Bądź przy mnie zawsze

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
456
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,27 zł
Nasza cena: 25,48 zł 34,90 zł Taniej o: 27%

Powieść Agaty Przybyłek pod tytułem "Bądź przy mnie zawsze" to chwytająca za serce historia o miłości, bólu oraz wyborach przed, którymi stawia nas życie.

Wzruszająca opowieść o miłości, która przezwycięży wszystkie przeciwności losu. Powieść pisana dwutorowo zawiera sporą dawkę faktów historycznych z czasów II Wojny Światowej. Jedna z głównych bohaterek, Laura to magister psychologii z wielkimi planami na przyszłość. Jej marzenie to ukończyć doktorat na uniwersytecie w Kanadzie. Nie najlepsze doświadczenia z mężczyznami sprawiają, że jest sama. Pewnego dnia jej przyjaciółki namawiają ją na imprezę, Laura niechętnie się zgadza, nie przepada za nocnym życiem. Podczas, gdy koleżanki dobrze się bawią Laura wymyka się, żeby odetchnąć od całego zamieszania do sąsiedniego parku. Poznaje w nim Alka, chłopaka o wielkim sercu, który prowadzi gospodarstwo rolne po swoich zmarłych rodzicach. Pomaga mu w tym Konrad, chłopak z sąsiedztwa pochodzący z rodziny, gdzie nadużywa się alkoholu, a w domu bardzo często dochodzi do rękoczynów. Czy Laura i Alek mają szansę by stworzyć trwały związek? Żadne z nich nie chce rezygnować ze swoich marzeń. Jak więc pogodzą swoje pragnienia z rzeczywistością?

Drugą główną bohaterką jest Pani Róża, która po wielu latach emigracji wraca do rodzinnych stron z Australii. Zatrzymuje się u obcych ludzi. Zaprzyjaźnia się z nastoletnim chłopcem, który zaskarbia jej uwagę swoją wrażliwością, inteligencją oraz zamiłowaniem do literatury. To wszystko ma wpływ na to, że staruszka otwiera się przed nim. Chłopak poznaje historię wielkiej miłości Pani Róży w ciężkich czasach II Wojny Światowej. Przeczytaj jak losy wszystkich bohaterów splotą się w jedną całość.

Agata Przybyłek - autorka powieści kobiecych, blogerka i recenzentka. Urodziła się 19 grudnia 1994 roku. Młoda pisarka zadebiutowała w 2015 roku powieścią pod tytułem "Nie zmienił się tylko blond". Do pozostałych najpopularniejszych pozycji autorki należą, między innymi, takie tytuły, jak: "Takie rzeczy tylko z mężem", "Kobiety wzdychają częściej".

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-12-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  http://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com

  Jeśli śledzicie
  mojego bloga nie bieżąco na pewno wiecie, że uwielbiam książki Agaty Przybyłek, bez względy na to czy to komedia w stylu Takie rzeczy tylko z mężem czy też wzruszająca powieść jak Bez Ciebie. Tym razem autorka serwuje nam zupełnie inną powieść. Z innym przesłaniem, z innymi emocjami i zdecydowanie w innym klimacie.

  Laura dopiero co obroniła tytuł magistra z psychologii. Na dość nieudanej imprezie z przyjaciółkami poznaje Alka. Chłopak mieszka na wsi i prowadzi gospodarstwo rolne, które odziedziczył po rodzicach. Pomimo tego że Laura i Alek pochodzą z zupełnie dwóch różnych światów, bardzo szybko nawiązuje się między nimi nić porozumienia, a nawet głębsze uczucie. Ona jest zdolną i ambitną, świeżo upieczoną panią psycholog, z perspektywą prestiżowego doktoratu zagranicą. On jest mężczyzną prostym, sentymentalnym o ogromnym sercu. Nie ma zamiaru opuszczać rodzinnego majątku. Czy taki związek ma szansę bytu, a tym bardziej przetrwania?

  W książce pojawia się także postać Róży - uroczej starszej pani, która po latach emigracji wraca do ojczyzny. Nie mając innej możliwości zakwaterowania, zatrzymuje się u nieznajomej rodziny. Pomimo tego, że Róża i właścicielka nie potrafią dojść do porozumienia, wielką sympatię starszej kobiety zdobywa nastoletni syn gospodyni. Zamiłowanie chłopca do literatury oraz rodząca się między nimi nic porozumienia sprawia, że staruszka postanawia opowiedzieć mu historię sprzed lat, której jeszcze nikomu nie opowiadała. To opowieść o stracie, bólu i cierpieniu, a także o sile miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystko.

  „Bądź przy mnie zawsze” to książka, która bezapelacyjnie skradła moje serce. Po prostu się w niej zakochałam! Jest to powieść pełna uroku i ponadczasowych mądrości. Ma w sobie niezwykła magię, która chwyta za serce. Dodatkowo jest to najbardziej klimatyczna, sielska i ciepła książka autorki. Agata Przybyłek za pomocą bardzo plastycznego języka, w barwy sposób przedstawia nam życie na wsi, krajobrazy i różnego rodzaju legendy, które są niezwykle ciekawe.

  Książce „tego czegoś” dodaje wątek Róży i jej opowieści z czasów drugiej wojny światowej. Historia staruszki jest tak piękna, tak wzruszająca i emocjonująca, że nie raz miałam łzy w oczach. Dodatkowo od tej książki naprawdę trudno się oderwać. To taki typ powieści, od której chcemy, aby się nigdy nie kończyła. Cały czas możemy przebywać w tym sielskim klimacie, przepełnionym pięknymi zachodami słońca, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i zapachem żniw. Dzięki „Bądź przy mnie zawsze” Agata Przybyłek przedłużyła mi lato, które tak bardzo uwielbiam na wsi.

  „Bądź przy mnie zawsze” to książka o prawdziwej miłości, która przetrwa wszystko. To również powieść o stracie, bólu, tęsknocie, o trudnych życiowych wyborach, a także o tym, że czasem, żeby mówić „my”, nie wystarczy tylko się kochać. Już nie mogę doczekać się kolejnej książki z tego cyklu.

  Podsumowując, „Bądź przy mnie zawsze” to najbardziej ciepła, klimatyczna i sielska książka Agaty Przybyłek. Niezwykłego uroku i magii dodaje powieści wątek drugiej wojny światowej, który mnie oczarował i wzruszył do szpiku kości. Z całego serca polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam przyjemność śledzić rozwój literackiej kariery Agaty Przybyłek od pierwszej jej powieści. Widziałam jak na moich oczach zmienia się z debiutantki i w powieściopisarkę cenioną przez wielu czytelników. Także we mnie ma swojego fana, ponieważ jej książki śmieszą mnie kiedy trzeba i smucą gdy na to pora - są zatem idealnym lekarstwem na każdą chwilę.

  Najnowsza powieść autorki to ukłon w stronę literatury obyczajowej, bardziej emocjonalnej a mniej humorystycznej jak do tej pory. Autorka tworzyła już fabuły z motywem angażującym uczucia i bardziej poważne tematy, ale tym razem to coś pomiędzy - subtelna strona historii pokoleniowej, w której prym wiedzie przeszłość oraz nawiązanie do miłości jaka by ona nie była: cennej, choć czasami wymagającej większego zaangażowania, walecznej i dojrzałej.

  W "Bądź przy mnie zawsze" dostrzegłam urok i piękno, jakiego jeszcze nie wiedziałam w wykonaniu autorki. Postawiła ona tym razem na dojrzalsze uczucia, w którym nie zawsze wszystko wychodzi tak ja należy. Jednak na równi z fabułą tym razem stanęli także bohaterowie. Dopracowani, wartościowy, przypominający każdego z nas, dzięki czemu szybko można się z nimi utożsamić. Tym samym poszczególne rozdziały zostały podzielone na nawiązanie do historii wybranej postaci, by uwzględnić, że to oni są tutaj najważniejsi. A bohaterów w tej książce nie brakuje, ponieważ miałam przyjemność poznać Laurę, która studiując psychologię nie myślała, że pozna prostolinijnego chłopaka ze wsi o wielkim sercu. A jednak niewielkie różnice pozwoliły na zbudowanie angażującego obie strony związku. Tylko jak pogodzić swoje priorytety, gdy dziewczyna marzy o wielkim świecie a chłopak chce pozostać w miejscu, w którym się wychował? To odpowiedź, która dręczy wielu z nas, a dzięki przygodzie bohaterów możemy poznać potencjalne i bardzo dobrze przemyślane rozwiązanie.

  Jednak by wzbogacić swoją opowieść autorka nie zakończyła historii wyłącznie na perypetiach Laury. Do swojej książki zaprosiła również postać Róży, dojrzałej starszej pani powracającej do domu po latach emigracji. W domu, w którym się zatrzymuje poznaje nastoletniego chłopca, a więź jaka ich łączy pozwala Róży wyjawić od dawna skrywaną historię. Tym samym czytelnik staje się niemym świadkiem opowieści pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji, bólu i cierpienia przeplatanego z chwilami szczęścia i miłością tak wielką, że na pierwszy rzut oka niemożliwą. Opowieść Róży przypomniała mi opowieści babci, która przez lata swoich życiowych doświadczeń bez żadnego moralizatorstwa szczerze opowiadała o swoim życiu. Także w piórze Agaty Przybyłek jest ta sama prawda - pozwala czytelnikowi poczuć się jak w domu, poznać smak prawdziwej historii, na długo zapadającej w pamięć.

  Uważam, że to jedna z lepszych propozycji zaserwowanych przez autorkę. Piękna, dojrzała powieść o bólu i miłości, w której prawdziwe życie maluje się jak na dłoni. Dzięki tej lekturze otrzymałam wielopłaszczyznowy obraz prawdziwego życia, w którym dwie na pozór nic nie znaczące dla siebie opowieści stanowią w punkcie kulminacyjnym kompletną całość. Można spędzić przy lekturze tej książki długie godziny a i tak będzie mało - to piękny obraz miłości wymagającej cierpliwości i zaangażowania, w której życie pisze własną historię a emocje nie mają końca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są książki, które nic nie wnoszą. Nudzą, ciągną się w nieskończoność. Wszystkiemu winien jest styl, jakim dany tytuł jest napisany, bądź brak interesującej fabuły. Są też powieści, w których na każdej stronie coś się dzieje. Pozycja zaskakuje, trzyma w napięciu, intryguje... są też takie publikacje, gdzie może nie być nic szczególnego. Może być lekką obyczajówką gdzie nie znajdziemy żadnych podniosłych wątków ale... i tak książka będzie skrywała w sobie jakąś niepowtarzalną magię. Taką trudną do wytłumaczenia. Właśnie do tej ostatniej grupy przypięłabym najnowszą powieść Agaty Przybyłek.

  Absolwentka wydziału psychologii, Laura i Alek, mężczyzna prowadzący gospodarstwo. Dwójka młodych ludzi z zupełnie różnych światów. Wydawać by się mogło, że nic ich nie może połączyć, żadna nić sympatii czy przyjaźni, lecz jak wiadomo, los ma swoje pomysły, które często zaskakują. Laura nie jest zwolenniczką imprezowego trybu życia, w odróżnieniu od swoich przyjaciółek jednak zgadza się wyjść z nimi być może już po raz ostatni przed wyjazdem za granicę. W czasie kiedy Magda, Justyna i Olga wyśmienicie spędzają wolny czas, Laura wymyka się do pobliskiego parku. To w nim zostanie zapoczątkowany zupełnie nowy rozdział jej życia.

  Pewna starsza pani zjawia się w gospodarstwie Alberty. Pragnie już zapewne po raz ostatni odwiedzić miejsca, gdzie niegdyś mieszkała. Historia, jaką skrywa w swoim sercu, opowieść bolesna a zarazem wzruszająca i piękna, pobudzi do walki o swoje marzenia Konrada i pokaże Laurze o co z całych sił warto walczyć, o co się troszczyć, co postawić na pierwszym miejscu.

  "Bądź przy mnie zawsze" jest taką bajkową perełką, od której ciężko się odkleić przed przeczytaniem ostatniego słowa. Nie można nic jej zarzucić, poza tym, że zbyt szybko się kończy a na kolejny tom trzeba czekać aż do wiosny. Książka znajdzie ona swoich zwolenników wśród miłośników prostej, nie skomplikowanej fabuły nasyconej dobrocią i ciepłem. Jest idealną propozycją na długie jesienne i zimowe wieczory ale sprawdzi się też na długie letnie dni... "Bądź przy mnie zawsze" w każdą porę roku sprawdzi się wspaniale.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula