Dozór policji jako środek zapobiegawczy w polskim procesie karnym

Wysyłka w:
Produkt niedostępny
SeriaMonografie

WydawnictwoWolters Kluwer business
Rok wydania
2008

Format
15.0x20.0cm
Ilość stron
388

Nasza cena: 62,10 zł 69,00 zł Taniej o: 10%

Produkt niedostępny

Stan prawny na 1.02.2008 r.
Niniejsza monografia stanowi pierwszą w polskiej literaturze prawniczej próbę kompleksowej analizy instytucji dozoru Policji w polskim procesie karnym. Generalnym założeniem przyjętym w pracy jest zaprezentowanie tego nieizolacyjnego środka zapobiegawczego na szerokim tle: dogmatycznym, historycznym, statystycznym i pragmatycznym oraz ocena jego modelu normatywnego.

W opracowaniu poruszono m.in. kwestie związane z rodzajami oddania pod dozór w systemie prawa karnego, genezą i ewolucją dozoru Policji, a także omówiono funkcje i podstawy tego środka zapobiegawczego. Gruntownej analizie poddano poszczególne rodzaje obowiązków nakładanych na oskarżonego w ramach dozoru Policji, jak również odniesiono się do procedury stosowania oraz zasad wykonywania tego środka. Przeprowadzone rozważania stanowiły kanwę do sformułowania zamieszczonych w końcowej części pracy wniosków de lege lata i postulatów de lege ferenda.

Wartość poznawczą monografi i wzbogacają przeprowadzone badania aktowe, które stanowią tło dla dociekań teoretycznoprawnych. Analizie poddano 524 sprawy karne, w których łącznie zastosowano 560 dozorów Policji.

Adresaci:

Książka ma szeroki krąg odbiorców. Adresowana jest przede wszystkim do praktyków wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, sędziów, prokuratorów, adwokatów, funkcjonariuszy Policji, ale także studentów wydziałów prawa chcących poszerzyć wiedzę z zakresu nieizolacyjnych środków zapobiegawczych.

Spis treści:Wykaz skrótów
str. 11
Periodyki
str. 11
Akty prawne
str. 13
Organy orzekające
str. 14

Wstęp
str. 15

Rozdział I
Charakter prawny środków zapobiegawczych
str. 25

1. Środki zapobiegawcze a środki reakcji karnej
str. 25
2. Środki zapobiegawcze w systemie procesowych środków przymusu
str. 33
2.1. Systematyka środków przymusu
str. 33
2.2. Izolacyjny środek zapobiegawczy
str. 43
2.3. Nieizolacyjne środki zapobiegawcze
str. 48
3. Funkcje środków zapobiegawczych
str. 59
3.1. Pojęcie funkcji środków zapobiegawczych
str. 59
3.2. Procesowe funkcje środków zapobiegawczych
str. 63
3.3. Pozaprocesowe funkcje środków zapobiegawczych
str. 65
3.3.1. Funkcja prewencyjna
str. 65
3.3.2. Funkcja wychowawcza
str. 70
3.3.3. Funkcja antycypacji represji karnej
str. 73
3.3.4. Funkcja restytucyjna
str. 75
4. Środki zapobiegawcze a prawa i wolności obywatelskie
str. 75
4.1. Rodzaje praw i wolności obywatelskich ograniczanych w związku z zastosowaniem środków zapobiegawczych
str. 75
4.2. Zasada proporcjonalności i zasada określoności ustawowej ingerencji
str. 79
4.3. Zakaz stosowania analogii
str. 82......

Czytaj całość

Szczegóły

Pokaż więcej

Książki podobne do Dozór policji jako środek zapobiegawczy w polskim procesie karnym
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula