Kuba Niedźwiedź

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
160
Wydawnictwo
Nasza cena: 20,93 zł 29,90 zł Taniej o: 30%

"Kuba Niedźwiedź" to historia przeznaczona dla najmłodszych i nie tylko. Niedźwiadek wybiera się na spacer, jednak jak się okazuje, to ludzie mogą być bardzo niebezpieczni.

Niedźwiedzie są oczywiście groźnymi i dzikimi zwierzętami. Z reguły same nie atakują ludzi, chyba, że zostaną do tego sprowokowane. Zwykle zachowują się bardzo spokojnie i jeśli tylko nie "nadepniemy im na łapę", nic się nam nie stanie. "Kuba Niedźwiedź" to historia przeznaczona dla dzieci, ale mająca w sobie dużo prawdy i ukrytych prawdziwych zdarzeń.

Niedźwiadek Kuba nie może powstrzymać swojej ciekawości. Doskonale wie, że mama powtarzała mu, aby trzymać się od ludzi z daleka. Mogą być niebezpieczni i zagrażać jego życiu. Niesforny malec niestety nie posłuchał mamy i zabrał swojego małego braciszka Benia na poszukiwanie przygód. Przy okazji niedźwiadki chcą sprawdzić nowe smaki i najeść się do syta. Towarzyszą im: wiewióra zwana Wiórą i lis Staszek. Zwierzęta bawią się świetnie, aż do chwili, kiedy nie trafiają na ślady pozostawione przez ludzi. Samotnie stojący samochód kusi znajdującymi się w środku słodyczami i jabłkami. Niedźwiadek postanawia zdobyć je, chociaż nie jest jeszcze świadom, jakie to będzie miało konsekwencje.

"Kuba Niedźwiedź" to książka autorstwa Renaty Kijowskiej, która powstała po wielu rozmowach i wywiadach z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz opiekunami niedźwiedzi. Sami przytoczyli wiele różnorodnych historii na ich temat, kiedy to zwierzęta zbliżały się blisko do ludzi, ale na pewno nie po to, aby zrobić im krzywdę. Chociaż może się to wydawać niemożliwe, najczęściej to właśnie my stanowimy dla nich największe zagrożenie. Robiąc zdjęcia, zbliżając się do młodych, pozostawiając po sobie śmieci. Mimo że książka przeznaczona jest dla dzieci i stanowi przyjemną bajkę, morał, jaki z niej płynie przyda się niejednemu dorosłemu. Nauka tego, jak zachować się na nie swoim terytorium to dobra lekcja dla osób odwiedzających Tatrzański Park Narodowy.

Renata Kijowska jest polską dziennikarką i reporterką współpracującą z Faktami TVN i TVN24. Laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Pracowała między innymi z Radiem Plus oraz publikowała w "Tygodniku powszechnym".

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Renata Kijowska (chyba większości znana dziennikarka) zadebiutowała jako autorka książki dla dzieci. I to jakiej książki!!!

  Cudowna historia niedźwiadka Kuby oraz jego brata i mamy, przeplata się z historiami prawdziwych niedźwiedzi. Opowiadania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, nie tylko bawią, ale również wiele uczą!

  Uczą nas tego, jak należy zachowywać się w lasach, pokazują jak wygląda życie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku i jak nasze niewłaściwe zachowanie może się dla niedźwiedzi (i nie tylko) skończyć.

  Brawa dla pani Renaty i osób jej pomagającym za tę książkę! Brawa dla pani Ani Łazowskiej za bajeczne ilustracje. Ale przede wszystkim ogromne brawa dla dzieci pani Renaty za to, że nudziły ich „zwykłe” książki. Tytus! Bruno! To dzięki Wam inne dzieci mogą się tak wiele nauczyć, a na tym skorzystają również dzikie zwierzęta :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kuba jest małym niedźwiedziem i wraz z mamą i młodszym bratem żyje w lesie, niedaleko siedlisk ludzi. Kuba szuka nowych przygód, a gdy do grona jego przyjaciół dołącza lis Staszek i wiewiórka Wióra, zaczyna się prawdziwa zabawa. Paczka wpada na pomysł poznania smaku ludzkiego jedzenia, więc wybiera się na łowy do śmietnika. Niedźwiedzia mama nie jest szczęśliwa z tego powodu…

  Kuba niedźwiedź Renaty Kijowskiej to opowieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Autorka napisała powieść dla dzieci, przywołując historię niedźwiedzicy Magdy i jej dzieci, która kilka lat temu wywołała wielkie poruszenie wśród społeczeństwa.

  Treść książki skupia się na Kubie, który jest jej głównym bohaterem. To mały, ciekawy świata niedźwiadek, któremu zdarza się nie słuchać się mamy. Jest odważny, chociaż czasem nie myśli o konsekwencjach. Daje się namówić przyjaciołom na wiele przygód, niestety nie zawsze bezpiecznych.

  Autorka pokazała niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać niedźwiedzia. Mimo że to groźne, duże zwierzęta, to i na nich czekają kłopoty w lesie i nie tylko. Podchodzenie do ludzkich siedzib sprawia, że niedźwiedzie, nawet te małe, traktuje się jako zagrożenie. By bronić się przed ewentualnymi skutkami ich zabaw, należy się zabezpieczyć przed ich zbliżaniem się do ludzkich siedzib. Dla niedźwiedzi to też trudna sytuacja, bo jedzenie człowieka ich pociąga, ciekawi, ale też uzależnia i sprawia, że przestają być samodzielne, korzystają z tego, co pozostawili po sobie ludzie.

  Treść książki podzielić można na dwie części. Wymiennie opisywane są historia Kuby, wymyślona przez autorkę, oraz prawdziwe wydarzenia sprzed lat dotyczące Magdy. Renata Kijowska w rozdziałach niedotyczących Kuby opisuje życie niedźwiedzi i opowiadana o zwierzętach, które posłużyły jej za inspirację do napisania powieści. Dzięki temu można dowiedzieć się czegoś dodatkowego o życiu dzikich istot. To ciekawy zabieg, który czasem rozbija główny wątek i może sprawiać, że dzieci będą zniecierpliwione, ale mimo wszystko jest interesujący.

  Tekst książki uzupełniają ilustracje Anny Łazowskiej. Pięknie komponują się z treścią, są kolorowe, szczegółowe i naprawdę urocze. Na dodatek jest ich bardzo dużo, co spodoba się młodszym czytelnikom. Plusem książki jest w ogóle cała oprawa graficzna. Piękne szlaczki na każdej ze stron i śliczny font tytułów rozdziałów dopełniają całości i sprawiają, że pozycja jest atrakcyjna zarówno pod względem treści, jak i wydania.

  Trzeba przyznać, że obie przytoczone historie – Kuby i Magdy – są dość smutne. Czasem miałam wrażenie, że to nie jest opowieść dla dzieci, bo wiele w niej goryczy, bólu, niesprawiedliwości. Mimo wszystko książka jest wciągająca i pełna przygód, co spodoba się małym czytelnikom. Jeśli wasze dzieci lubią opowieści o zwierzętach, polecam. Oprócz zabawy jest też wiele informacji, które mogą zainteresować dzieciaki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niedźwiadek Kuba i jego brat Benek zapraszają Was na niezwykłą opowieść.

  Trochę szaloną i zwariowaną, chwilami chumorzastą i straszną jak sam Kuba, ale to przecież domena niedźwiedzi-postrachu lasów.

  Niedźwiedzie zaś słyną z konsekwencji, więc prędzej czy później ON sam, Kuba zostanie królem puszczy.

  Póki co Kuba najpierw musiał jednak opanować wdrapywanie się na wysokie drzewo.

  Niedźwiedzie są bardzo uparte, potrafią też oszukiwać, oczywiście po to, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo, a nie po to aby komuś dokuczyć.

  Niedźwiedzie są też wszystkożerne.

  Częściej niż mięso wybierają rośliny i korzonki.

  Mogą ich zjeść 15 kilogramów dziennie, a największą ich przekąską są owady.

  Pewnego razu, gdy rankiem niedźwiadki wstały, usłyszały wystrzały strzelb kłusowników.

  Zobaczyli wtedy jak jedno lisiątko leżało bez życia, a drugie kuliło się i patrzyło na niedźwiadki ze strachem.

  Okazało się, że kłusownicy zabili mamę małego liska.

  I oto Staszek - Ruda Kita trafił do rodziny niedźwiadków.

  Jakie mieli przygody?

  Tylko w tej książeczce przeczytacie o zabawach niedźwiadków: czy grozi im niebezpieczeństwo? Dlaczego kłusownicy zastawili sidła?

  Dlaczego Kuba musiał opuścić las?

  Jaka kara spotka niedźwiadka za włamanie się do samochodu, aby dorwać słodkie batony?

  Autorka książki oprócz wesołych przygód małych niedźwiadków i ich przyjaciół opisała także zachowania, zwyczaje a także prawo niedźwiedzia, czyli o warunkach w Zoo, w których przetrzymywane są zwierzęta.

  Książka przepięknie wydana, w twardej oprawie, szyta, a ilustracje w niej wykonane są tak piękne, że z pewnością przyciągną oko każdego dziecka.

  Książkę dziecko może swobodnie czytać samo lub też z rodzicami, dziadkami czy starszym rodzeństwem.

  Autorka zadaje Wam pytanie: czy dziś ogrody zoologiczne są jeszcze potrzebne?

  Tylko tutaj dowiecie się szczegółów o ogrodach zoologicznych i jak należy się tam zachowywać.

  Piękna opowieść o niedźwiadku Kubie lecz musicie pamiętać, że tak naprawdę niedźwiedzie to dumne zwierzęta, a nie misie i nie wolno im robić krzywdy, bo walcząc o swoje bezpieczeństwo mogą być naprawdę niebezpieczne.

  Przeczytajcie - będziecie oczarowani tą książką.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Opowieści o niedźwiedziach mogą być niezwykle fascynujące, zwłaszcza te, które przeczytany w książce Renaty Kijowskiej pt. ,,Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry".

  Gdy sięgałam po tę pozycję spodziewałam się, że będą to same historie z niedźwiedziami w roli głównej. Ucieszyłam się bardzo gdy okazało się, że po każdej dość krótkiej, czasami nieco zmyślonej, historii jest kilka stron ciekawostek/informacji nie tylko o tych zwierzętach.

  Z publikacji dowiemy się m.in. dlaczego niedźwiedzie jedzą mrówki, jak wyglądają ich odchody (kolor), dlaczego nie mogą jeść jedzenia ze śmietników oraz w jaki sposób strażnicy radzą sobie z tym, by misie nie podchodziły do ludzi. Niedźwiedzie postacie wzorowane są na prawdziwych osobnikach. Całość została napisana niezwykle prostym językiem.

  Za projekt okładki i ilustracje wewnątrz odpowiedzialna jest pani Anna Łazowska. Muszę przyznać, że rysunki od pierwszego wejrzenia przykuwają wzrok czytelnika. Strony dodatkowo są lekko szarawe z białą obramówką, co daje doskonały kontrast.

  ,,Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry" to pozycja za jedynie niecałe 30 złotych. Jak za tę cenę, uważam, że naprawdę warto zaopatrzyć się w tę publikację, gdyż jest po prostu świetna. Nie dość, że możemy poczytać o niedźwiedzich historiach, to także lepiej poznamy ten gatunek. Od razu jednak uprzedzam, że nie wszystkie fakty na temat niedźwiedzi są przyjemne, ale takie jest też ich życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Renata Kijowska
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 160
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324050468
 • Język: polski
 • Podtytuł: Historie z gawry
 • ISBN: 9788324050468
 • EAN: 9788324050468
 • Wymiary: 16.9x22.1x1.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula