Daleki rejs

Anna Onichimowska

Wysyłka w:
1-3 dni + czas dostawy
Wydawnictwo:
Literatura

Ilość stron:
64
Nasza cena: 19,27 zł 21.90 zł Taniej o: 12%

W domu nie za bardzo się układa. Z bratem nijak nie mogę się dogadać, chociaż mama apeluje o pokój.

I w dodatku nie wiemy, gdzie jest tata.

Na szczęście mam przyjaciela - Tajemniczego Dżejmsa. Piszemy sobie listy i wkładamy do dziupli. Dżejms jest śmieszny i świetnie mnie rozumie. Tylko nie wiem, skąd tak wiele o mnie wie?...

Powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

Darmowy fragment książki


Zawsze, gdy wracam ze szkoły, patrzę do skrzynki. Wisi na naszej furtce od strony ogródka i panu listonoszowi nie jest za wygodnie wkładać tam listy, bo musi wsuwać rękę przez sztachety. Nawet już kiedyś skarżył się naszej mamie, ale zostało po staremu. Mama nie umie robić takich różnych rzeczy, do których potrzebny jest młotek i gwoździe, a taty nie mamy. To znaczy ON pewnie gdzieś jest, ale wyjechał już dawno temu i nic o nim nie wiemy. Dlatego zawsze patrzę do skrzynki, bo myślę sobie, że w końcu do nas napisze. Jak widzę kopertyę, to mi serce mocniej bije, ale jeszcze nigdy nic nie przyszło. Ciągle jakieś druki i rachunki. Tylko w wakacje - kartki od znajomych z widokami gór albo jezior, a na święta - z bombkami albo kurczakiem. Normane listy przysyła czasem dziadek, ale bardzo rzadko. I kiedy przychodzą, to wiadomo, że się do nas wybiera.

Pomyślałem sobie, że pewnie dziadek wkrótce przyjedzie, jak zobaczyłem przez dziurki w skrzynce białą kopertę. Gdzieś jeszcze w środku, bardzo błęboko, myślałem o tacie. A kiedy zobaczyłem na kopercie moje imię i nazwisko, to nie wiedziałem już nic, tylko zrobiło mi się okropnie gorąco, bo ja jeszcze nigdy nie dostałem listu. Nawet z początku tak się przestraszyłem, że włożyłem go z powrotem do skrzynki.

[Fragment książki, strony 3-4]

Streszczenie książki "Daleki rejs" Onichimowskiej


Paweł mieszka z mamą i młodszym bratem. Tata pewnego dnia wyjechał i od dawna nie było go w domu, ani Paweł nie miał od niego wiadomości. Mimo to, w oczekiwaniu na wiadomość codzienne zagądał do skrzynki na listy licząc na wiadomość od ojca.

Pewnego razu, w skrzynce faktycznie znajduje się list. Jednak do Pawła napisał nie tata, lecz Tajemniczy Dżejms. Od tego momentu Paweł regularnie z nim koresponduje, a w planach chłopców jest wypłynięcie razem w daleki rejs.

Paweł ma nadzieję, że w ramach tej przygody uda mu się odnaleźć tatę. Oprócz korespondencji z Tajemniczy Dżejmsem, czytając książkę mamy okazję obserwować relacje łączące Pawła z jego młodszym bratem.

Czytaj całość

Kupowane razem z tym produktem
Recenzje

Dodaj recenzję i wygraj 100 zł na zakupy

Podobne produkty
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Wszystko szybko, z pełna kulturą, z pełnym zaangazowaniem.

Daniel

Atrakcyjne ceny. Zamówienie zrealizowane szybko i bezbłędnie. Książki dotarły do mnie w idealnym stanie. Przy dużym zamówieniu dostałam również 1 książkę gratis. Polecam.

Kasia

Polecam sklep Taniaksiazka.pl z najwyższą przyjemnością. Już wielokrotnie zakupiłam w nim książki i faktycznie w niższej cenie niż w innych sklepach internetowych.

Iner

Opinia o sklepie może być jak najbardziej zadowalająca ,czas realizacji zamówienia oceniam pozytywnie. Mile zaskoczyło mnie powiadomienie w formie sms.

Caro

Szybko, bezproblemowo i z wielką dozą profesjonalizmu. Polecam!

Agata

Bardzo dobry i sprawnie działający sklep internetowy, bardzo duży wybór książek o szerokiej tematyce. Bez problemowy kontakt telefoniczny ze sklepem jak i pomoc Pani na czacie.

Zygmunt

Sklep posiada bardzo duży wybór książek, zarówno nowości wydawniczych jak i również starszych wydań. Książki są w idealnym stanie, dostawa błyskawiczna.

Edyta z Łodzi

Zamawiam w tym sklepie kolejny raz (trzeci). Nie było dotychczas żadnego problemu, więc opinia moja jest pozytywna. Polecam!

njdd

Jestem bardzo zadowolona z obsługi klienta. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko, przesyłka zapakowana bardzo starannie i bezpiecznie.

Monika J

Sklep jak najbardziej polecam. Jestem zadowolona z produktu oraz całej transakcji związanej z zamówieniem, wysyłką i dostarczeniem jej. Dużym plusem jest cena.

Kasia