Ebook Edukacja zdrowotna w praktyce - Edukacja zdrowotna Rozdział Przykładowe tematy ćwiczeń Zajęcia pojedyncze i cykliczne - Ewa Danuta Białek

plik do pobrania Dowiedź się więcej

 • Książkę przeczytasz na:
Pobranie w:
Do 2h od opłacenia zamówienia
Rok wydania
2012

WydawnictwoInstytut Psychosyntezy
Rodzaj pliku
PDF

Licencja
znak wodny
Ilość stron
192

Nasza cena: 6,72 zł 7,00 zł Taniej o: 4%

Produkt niedostępny

Unikalna książka, bazująca na nowym, zintegrowanym (systemowym, syntetycznym) podejściu do zdrowia i rozwoju człowieka (holistycznym), interdyscyplinarnego (włączając duchowy aspekt człowieka) w oparciu o psychosyntetyczne podejście, wspierająca zdrowie we wszystkich jego przestrzeniach. Program uzupełniający nauczania edukacji zdrowotnej przeznaczony dla kształcenia przed/dyplomowego na wydziałów pedagogicznych / ewentualnie studiów podyplomowych, oparty na programie autorskim ?WYCHOWANIA DO ZDROWIA W RODZINIE, SZKOLE I ŚWIECIE. Bazuje na prostych i wyjątkowo efektywnych technikach psychosyntezy, opisanych w książce PSYCHOSYNTEZA W EDUKACJI, praktycznie zweryfikowanych przez uczestników autorskich warsztatów, prowadzonych w latach 1997-2003 przez Stowarzyszenie ?Edukacja dla Przyszłości. Znalazła też teoretyczne przełożenie i uzasadnienie w innej książce Autorki: ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ DZIECKA W ŚWIETLE NOWYCH WYZWAŃ (Oficyna Wydawnicza IMPULS) czy wcześniej wydanej tamże: EDUKACJA INTEGRUJĄCA: ALTERNATYWA CZY KONIECZNOŚĆ oraz w tercecie książek medycznych: CZŁOWIEK KWANTOWY czy PSYCHOSOMATYCZNE, EMOCJONALNE I DUCHOWE ASPEKTY CHORÓB ZE STRESU. Książka wyjątkowo ważna dla wszystkich, którzy chcą lub zajmują się edukacją zdrowotną od strony teorii, a mało znających praktykę. Także dla tych, którzy chcą i potrzebują wprowadzić w swoje życie zdrowe wzorce dla siebie i rodziny. Może być wyjątkową pomocą w nauczaniu edukacji zdrowotnej w kształceniu przed/dyplomowym/podyplomowym na wydziałach pedagogicznych / nauk o zdrowiu/ pielęgniarskich. Zawiera zarówno założenia programowe, opisy programów pojedynczych szkoleń jak i programów cyklicznych konkretnych efektów osiąganych ?na bieżąco?, w trakcie wykonywania zadań. Wyjątkowym ewenementem, zawartym w książce jest ewaluacja programu edukacji zdrowotnej (30 godzin zajęć), dokonana w 2011 roku przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu jednej z Uczelni.

Spis treœci

1. Wprowadzenie do problematyki 2. Założenia organizacyjno-programowe 3. EDUKACJA O SOBIE 3.1. Przykładowe tematy pojedynczych szkoleń 3.2. Programy cykliczne 3.3. Ewaluacja pojedynczych ćwiczeń edukacji zdrowotnej dokonana przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu (rok akademicki 2010/2011) 3.4. Ewaluacja po pierwszych ćwiczeniach z edukacji zdrowotnej /edukacja o sobie/ według zasad psychosyntezy Grupa zaawansowana - semestr letni 3.5. Podsumowanie 30 godzin zajęć edukacji zdrowotnej. Semestr letni 2010/2011. Grupa zaawansowana. 4. Od wartości osobowych do duchowych Moduł 1: WIELOWYMIAROWOŚĆ CZŁOWIEKA Moduł 2: DUCHOWY I ENERGETYCZNY WYMIAR ZDROWIA I CHOROBY Moduł 3: WARTOŚCI HUMANISTYCZNE I DUCHOWE W ZAWODZIE NAUCZYCIELA Moduł 4: PROMOCJA ZDROWIA JAKO NAUKA I PRAKTYKA POSZERZANIA SAMOŚWIADOMOŚCI Moduł 5: ZDROWIE JAKO WARTOŚĆ ETYCZNA W CAŁOŚCIOWYM WIDZENIU CZŁOWIEKA I ŚWIATA

Czytaj całość

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Edukacja zdrowotna w praktyce - Edukacja zdrowotna Rozdział Przykładowe tematy ćwiczeń Zajęcia pojedyncze i cykliczne
 • Autor: Ewa Danuta Białek
 • Wydawnictwo Instytut Psychosyntezy
 • Rodzaj pliku: PDF
 • Licencja: znak wodny
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 192
 • Stan: plik elektroniczny, do pobrania po opłaceniu
 • Model: @DL_355F333EEB
 • Język: polski
 • Podtytuł: Zintegrowane (holistyczne) podejście do człowieka i zdrowia
 • ISBN: 9788363428099
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula