Bliżej historii 3 Podręcznik

Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2017
MEN
61/3/2016/z1
Wydawnictwo
Nasza cena: 29,20 zł 35,30 zł Taniej o: 17%

W podręczniku Bliżej historii do klasy 3 przedstawiono najważniejsze problemy z dziejów Polski, Europy i świata dotyczące okresu od 1815 do 1918 roku. Język wywodu jest komunikatywny, a sposób prezentowania faktów – przystępny i atrakcyjny dla każdego gimnazjalisty.

Bogaty zestaw map historycznych daje możliwość śledzenia zmian granic, przebiegu działań wojennych oraz zasięgu zjawisk społecznych i gospodarczych opisanych w podręczniku.
Schematy i taśmy chronologiczne systematyzują i strukturyzują informacje oraz ułatwiają ich zapamiętywanie.
Teksty źródłowe oraz reprodukcje rycin i dzieł malarskich pozwalają kształcić umiejętność pracy z różnorodnymi źródłami historycznymi.
Atrakcyjne infografiki przybliżają wybrane problemy z przeszłości.
Liczne rysunki i fotografie – w tym rekonstrukcje dawnych strojów, uzbrojenia, budowli i innych obiektów – pozwalają uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i na początku XX wieku.
Dodatkowe informacje i ciekawostki w sekcjach A to ciekawe… oraz Co nam zostało z tamtych lat… ubarwiają wykład oraz ukazują związki między przeszłością a teraźniejszością.
Definicje w Słowniczkach wyodrębnionych w ramach jednostek lekcyjnych objaśniają pojęcia historyczne i trudne słowa.
Sekcje Pytania i Zapamiętaj, zamieszczone po kolejnych jednostkach lekcyjnych, pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości.
Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiadomości oraz umożliwiają przygotowanie się do prac klasowych i egzaminu gimnazjalnego.
Bloki zadań Sprawdź się! ułatwiają uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok historycznych.
Układ treści podręcznika zaprojektowano tak, by uczniowie zdążyli przed egzaminem gimnazjalnym zrealizować cały materiał podstawy programowej nauczania historii.
Rozdziały problemowe zamieszczone w dziale Kalejdoskop historii stanowią ciekawy materiał do wykorzystania w czasie lekcji odbywających się po egzaminie gimnazjalnym.

Podręcznik jest przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w gimnazjum od września 2015 roku.

Papierowy podręcznik ma także swój odpowiednik w wersji elektronicznej. Doskonałym uzupełnieniem podręcznika są:

zeszyt ćwiczeń,
Atlas. Historia. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne,
Kalejdoskop historii. Materiały multimedialne. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (DVD).

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula