Diabelskie maszyny Tom 3 Mechaniczna księżniczka

 • Bestseller
Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Ilość stron
544

Format
13.5x20.5cm
WydawnictwoMAG

Rok wydania
2013

Nasza cena: 30,81 zł 39,00 zł Taniej o: 21%

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze.

 

Fragment książki


Prolog

York, 1847


      – Boję się – wyszeptała mała dziewczynka siedząca na łóżku. – Dziadku, możesz zostać ze mną?

      Aloysius Starkweather prychnął ze zniecierpliwieniem, ale przysunął krzesło do łóżka i usiadł. Irytacja była tylko po części szczera. W skrytości ducha cieszył się, że wnuczka mu ufa i że często tylko ON potrafi ją uspokoić. Jego szorstkość nigdy nie przeszkadzała dziewczynce mimo jej wrażliwej natury.

      – Nie ma się czego bać, Adele – zapewnił ją teraz. – Sama się przekonasz.

      Wnuczka spojrzała na niego wielkimi oczami. Ceremonia pierwszych runów zwykle odbywała się w którymś z okazalszych pomieszczeń Instytutu w Yorku, ale z powodu słabych nerwów i kruchego zdrowia Adele postanowiono tym razem przenieść uroczystość do jej bezpiecznej sypialni. Dziewczynka siedziała na brzegu łóżka ze sztywno wyprostowanymi plecami. Na sobie miała odświętną czerwoną sukienkę, delikatne, jasne włosy były związane z tyłu czerwoną wstążką. Oczy wydawały się ogromne w drobnej twarzyczce. Wszystko w niej było kruche jak chińska porcelana.

      – Co mi zrobią Cisi Bracia? – spytała.

      – Podaj mi rękę – rzekł dziadek, a ona z ufnością wyciągnęła do niego prawą dłoń. Starkweather obrócił ją i popatrzył na siateczkę jasnoniebieskich żył rysujących się pod skórą. – Użyją steli... wiesz, co to jest stela. Żeby narysować ci Znak. Zwykle zaczynają od Runu Wzroku, o czym dowiesz się na lekcjach, ale w twoim wypadku rozpoczną od Siły.

      – Bo nie jestem zbyt silna.

      – Żeby cię wzmocnić.

      – Tak jak mnie wzmacnia rosół wołowy. – Adele zmarszczyła nos.

      Dziadek się roześmiał.

      – Mam nadzieję, że to nie będzie aż takie nieprzyjemne. Poczujesz lekkie ukłucie, ale musisz być dzielna i nie krzyczeć, bo Nocni Łowcy nie płaczą z bólu. Pieczenie szybko ustąpi, a ty poczujesz się dużo silniejsza. I to będzie koniec ceremonii. Potem zejdziemy na dół i zjemy tort dla uczczenia ceremonii.

      Adele klasnęła w ręce.

      – Będzie przyjęcie!

      – Tak, przyjęcie. I prezenty. – Starkweather poklepał się po kieszeni. Trzymał w niej małe pudełeczko owinięte w niebieski papier. Znajdował się w nim jeszcze mniejszy rodowy pierścień. – Mam tu jeden dla ciebie. Dostaniesz go, jak tylko skończy się ceremonia znaków.

      – Jeszcze nigdy nie miałam swojego przyjęcia.

      – Teraz zostaniesz Nocną Łowczynią – powiedział Aloysius. – Wiesz, dlaczego to jest ważne, prawda? Pierwsze runy oznaczają, że już jesteś Nefilim, tak jak ja, jak twoja matka i ojciec. Oznaczają, że jesteś częścią Clave. Częścią naszego rodu wojowników. Kimś innym i lepszym od pozostałych ludzi.

      – Lepszym – powtórzyła Adele wolno.

      W tym momencie do pokoju weszło dwóch Cichych Braci i Aloysius dostrzegł błysk lęku w oczach wnuczki. Dziewczynka pośpiesznie zabrała rękę z jego uścisku. Starkweather zmarszczył brwi. Nie podobał mu się strach u własnych potomków, choć nie mógł zaprzeczyć, że Cisi Bracia są dość upiorni z tym swoim milczeniem i dziwnym, posuwistym krokiem. Gdy podeszli do łóżka, drzwi otworzyły się ponownie i do sypialni weszli rodzice Adele. Jej ojciec, a jego syn, w szkarłatnym stroju, synowa w czerwonej sukni wybrzuszającej się w talii i w złotym naszyjniku z runem enkeli. Uśmiechnęli się oboje do córki, a ona odpowiedziała im drżącym grymasem.

      Adele Lucindo Starkweather, rozbrzmiał głos pierwszego Cichego Brata, Cimona. Osiągnęłaś odpowiedni wiek, żeby otrzymać pierwszy ze Znaków Anioła. Jesteś świadoma zaszczytu i zrobisz wszystko w swojej mocy, żeby na niego zasłużyć?

      Adele posłusznie skinęła głową.

      – Tak.

      Przyjmiesz Znaki Anioła, które na zawsze pozostaną na twoim ciele i będą ci przypominały, co jesteś winna Aniołowi, oraz o twoim uświęconym obowiązku wobec świata?

      Dziewczynka powtórnie kiwnęła głową. Serce Aloysiusa napęczniało dumą.

      – Przyjmę.

      Zaczynajmy więc. W długiej, białej dłoni Cichego Brata błysnęła stela. Cimon ujął drżącą rękę Adele i przytknął do niej czubek narzędzia. Zaczął rysować.

      Adele ze zdumieniem patrzyła, jak na jej bladym przedramieniu pojawia się zarys symbolu Siły, delikatny wzór z przeplatających się czarnych linii. Całe ciało miała napięte, zęby wbiła w górną wargę. W pewnym momencie pomknęła wzrokiem ku dziadkowi, a on zdziwił się na widok tego, co dostrzegł w jej oczach.

      Ból. Odrobina cierpienia w czasie nakładania znaków była rzeczą normalną, ale w źrenicach wnuczki Aloysius zobaczył... agonię.

      Poderwał się z krzesła tak gwałtownie, że upadło.

      – Stop! – krzyknął.

      Niestety, za późno.

      Znak był gotowy. Cichy Brat cofnął się i wytrzeszczył oczy na widok steli splamionej krwią. Adele cicho jęczała, najwyraźniej mając w pamięci upomnienie dziadka, żeby nie krzyczeć z bólu... ale kiedy jej poraniona skóra zaczęła czernieć, płonąć i odchodzić od kości, jakby znak był ogniem, nie zdołała się powstrzymać, tylko odrzuciła głowę do tyłu i zaczęła wrzeszczeć, wrzeszczeć...

[darmowy fragment książki "Diabelskie maszyny tom 3 Mechaniczna księżniczka", strony 7-9]

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent

  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-01-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  Cassandra Clare stała się jedną z moich ulubionych autorek zaraz po przeczytaniu "Miasta kości", jednak to właśnie trylogia "Diabelskie Maszyny" o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Jest to niezwykła historia, pełna emocji, zwrotów akcji, poświęcenia i miłości.

  Tyle emocji nie towarzyszyło mi chyba przy żadnym cyklu, a już na pewno nie przy każdym jego tomie. A jak "Mechaniczna księżniczka" sprawuje się jako zakończenie tak świetnej trylogii? Jest idealna! Zachwyca, niejednokrotnie pozbawia tchu, wyciska z oczu łzy i wywołuje uśmiech na twarzy. Powoduje istną mieszankę emocjonalną i nie pozwala od siebie się oderwać - czytałam ją nawet z migrenowym bólem głowy, gdyż zwyczajnie musiałam wiedzieć, co będzie dalej! :)

  Bohaterowie są niezwykli. Nawet jeśli po przeczytaniu pierwszego tomu z miejsca ich polubiłam, to po "Mechanicznej księżniczce" lubię ich jeszcze bardziej! Są tak wyraziści, starannie dopracowani, że wydają się wyjątkowo rzeczywiści. Opis świata także zasługuje na uwagę, bowiem podczas czytania miałam wrażenie jakbym naprawdę była w XIX-wiecznej Anglii. Pisarka umiejętnie posługuje się piórem, przez co czytelnik wczuwa się w opisywaną historię i wraz z bohaterami cierpi podczas porażek, czy cieszy się sukcesami.

  Muszę także zwrócić uwagę na trójkąt miłosny, który, pomimo ostatnio swej powszechności w różnego rodzaju literaturze, tutaj jednak wyróżnia się. Ma on inny przebieg, bohaterka ma inne dylematy względem dwóch mężczyzn, których kocha i po prostu nie jest on tak dziecinny i prosty, jak przeważnie bywa. Jest to jeden, jeśli nie jedyny, z tzw. "trójkątów miłosnych", który mnie oczarował i dla którego nie widziałam prostego i bezbolesnego rozwiązania. Ponieważ, o ile miałam swojego faworyta, o tyle nie chciałam aby ten drugi został zraniony. Także wątek ten nie był łatwy do rozwiązania, ale przyznaję, że autorka spisała się na medal!

  Pisarka ani trochę nie obniżyła poprzeczki względem poprzednich części. Ostatni tom jest równie dobry, a nawet lepszy. Także warsztat pisarski pani Clare nadal zachwyca. W książce nie potrafię dopatrzeć się żadnych minusów, poza tym, że mogłaby by być ona dłuższa. ;)

  Podsumowując; książkę, jak i całą trylogię, gorąco WSZYSTKIM polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent

  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-10-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo długo zwlekałam z przeczytaniem Mechanicznej księżniczki. Powód? Powód jest banalnie prosty… Bałam się… Bałam się pożegnania z ukochanymi bohaterami i tego, że jednak mogę się w jakimś stopniu zawieść, co zepsuje całe moje uwielbienie dla tej trylogii Cassandry Clare. Najlepiej mój stan ducha pokazuje poniższy cytat (znajdziecie, go na 68 stronie):

  „Znasz to uczucie, kiedy czytasz książkę i wiesz, że to będzie tragedia, czujesz, że nadciąga ciemność i zimno, widzisz, że sieć zaciska się wokół postaci, które żyją na jej stronicach. Ale jesteś przywiązany do tej historii, jakbyś był wleczony za powozem, nie możesz się go puścić ani zmienić kierunku.”

  Cisza przed burzą. Tak Nocni łowcy odczuwają brak jakichkolwiek wieści o poczynaniach Mortmaina. Nikt nie wierzy, aby chciał ON zaprzestać realizacji swojego planu i prób zdobycia Tessy. To ona jest ostatecznym elementem tego, aby wszystko się powiodło. Niestety tylko mieszkańcy londyńskiego instytutu zdają sobie sprawę jak ważna jest jej ochrona. Gdyby tego było mało, Charlotte Branwell musi stawiać czoło swojemu przełożonemu, który nie tylko nie chce jej słuchać, ale dodatkowo ciągle rzuca jej kłody pod nogi. Wszystko staje się jeszcze bardziej dramatyczne, kiedy po wielu próbach, Mistrzowi w końcu udaje się porwać Tessę, a Konsul pomimo informacji o miejscu jego pobyty, jakich udzieliła mu Charlotte nie ma zamiaru jej pomagać. Co zrobią Nocni Łowcy? Jak zachowają się Will i Jem, obaj zakochani bez pamięci w dziewczynie? Czy nieprzychylność Konsula nie odbije się na innych Łowcach?

  Teraz mam tak wielkiego kaca książkowego po jej ukończeniu, że nie wiem czy coś da radę mnie z niego wyciągnąć… Lektura tej powieści kompletnie mnie rozstroiła i wcale nie dlatego, że mi się coś nie podobało. Wręcz przeciwnie. Jestem zachwycona każdym aspektem tej historii, a już z całą pewnością zakończeniem, które złamało mi serce (dosłownie i w przenośni). Wszystko z powodu niezaprzeczalnego pożegnania z ukochanymi bohaterami. Autorka podomykała wszystkie najważniejsze wątki i to definitywnie. Przede wszystkim jednak, sprawiła, że zarówno osoby kibicujące Willowi (do, których zaliczam się od samego początku) oraz te murem stojące za Jemem były równie usatysfakcjonowane. Jak to się mówi: „wilk syty i owca cała”. Lepszego zakończenia nie da się po prostu wyobrazić. Wiem, że nie powinnam rozpoczynać od… zakończenia, ale pal licho z tym! Musiałam się z Wami podzielić tym, co wywołało u mnie największy wybuch emocji, a także łez. Zresztą każda historia, jaka wyszła spod palcy Clare niesie w sobie naprawdę spora ilość najróżniejszych uczuć. To właśnie z ich powodu nie raz miałam ochotę rzucać wszystkim i we wszystkich, aby wraz z przekręceniem strony zacząć obgryzać paznokcie ze zdenerwowania, w końcu przechodząc do sporej ilości wzruszeń (najbardziej przy scenie pomiędzy dwoma parabatai, oraz w czasie rozmowy Willa i Tessy w trakcie przyjęcia świątecznego).

  Teraz skoro wyrzuciłam to z siebie, mogę podzielić się pozostałymi spostrzeżeniami. Nie piszę, że na spokojnie, bo w przypadku tej książki nie da rady być spokojnym. Masa emocji nadal się we mnie kotłuje, kiedy myślę o Mechanicznej księżniczce, przez to też ciężko mi „ubrać” wszystkie myśli w odpowiednie słowa. Zacznę może, więc od tego, że o ile zakończenie sprawiło, ze popłynęły mi łzy, o tyle sam początek wywołał niepohamowany chichot. Wreszcie zrozumiałam, o co chodziło wszystkim z tym wielkim robalem, z jakim przyszło walczyć Nocnym Łowcom. Było mi tym bardziej do śmiechu, że nie miałam żadnego problemu z wyobrażeniem sobie tego osobnika w takiej roli, ponieważ od początku uważałam go za właśnie takiego. Gdy w końcu udało mi się ogarnąć, nie miałam już żadnych tak „drastycznych” wybuchów i mogłam dać się porwać kolejnym przygodom.

  Fabuła została naprawdę doskonale dopracowana, chociaż w kliku miejscach była dość przewidywalna, ale to wcale nie umniejsza mojego zachwytu zarówno wobec powieści jak i całego talentu pisarskiego Cassandry Clare. To naprawdę niesamowite jak autorka potrafi doskonale zaabsorbować uwagę czytelnika do tego stopnia, że przestaje się zwracać uwagę na cokolwiek. W moim przypadku było to najbardziej widoczne kiedy czytałam o sytuacjach w jakich brali udział Tessa i Will.

  Nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego zakończenia całej historii Willa, Tessy oraz Jema. Co tu więcej pisać, gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent

  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2013-12-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Droga pani Clare,

  W imieniu moim oraz pozostałych czytelników na całym świecie, chcielibyśmy podziękować za wybitne dzieło, które Pani stworzyła.

  Wiele osób zachwyca się nad Pani inną serią -Darami Anioła. Jednak ja (i zapewne wielu innych ludzi) uważa, że seria Diabelskie Maszyny jest serią 2 razy lepszą i każdy, kto jej jeszcze nie przeczytał jest niezrozumiałym dla nas ignorantem.

  Z bohaterami, których Pani stworzyła było mi się tak smutno pożegnać, że aż się popłakałam. No bo co ma zrobić biedny człowiek, kiedy okazuje się, że nie będzie dalszych przygód Tessy, Willa, Jema, Sophie i całej innej wielkiej gamy postaci, których Pani wykreowała. Czasami jednak czytelnik ma wrażenie, że się "zasłodzi" (Zmierzch) jednak Bogu dzięki, że relacje łączące bohaterów nie były ani trochę sztuczne.

  Naprawdę podziwiam Panią, za kreatywność, którą Pani posiada. Kreatywność, to zdecydowanie moja ulubiona cecha u ludzi. Wie Pani dlaczego? Bo bez niej nie ma nic. Bez niej nie ma dialogów, zdarzeń ,a nawet emocji. I ogromnie się cieszę, że ktoś Panią taką kreatywnością obdarzył.

  O fabule to już raczej nie będę wspominać, bo to się staje nudne, że ktoś non-stop powtarza, że jest po prostu świetna, że mknie niczym rumak, że czytelnik po prostu ma wrażenie, że jeszcze chwila, a po prostu zemdleje z tych emocji, że ma pragnienie zamknięcia się w szklanej kopule, w której będą tylko on i książka. Ale nie powiem tego, bo to już jest nudne. Najbardziej jednak gratuluje Pani za zakończenie. Naprawdę, istnieje bardzo mała grupka autorów, która tworzy takie zakończenia, by czytelnik był z nich zadowolony i uważał je za dobre (np. Gwiazd naszych wina- zakończenie było genialne i wiedziałam, ze musi się tak stać, jednak nie mogłam powstrzymać łez). W tym przypadku natomiast płakałam tylko dlatego, że miałam świadomość, że to po prostu jest już koniec i nie ma już nic.

  Tak więc ja i reszta świata chcemy powiedzieć tylko jedno słowo:dziękujemy.

  Zwyczajny człowiek

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent

  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna cudowna książka napisana przez C. Clare. Kontynuacja losów Tessy, Willa i Jema, których pokochaliśmy już we wcześniejszych tomach. Czytaniu kolejnych stron towarzyszą skrajne emocje, książka ta łamie serca i na nowo składa je w całość. Polecam każdemu kto już rozpoczął swoją przygodę z dziełami tej autorki. Nie zawiedziecie się. Książka ma też idealnie dobraną czcionkę, ułatwiającą czytanie i urzekającą okładkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent

  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-02-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  "Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze."

  Ktoś napisał, że ta książka zostawi Cię płaczącego na podłodze... Przez kilka dni. Ja dość długo powstrzymywałam się z napisaniem tej recenzji. Dlaczego? Recenzja jest tak jakby ostatnim stadium czytania. A ja nadal nie mogę się pogodzić z tym, że to koniec. Nie przyjmę do wiadomości faktu, że moja przygoda z Diabelskimi Maszynami dobiegła kresu. Owszem, mogę wracać do tej trylogii w nieskończoność, mogę ją czytać na okrągło, ale będzie to swego rodzaju odtwarzanie wspomnień. Czegoś co już było. Co się skończyło, choć odtwarzane raz po raz sprawia wrażenie, że nadal trwa. Jak piosenka, którą jesteśmy zachwyceni na tyle, by co chwila wciskać replay.

  Podczas czytania ostatniego tomu Dibaleskich Maszyn przeżywałam całą gammę uczuć: od zachwytu, przez rozczarowanie, aż do złości i łez. Kilkakrotnie odkładałam książkę, aby móc się uspokoić, lub przetrawić dany fragment. Z jednej strony chciałam książkę skończyć tuż przed 7 stycznia, a jednocześnie celowo spowalniałam ten proces. Istny paradoks, naprawdę dziwny. Cieszę się jednak, że choć narzuciłam żółwie tempo, udało mi się książkę skończyć przed powrotem do szkoły. Nie wiem bowiem, czy przeciągając ją do ostatniej chwili potrafiłabym się pozbierać w tak krótkim czasie. Czy w ogóle, kiedykolwiek się po niej pozbieram.

  Ta trylogia utwierdziła mnie w przekonaniu, że tylko pani Clare jest w stanie zagrać na moich uczuciach, tak bardzo. Tak, że będę odczuwać psychiczny i fizyczny ból nie tylko podczas czytania, ale również wtedy, gdy książka się skończy. "Mechaniczna księżniczka" niejednokrotnie złamała moje serce mieszając, tak poetycko to ujmę, czarną rozpacz bez dna z ulgą, ale również lekkim rozczarowaniem. Bo to przecież nie może się tak skończyć.

  Bohaterów ponownie nie będę przedstawiać. Powiem tylko, że każdy z nich znalazł i zagarnął sobie jakąś część mojego serca. Tak, wliczając nawet tych złych. Każdy z nich miał również swoje wzloty i upadki. No może za wyjątkiem Jema, którego pokochałam od samego początku, już na zawsze, bezwarunkowo.

  To, co najbardziej urzekło mnie w Diabelskich Maszynach, to klimat. Klimat starego, szarego, deszczowego Londynu, kreacje bohaterów. W trakcie czytania miałam wrażenie, jakbym się przeniosła 200 lat wstecz. Niemalże czułam osiadającą na skórze chłodną mgłę, zapach zakurzonych, mrocznych ulic miasta. Niejednokrotnie zapragnęłam wskoczyć w długą, bufiastą suknię, halkę i gorset, upiąć włosy i ruszyć na spotkanie z eleganckim dżentelmenem, który napisze dla mnie wiersz i zabierze na przejażdżkę powozem.

  Myślałam, że skoro Diabelskie Maszyny są prequelem "Darów anioła" to dowiem się czegoś, co choć w niewielkim stopniu odpowie mi na pytania: Jak? Po co? Dlaczego?, pojawiające się nieustannie w historii Clary i Jace'a. Odpowiedzi nie udzieliły. Dały za to kolejną serię książek, które pokochałam całą sobą i które zostawiają daleko w tyle wszystkie inne z tego gatunku. Choć moje serce krwawi po rozstaniu biję pokłony w stronę pani Clare i gorąco dziękuję za Mechaniczną Trylogię. Za to, że mogłam się jeszcze raz i na nowo w jej twórczości zakochać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Dodaj recenzję i wygraj 100 zł na zakupy

Szczegóły

Pokaż więcej

Książki podobne do Diabelskie maszyny Tom 3 Mechaniczna księżniczka
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula