przebaczenia. W odzyskujący spokój świat wkraczają jednak demony przeszłości. Tyran – ojciec dziewczyny uważany za martwego – powraca z kosmicznej wędrówki, by zniszczyć życie mieszkańców planety."Spętani przeznaczeniem" to odważna opowieść o uczuciu, które wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, własnym obsesjom i dotychczasowym wyobrażeniom. Powieść wyraża to, co w prozie Roth najlepsze: niespieszny, pełen napięcia romans zanurzony w misternie skonstruowanym, kosmicznym świecie. Poprzez różnorodność perspektyw oraz intryg – osobistych czy politycznych – autorka z niezwykłą wnikliwością ukazuje motywacje bohaterów, a rozmach epickiej narracji staje się okazją do zadania odważnych pytań. Czy przeznaczenie może spętać każdego z nas? Czy człowiek w imię własnych przekonań i emocji jest w stanie przeciwstawić się cywilizacji? I czy prawo boskie naprawdę stoi ponad ludzkim?Po zekranizowanej "Niezgodnej" i bestsellerze "Naznaczeni śmiercią" nadchodzi wyczekiwany finał losów Cyry i Akosa. "Spętani przeznaczeniem" ukazują Veronicę Roth jako pełnoprawną, dojrzałą pisarkę."Ta seria ma rozmach Gwiezdnych Wojen, intryg Gry o Tron oraz romansu Romea i Julii. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji narracja Roth czyni tę powieść obowiązkową".USA Today

Czytaj całość

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niektóre książki mają to do siebie, że pochłania się je błyskawicznie i z utęsknieniem czeka na kolejny tom. Tak właśnie było z pierwszym tomem serii Veronici Roth pt. ,,Naznaczeni śmiercią". Niestety, na kontynuację przyszło nam czekać 1,5 roku.

  Nie chcę za wiele zdradzać, więc napiszę tylko, że Cyra i Akos będą musieli mierzyć się z dalszymi konsekwencjami swoich decyzji. Jeden z bohaterów zostanie zabity, na innego wielu będzie miało chęć. Nie jest to książka tylko o zabijaniu, ale także o tym, jak decyzje pojedynczych ludzi wpływają na całe społeczeństwa.

  Nie będę ukrywać, że nie mogłam się wciągnąć w tę lekturę. Przerwa między tomami była zbyt długa i pomimo tego, że książka jest świetnie napisana i tak czuję pewien niedosyt. Myślę, że dobrym posunięciem byłoby przypomnienie na początku najważniejszych faktów z pierwszej części. Wtedy bardzo szybko można by odświeżyć pamięć i czytać z jeszcze większym zainteresowaniem.

  Veronica Roth posługuje się naprawdę bardzo plastycznym językiem. Narracja jest prowadzona z kilku punktów widzenia, co dodaje całej historii jeszcze większego uroku. Jest to bardzo obszerna lektura, jednak z powodzeniem można się z nią zapoznać w jeden z wolnych dni.

  ,,Spętani przeznaczeniem" to wciągająca kontynuacja ,,Naznaczonych śmiercią". Warto zapoznawać się z poszczególnymi tomami w niewielkim odstępie czasu, by czerpać jeszcze większą radość z lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Akosa i Cyrę połączyło coś więcej, niż przeznaczenie, jednak czy to wystarczy, by przetrwać w świecie, w którym rządzą ból i strach, a twój los jest z góry przesądzony?

  Przyznam szczerze, że to pytanie, podobnie jak wiele innych, jest zagadką, która pozostaje nierozwiązana praktycznie do samego końca. Relacja na linii Akos-Cyra rozwija się, jednak nie zawsze w odpowiednim kierunku. Schodzi także na dalszy plan w porównaniu do pierwszej części. Akos i Cyra są bohaterami z przeszłością, co odbija się na ich wzajemnych stosunkach. Ich życiu do bajki jest wyjątkowo daleko. Nastolatkowie muszą odsunąć uczucia na bok, by poradzić sobie z presją, którą wywiera na nich otaczający ich świat.

  Tak poprowadzony wątek miłosny był niczym miód dla mojej literackiej duszy. Veronica Roth nie słodziła. Pokazała relację młodych ludzi pełną niedopowiedzeń, nieśmiałych uczuć, niepewności, gdzie gorycz przepleciona była ze słodyczą; gdzie niczego nie można było być pewnym; gdzie bohaterowie nie mogli decydować o tym co chcieli, a robili to, co musieli. Nie wiem czy kiedykolwiek spotkałam się książką, w której wątek miłosny odgrywał tak dużą rolę, a jednocześnie był tak bardzo spychany przez inne wątki w cień, jednak jest to zdecydowanym plusem Spętanych.

  Spętani przeznaczeniem to przez wielu długo wyczekiwany powrót do niesamowitej rzeczywistości wykreowanej przez Roth. Książka szybko porywa w wir wydarzeń i zabiera nas w pasjonującą podróż wśród planet galaktyki. Jeśli czuliście niedosyt po przeczytaniu poprzedniego tomu, jestem pewna, że ten zapewni wam to, czego pragnęliście. Wraz z bohaterami będziecie mogli odwiedzić Statek Zgromadzenia, zanurzyć się w wodach Pithy czy przebić przez mroczną atmosferę Ogry. Nie zapomnijmy także o wszechobecnym nurcie, którego wątek jest tu nieco bardziej rozwinięty. Autorka stworzyła wspaniałe uniwersum, w którym każdy najmniejszy szczególik jest istotny; wykreowała świat intrygujący i mroczny, posiadający wielki potencjał. I mimo iż Naznaczeni śmiercią i Spętani przeznaczeniem to jedynie dylogia, mam nadzieję, że Roth powróci jeszcze do tego uniwersum.

  I to, co najważniejsze - fabuła! Spętani przeznaczeniem to zlepek wielu ciekawych wątków, które rozplatają się w jednym momencie, by na nowo spleść w innym. Autorka w umiejętny sposób pokierowała akcją i stworzyła historię wartą poznania. Całej powieści muszę wytknąć jednak pewną wadę - druga część cyklu, podobnie jak jej poprzedniczka, wypełniona jest opisami. Nie byłoby to złe, gdyby nie pojawiały się opisy nie mające żadnego sensu i nie zatrzymywały fabuły. Były momenty, gdy przez kilka stron autorka poruszała temat, który w żadnym stopniu nie był istotny dla całości historii. Jednak wadę tę wynagradza pozostała część fabuły, obfitująca w nagłe zwroty akcji, krwawe sceny walki czy dynamicznie rozwijającą się historię, dlatego nie ma co narzekać. Roth, mimo wszystko, spisała się wyjątkowo dobrze.

  Warto poruszyć jeszcze kwestię narracji. O ile w pierwszej części rozdziały z punktu widzenia Cyry przeplatały się z tymi pisanymi w trzeciej osobie, podczas których mogliśmy towarzyszyć Akosowi, tak tutaj sprawa się komplikuje. Roth, by przybliżyć czytelnikom sytuację i móc wyjaśnić niektóre kwestie, dodała dwóch narratorów - Cisi i Eijeha. Cisi i rozdziały pisane z jej perspektywy były wyjątkowo istotne dla zrozumienia całej fabuły. Dzięki najstarszej z rodzeństwa Kereseth możemy śledzić na bieżąco ruchy kanclerz Benesit i zobaczyć sytuację z innej perspektywy. Inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o Eijeha. Przyznam szczerze - to jedna z najbardziej skrajnych i wypaczonych postaci, jakie miałam okazję poznać. Najmłodszy z rodzeństwa przeżył wiele, co odbiło się także na jego psychice. Do tej pory mam ciarki, myśląc o tym chłopaku.

  Czytając książkę, od samego początku towarzyszy pewnego rodzaju napięcie, które z czasem przeradza się w szybsze bicie serca, zaszklone oczy i chęć jak najszybszego poznania zakończenia. Autorka wyjaśnia wszystko powoli, a każda nowa informacja jest jakby kolejną igiełką wbitą w nasze serce. Spętani przeznaczeniem nie jest lekką książką na nudny, letni wieczór, lecz mroczną, brutalną historią o świecie, który w jednej chwili potrafi zniszczyć kogoś całkowicie. Myślę, że porównanie jej do Gwiezdnych wojen, Gry o tron czy Romea i Julii byłoby wielkim niedopowiedzeniem, bowiem jest ona niepodobna do żadnej z nich. To oryginalna i nieschematyczna opowieść, zaś z tymi sagami łączy ją jedynie tajemniczy klimat, ogromna brutalność i jednocześnie wartość historii, a także uniwersum o wielkim potencjale, które mogłoby zaistnieć w fantastycznym świecie na wiele, wiele lat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zazwyczaj nie sięgam po kontynuację od razu po przeczytaniu poprzedniej części. Tym razem było inaczej, postanowiłam zapoznać się z dwutomową serią bez przerw. Dzięki temu byłam przede wszystkim na bieżąco z fabułą. A jak podobało mi się samo zakończenie historii?

  'Śmierć nie jest jedyną karą, jaką można wymierzyć ludziom. Można też zafundować im koszmary.'

  Akcja toczy się od razu po zakończeniu wydarzeń z pierwszego tomu. Eijeh i Ryzek zostają uwięzieni na statku. Brat Cyry nie pozostaje więźniem zbyt długo, ponieważ Isae postanawia spełnić jego los, zabijając chłopaka. W związku z tym zostaje przeniesiona do kapsuły ratunkowej wraz z Cisi i opuszczają statek.

  Cyra i Akos dążą do unormowania stosunków pomiędzy Shotet i Thuhve. Nie jest to jednak wcale takie proste, ponieważ okazuje się, że uznany za zmarłego ojciec dziewczyny żyje... Czy Lazmet przejmie z powrotem władzę nad Shotet? Czy los Cyry i Akosa spełni się i doprowadzi ich do miejsca bez wyjścia? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas wciągającej lektury.

  'Nadciągała wojna. Bez względu na to, co powiedział Akos, albo co powiedzieliby inni, to ja ją przyspieszyłam.'

  Rozbudowany świat przedstawiony wciąga swoimi szczegółami. Autorka stworzyła miejsca, które zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Akos i Cyra wraz z pozostałymi osobami ze statku trafiają na najdalej wysuniętą planetę - Ogrę. W dalszym ciągu żyją w przeświadczeniu, że ich los nimi kieruje. Że nie mają wpływu na swoje życie, czy przeznaczenie. Jak sytuacja wygląda naprawdę?

  Tym razem historia została opowiedziana nie tylko z perspektywy głównych bohaterów, ale też pokazana oczami Cisi - siostry Akosa, oraz jego brata Eijeha. Dzięki temu mamy szerszy obraz sytuacji, widzimy historię z różnych perspektyw.

  'Człowiek nie może przecież uniknąć swojego losu. W ty rzecz! Los to miejsce, w którym zbiegają się wszystkie możliwe ścieżki życia - i kiedy wyrocznie mówią 'wszystkie', mają na myśli wszystkie.'

  Czy jest to najlepsza książka Veronici Roth? Jednoznacznie nie mogę tego stwierdzić, jednak jestem pewna, że jest bardzo dobra. Wciągnęła mnie od początku do końca, a zakończenie w pełni mnie usatysfakcjonowało. Wiem też, że z pewnością wrócę do twórczości autorki!

  'A przecież os nie stanowi potwierdzenia rzeczywistej wartości człowieka ani też dowodu jego sprawności... Tradycje zanikają zbyt powoli...'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzięki wielkiemu sukcesowi Niezgodnej, Veronica Roth stała się rozpoznawalna na całym świecie. Teraz próbuje wkupić się w nasze łaski nową dylogią, której finałowy tom reklamowany jest hasłem 'Najlepsza powieść Veroniki Roth'. Czy autorka, która już niejednokrotnie pokazała, że posiada niebywale bogatą wyobraźnię i talent do kreowania nowych światów wspięła się na wyżyny swoich możliwości? Jeśli tak, to jej wyżyny nie są niestety zbyt wysokie.

  Spętani przeznaczeniem, jako że są bezpośrednią kontynuacją Naznaczonych śmiercią, zbierają swoje wątki w tym samym miejscu, gdzie pozostawił je tom pierwszy. Cyrze i Akosowi udało się uciec z Voa, ale to wcale nie koniec ich problemów. Lazmet Noavek, który dotąd był uznany za zmarłego, powraca aby przejąć kontrolę nad całą planetą. Wojna między Thuvhe a Shotet wydaje się nieunikniona. Czy Cyrze i Akosowi uda się ją powstrzymać, zanim rozpęta się na całego? Jak ukształtuje się ich uczucie w świecie, w którym rządzi los?

  Dawno nie czytałam książki po której skończeniu towarzyszyłoby mi uczucie tak wielkiego zmarnowania potencjału. Już przy recenzji pierwszego tomu pisałam, jak bardzo podoba mi się świat wykreowany przez autorkę, mimo że nie był do końca dopracowany. W Spętanych przeznaczeniem nie zmienia się to zbyt mocno. Roth przybliża nam kolejne planety nowej, nieznanej galaktyki. Stworzona przez nią rzeczywistość zachwyca pomysłowością, rozmachem i rozwiązaniami. Tajemniczy nurt, który rządzi tym światem oraz nadaje unikalne zdolności ludziom budzi zainteresowanie oraz chęć poznania. Jednak czym jest nawet najlepsze uniwersum, gdy akcja kuleje? Pisarka postawiła na takie samo rozwiązanie, jak we wcześniejszej części - w pierwszej połowie książki praktycznie nic się nie dzieje, mamy do czynienia jedynie z mnóstwem opisów. Dopiero druga połowa oferuje wydarzenia, które wzbudzą jakieś emocje oraz zainteresowanie. Jednakże w ogólnym rozrachunku Spętani przeznaczeniem wypadają fabularnie dosyć słabo. Zwroty akcji nie są takimi zwrotami jakimi by się chciało, bo są po prostu przewidywalne, jak zresztą cała książka. Roth niczym nie zaskoczyła. Poszła po najmniejszej linii oporu, utartymi szlakami, mimo że świat jaki stworzyła dawał ogromne pole do popisu.

  Bohaterów można zaliczyć do pozytywnych elementów powieści, chociaż nie skradli mojego serca. Autorka stworzyła dosyć ciekawe i barwne portrety głównych postaci, ale także tych drugoplanowych. W Spętanych przeznaczeniem w przeciwieństwie do tomu pierwszego mamy poza narracją Cyry i Akosa, również Cisi oraz Eijeha. Umożliwiło to niewątpliwie spojrzenie na fabułę z szerszej perspektywy oraz uczestnictwo w większej ilości wydarzeń, których i tak było stanowczo za mało. Dwójka głównych bohaterów nie do końca postępowała logicznie i tak jakby się tego oczekiwało. Nie rozumiałam czemu Akosa nie zainteresowało jego pochodzenie, gdy już na początku pierwszego tomu dowiedział się kilku ciekawych rzeczy o sobie. Tak samo zresztą jak Cyra, gdy jej brat zdradził jej istotne rodzinne fakty. Ta bierność kluczowych postaci w stosunku do własnej osoby kłóciła się z ich charakterami i zaangażowaniem jakie prezentowali w innych sytuacjach. Na domiar złego, żeby nie było zbyt pięknie, Roth odrobinę napięła stosunki w związku głównej pary. Jest to dość częsty ruch, żeby trochę pokomplikować i ubarwić lekturę, ale gdy powody takiego konfliktu są sensowne i wiarygodne, a tutaj niestety spadły one jakby z kosmosu na siłę wydumane.

  Czy Spętani przeznaczeniem są najlepszą książką Veroniki Roth? Raczej nie. Z małą przewagą, ale jednak! Pierwszy tom był lepszy. Poziom obu część jest bardzo równy; osoby które zakochały się w Naznaczonych śmiercią nie powinny poczuć się zawiedzione kontynuacją, a komu się nie podobała wcześniejsza część, ten nie polubi i tej. Autorka wykreowała cudowny świat, którego poznawanie pobudza niesamowicie wyobraźnię, a sugestywne opisy są zdecydowanie mocną zaletą dzieła Roth. Jednak rozciągnięta akcja, mało zaskakujące zwroty wydarzeń i oczywisty finał sprawiają, że zakończenie dylogii jest co najwyżej lekturą przeciętną. Jednak jest tutaj zawarte wszystko to, co w dzisiejszych czasach młodzieżowy hit musi mieć - jest walka ze złym systemem, bohaterowie, którzy jako jedyni mogą go pokonać, mamy buntowników, negocjacje, zagrożenie wojną, zdrady, intrygi oraz oczywiście kuszący wątek romantyczny. Ta historia mimo wszystko będzie się sprzedawać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraź sobie, że jedynym co potrafisz czuć jest ból. Podąża za Tobą wszędzie, nieodmienne

  przeznaczonym Ci jest go zaznawać, bo jesteś przekonany , że zasługujesz na niego. Stajesz się narzędziem w rękach tyrana, potrafisz tym darem zabijać. Twoje przekleństwo nabiera ohydnego sensu.

  Chcesz kochać, żyć bez lęku, być człowiekiem - nie marionetką.

  Jedynym co przeszkadza Ci w ucieczce jest Twój los. Twoje przeznaczenie.

  Akceptujesz je, z każdym dniem staje się bliższe.

  Zakochujesz się . W swoim wrogu. W przeznaczonym Ci wrogu.

  Jednak życie nie jest wcale prostsze i wymusza na Tobie walkę.

  "Spętani przeznaczeniem" jest kontynuacją powieści Veroniki Roth "Naznaczeni śmiercią". W pierwszej części poznajemy Cyrę -wojowniczkę posiadającą dar niosący ból i śmierć, należącą do narodu Shotet - żołnierzy podbijających galaktykę z tyranem na czele (jak się okazuję bratem bohaterki), oraz Akosa - chłopaka będącego odwzorowaniem ludu Thuvhe, łagodnego mistrza w sporządzaniu mikstur, syna wyroczni. Oczywiście światy bohaterów zderzają się ze sobą, oboje godzą się z faktem, że by przeżyć muszą współpracować. Układ zamienia się w przyjaźń, która zapoczątkowuje miłość. W tle przewijają się nam wojny rasowe, międzygalaktyczne spory, polityczne ambarasy.

  Część druga, to bezpośredni powrót w wir wydarzeń - Ryzek zostaje pojmany, brat Akosa uwolniony, cała ekipa leci w stronę Ogry w poszukiwaniu sojuszników. Zaczynają się schody rodem z piramidy. Okazuje się, że ojciec Cyry -Lazmet Noavek - żyje, sprzymierzeńców w wojnie przeciwko tyranii jest mniej niż zakładano, a spokój może być jedynie pobożnym życzeniem. Warunki porozumienia stają się nie do zaakceptowania, co zwiastuję wojnę, a Cyra czuję, że Akos został z nią z powodu wiążącego ich przeznaczenia, nie miłości. I jak tu zachować rozwagę i zdrowe zmysły?

  "Spętani przeznaczeniem " zachwycają , porywają , wciągają, intrygują i mieszają niczym łyżka w kotle zupy stworzonej z wszechświatów.

  Lubisz dystopie?

  Śmiało, poznaj moc śmiertelnej trucizny szakwiatu, poczuj przeznaczenie wiążące Cię niczym sznur, walcz by ocalić planetę.

  Kochaj, nienawidź, żyj.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Spętani przeznaczeniem
 • Autor: Veronica Roth
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Jaguar
 • Seria Naznaczeni śmiercią
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 480
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788376866772
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: THE FATES DIVIDE
 • Tłumacz: Zacharzewski Michał
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788376866772
 • EAN: 9788376866772
 • Wymiary: 21.3x14.5x4 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula