Moje otoczenie 6 Historia i społeczeństwo Podręcznik część 2

Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
96

WydawnictwoMac
MEN
63/03

SeriaMoje Otoczenie

Nasza cena: 11,76 zł

Książki te charakteryzują się spójnością i są dostosowane do możliwości percepcyjnych uczniów. Tekst o objętości trzech, czterech stron przeznaczony na daną lekcję jest podzielony na mniejsze fragmenty, co bardzo ułatwia pracę. Sposób prowadzenia narracji i słownictwo są odpowiednie do umiejętności uczniów.

Podręczniki z serii Moje otoczenie stwarzają możliwość poznania tekstów kulturowych i źródłowych oraz ciekawostek historycznych. Uczą pracy ze źródłami i wyciągania wniosków na podstawie ich analizy. W usystematyzowaniu wiedzy pomagają ćwiczenia podsumowujące daną lekcję, które uświadamiają uczniom, co przede wszystkim muszą wiedzieć.

Z podręcznikami skorelowano zeszyty ćwiczeń (dwie części na każdy rok nauki - jedna poświęcona jest otaczającemu dziecko współczesnemu światu, druga - przeszłości). Jeden zeszyt zawiera około 180 różnorodnych zadań (np. tabele, wykresy, krzyżówki, rebusy), które inspirują ucznia do samodzielnej pracy i ułatwiają mu rozwijanie poczucia przynależności do wspólnoty rodzinnej, szkolnej, narodowej. Zachęcają na przykład do pisania kroniki dziejów swojej okolicy i regionu, do zbierania pamiątek, wykonywania albumów, pisania przemówień.

Podręczniki jako jedne z niewielu na rynku zawierają teksty służące integracji międzyprzedmiotowej i realizacji ścieżek edukacyjnych: prozdrowotnej, ekologicznej, czytelniczej i medialnej, regionalnej, wychowania do życia w społeczeństwie, wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Omawiają takie tematy, jak: mniejszości narodowe, nekropolie Polaków, środki masowego przekazu.

Książki mają nowoczesną, ciekawą i bogatą szatę graficzną, na którą składa się 1300 rysunków, zdjęć, map, wykresów.

Czytaj całość

Kupowane razem z tym produktem

Podobne produkty

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Wszystko szybko, z pełna kulturą, z pełnym zaangazowaniem.

Daniel

Atrakcyjne ceny. Zamówienie zrealizowane szybko i bezbłędnie. Książki dotarły do mnie w idealnym stanie. Przy dużym zamówieniu dostałam również 1 książkę gratis. Polecam.

Kasia

Polecam sklep Taniaksiazka.pl z najwyższą przyjemnością. Już wielokrotnie zakupiłam w nim książki i faktycznie w niższej cenie niż w innych sklepach internetowych.

Iner

Opinia o sklepie może być jak najbardziej zadowalająca ,czas realizacji zamówienia oceniam pozytywnie. Mile zaskoczyło mnie powiadomienie w formie sms.

Caro

Szybko, bezproblemowo i z wielką dozą profesjonalizmu. Polecam!

Agata

Bardzo dobry i sprawnie działający sklep internetowy, bardzo duży wybór książek o szerokiej tematyce. Bez problemowy kontakt telefoniczny ze sklepem jak i pomoc Pani na czacie.

Zygmunt

Sklep posiada bardzo duży wybór książek, zarówno nowości wydawniczych jak i również starszych wydań. Książki są w idealnym stanie, dostawa błyskawiczna.

Edyta z Łodzi

Zamawiam w tym sklepie kolejny raz (trzeci). Nie było dotychczas żadnego problemu, więc opinia moja jest pozytywna. Polecam!

njdd

Jestem bardzo zadowolona z obsługi klienta. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko, przesyłka zapakowana bardzo starannie i bezpiecznie.

Monika J

Sklep jak najbardziej polecam. Jestem zadowolona z produktu oraz całej transakcji związanej z zamówieniem, wysyłką i dostarczeniem jej. Dużym plusem jest cena.

Kasia