Edukacja zdrowotna w praktyce ebook - Edukacja zdrowotna Rozdział Przykładowe tematy ćwiczeń Zajęcia pojedyncze i cykliczne

Pobranie w:
Do 2h od opłacenia zamówienia
Rok wydania
2012

Wydawnictwo
Instytut Psychosyntezy
Rodzaj pliku
PDF

Licencja
znak wodny
Ilość stron
192

Nasza cena: 6,72 zł 7.00 zł Taniej o: 4%

Produkt niedostępny

Unikalna książka, bazująca na nowym, zintegrowanym (systemowym, syntetycznym) podejściu do zdrowia i rozwoju człowieka (holistycznym), interdyscyplinarnego (włączając duchowy aspekt człowieka) w oparciu o psychosyntetyczne podejście, wspierająca zdrowie we wszystkich jego przestrzeniach. Program uzupełniający nauczania edukacji zdrowotnej przeznaczony dla kształcenia przed/dyplomowego na wydziałów pedagogicznych / ewentualnie studiów podyplomowych, oparty na programie autorskim ?WYCHOWANIA DO ZDROWIA W RODZINIE, SZKOLE I ŚWIECIE. Bazuje na prostych i wyjątkowo efektywnych technikach psychosyntezy, opisanych w książce PSYCHOSYNTEZA W EDUKACJI, praktycznie zweryfikowanych przez uczestników autorskich warsztatów, prowadzonych w latach 1997-2003 przez Stowarzyszenie ?Edukacja dla Przyszłości. Znalazła też teoretyczne przełożenie i uzasadnienie w innej książce Autorki: ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ DZIECKA W ŚWIETLE NOWYCH WYZWAŃ (Oficyna Wydawnicza IMPULS) czy wcześniej wydanej tamże: EDUKACJA INTEGRUJĄCA: ALTERNATYWA CZY KONIECZNOŚĆ oraz w tercecie książek medycznych: CZŁOWIEK KWANTOWY czy PSYCHOSOMATYCZNE, EMOCJONALNE I DUCHOWE ASPEKTY CHORÓB ZE STRESU. Książka wyjątkowo ważna dla wszystkich, którzy chcą lub zajmują się edukacją zdrowotną od strony teorii, a mało znających praktykę. Także dla tych, którzy chcą i potrzebują wprowadzić w swoje życie zdrowe wzorce dla siebie i rodziny. Może być wyjątkową pomocą w nauczaniu edukacji zdrowotnej w kształceniu przed/dyplomowym/podyplomowym na wydziałach pedagogicznych / nauk o zdrowiu/ pielęgniarskich. Zawiera zarówno założenia programowe, opisy programów pojedynczych szkoleń jak i programów cyklicznych konkretnych efektów osiąganych ?na bieżąco?, w trakcie wykonywania zadań. Wyjątkowym ewenementem, zawartym w książce jest ewaluacja programu edukacji zdrowotnej (30 godzin zajęć), dokonana w 2011 roku przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu jednej z Uczelni.

Spis treœci

1. Wprowadzenie do problematyki 2. Założenia organizacyjno-programowe 3. EDUKACJA O SOBIE 3.1. Przykładowe tematy pojedynczych szkoleń 3.2. Programy cykliczne 3.3. Ewaluacja pojedynczych ćwiczeń edukacji zdrowotnej dokonana przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu (rok akademicki 2010/2011) 3.4. Ewaluacja po pierwszych ćwiczeniach z edukacji zdrowotnej /edukacja o sobie/ według zasad psychosyntezy Grupa zaawansowana - semestr letni 3.5. Podsumowanie 30 godzin zajęć edukacji zdrowotnej. Semestr letni 2010/2011. Grupa zaawansowana. 4. Od wartości osobowych do duchowych Moduł 1: WIELOWYMIAROWOŚĆ CZŁOWIEKA Moduł 2: DUCHOWY I ENERGETYCZNY WYMIAR ZDROWIA I CHOROBY Moduł 3: WARTOŚCI HUMANISTYCZNE I DUCHOWE W ZAWODZIE NAUCZYCIELA Moduł 4: PROMOCJA ZDROWIA JAKO NAUKA I PRAKTYKA POSZERZANIA SAMOŚWIADOMOŚCI Moduł 5: ZDROWIE JAKO WARTOŚĆ ETYCZNA W CAŁOŚCIOWYM WIDZENIU CZŁOWIEKA I ŚWIATA

Czytaj całość

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Edukacja zdrowotna w praktyce - Edukacja zdrowotna Rozdział Przykładowe tematy ćwiczeń Zajęcia pojedyncze i cykliczne
 • Autor: Ewa Danuta Białek
 • Wydawnictwo Instytut Psychosyntezy
 • Rodzaj pliku: PDF
 • Licencja: znak wodny
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 192
 • Stan: plik elektroniczny, do pobrania po opłaceniu
 • Język: polski
 • Podtytuł: Zintegrowane (holistyczne) podejście do człowieka i zdrowia
 • ISBN: 9788363428099
 • Model: @DL_355F333EEB
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Wszystko szybko, z pełna kulturą, z pełnym zaangazowaniem.

Daniel

Atrakcyjne ceny. Zamówienie zrealizowane szybko i bezbłędnie. Książki dotarły do mnie w idealnym stanie. Przy dużym zamówieniu dostałam również 1 książkę gratis. Polecam.

Kasia

Polecam sklep Taniaksiazka.pl z najwyższą przyjemnością. Już wielokrotnie zakupiłam w nim książki i faktycznie w niższej cenie niż w innych sklepach internetowych.

Iner

Opinia o sklepie może być jak najbardziej zadowalająca ,czas realizacji zamówienia oceniam pozytywnie. Mile zaskoczyło mnie powiadomienie w formie sms.

Caro

Szybko, bezproblemowo i z wielką dozą profesjonalizmu. Polecam!

Agata

Bardzo dobry i sprawnie działający sklep internetowy, bardzo duży wybór książek o szerokiej tematyce. Bez problemowy kontakt telefoniczny ze sklepem jak i pomoc Pani na czacie.

Zygmunt

Sklep posiada bardzo duży wybór książek, zarówno nowości wydawniczych jak i również starszych wydań. Książki są w idealnym stanie, dostawa błyskawiczna.

Edyta z Łodzi

Zamawiam w tym sklepie kolejny raz (trzeci). Nie było dotychczas żadnego problemu, więc opinia moja jest pozytywna. Polecam!

njdd

Jestem bardzo zadowolona z obsługi klienta. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko, przesyłka zapakowana bardzo starannie i bezpiecznie.

Monika J

Sklep jak najbardziej polecam. Jestem zadowolona z produktu oraz całej transakcji związanej z zamówieniem, wysyłką i dostarczeniem jej. Dużym plusem jest cena.

Kasia