Anioły i demony

Autor:

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
3-5 dni + czas dostawy
Rok wydania
2013
Wydawnictwo
Ilość stron
560
Inne wersje (5)
Książka, op. miękka
za 25,13 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,86 zł
eBook, mobi, epub
za 29,58 zł
Audiobook na CD, mp3
od 26,52 zł
Nasza cena: 25,16 zł 37,00 zł Taniej o: 32%

Znakomita powieść w nowej szacie graficznej.
Robert Langdon zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych CERN. Jego zadanie - zidentyfikować zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów - potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od czterystu lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Jak się okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów współczesnych i planują straszliwą wendetę - wysadzenie Watykanu przy użyciu antymaterii wykradzionej z genewskiego laboratorium. Langdon i Vittoria Vetra, córka zamordowanego fizyka, mają zaledwie dobę, by odnaleźć utajnioną od XVI wieku siedzibę iluminatów i zapobiec niewyobrażalnej tragedii. Czy zdołają na czas rozszyfrować wskazówki zapisane w jedynym zachowanym w archiwach Świętego Miasta egzemplarzu legendarnego traktatu Galileusza?
Jak zakończy się dramatyczny wyścig z czasem - po tajemnych kryptach i katakumbach, wyludnionych katedrach, tropem symboli iluminatów zakamuflowanych przed wiekami miejscach znanych każdemu mieszkańcowi Rzymu? Zagadka goni zagadkę, prowadząc do najbardziej nieoczekiwanego finału...

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2013-10-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka to przygoda, wiedza, wyobraźnia, rozwój dla człowieka, poznawanie nowego i zgłębiane starego. Każda powieść niesie ze sobą niezapomniany świat, który porywa od pierwszych stron czytelnika. Każda książka powinna być istną ucztą dla duszy i rozumu. Winna pochłonąć tego, który po nią sięga tak, aby nie mógł się z nią rozstać. Zapomniał o jedzeniu, piciu i śnie. Jednak nie każda jest taką wyprawą. Takie niestety należą do rzadkości. Dlatego też powinniśmy doceniać takich pisarzy, jak Dan Brown, który delektuje swych czytelników coraz to nowszymi przygodami profesora Roberta Langdona.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2013-10-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

  Dan Brown to pisarz, który pierwszą częścią przygód Roberta Langdona zapewnił sobie nieśmiertelną sławę i miejsce w panteonie najlepszych autorów naszych czasów. "Anioły i demony" to powieść od której wprost nie można się oderwać. Po przeczytaniu kilku stron czytelnik ma ochotę przeczytać kolejną. Ta książka to nie kolejna sztampowa i nudna historyjka, której fabuła ma się toczyć koło Watykanu. Brown opiera się na faktach i przedstawia je w nader interesujący sposób. Państwo Papieskie prosi o pomoc człowieka, który przez całe swoje życie zajmował się symbolami - profesora Roberta Langdona. Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jaki problem może mieć jedno z najpotężniejszych państw świata? Otóż zostali oni zaatakowani przez, wręcz mityczne, bractwo Iluminatów. Wyżej wymieniona sekta porwała czterech kardynałów i zagroziła publicznym straceniem każdego z nich - "... wasze cztery filary zostaną złożone na ołtarzach nauki a Watykan zostanie pochłonięty przez światłość...". Tymczasem z jednego laboratorium w Szwajcarii ginie potężna broń, która może unicestwić niejedną potęgę.... Dan Brown umiejętnie przekazuje historię i wręcz zmusza czytelnika do dalszej lektury. "Anioły i demony" to preludium do dalszych przygód Roberta Langdona, które notabene są kontynuowane w najnowszej książce Browna - "Inferno". Historia, którą opowiedział autor jest na tyle realistyczna i wciągająca, że momentami ma się wrażenie jakby stało się obok głównego bohatera. Szczerze polecam tę pozycję osobom, które interesują się Watykanem i to nie tylko w ujęciu religijnym a także tym wszystkim, którzy poszukują dobrej książki na długie, jesienne wieczory. "Anioły i demony" to książka, która wciągnie was na dobre.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Prawa fizyki są kanwą, którą Bóg przygotował, by na niej tworzyć swoje arcydzieło.”

  Powieść „ Anioły i demony” Dana Browna opiera się na odwiecznym konflikcie nauki i religii. Po długim czasie z ukrycia wyłania się bractwo Iluminatów. Sekta ta od wieków zrzeszała wielkich odkrywców, naukowców całego świata. Kościół natomiast z nimi walczył i wydawało się, że skutecznie.

  Na skutek tragicznych wydarzeń Robert Langdon trafia do CERN, centrum badań jądrowych. Tu odkrywa znaki świadczące o tym, że Iluminaci przetrwali i zaplanowali niewyobrażalną zbrodnię. W Watykanie odbywa się właśnie konklawe i to jest doskonały moment dla tajnego bractwa, aby wdrożyć swój plan.

  „Nauka mówi mi, że Bóg musi istnieć. Mój umysł twierdzi, że nigdy Go nie zrozumiem. A serce mi podpowiada, że wcale nie powinnam.”

  Zaczyna się wyścig z czasem. Poszukiwanie potężnej broni, rytualne morderstwa, napiętnowanie, tajemnicze znaki.

  „Wiara jest uniwersalna. Tylko nasze konkretne metody jej rozumienia są arbitralne. Niektórzy z nas modlą się do Jezusa, inni pielgrzymują do Mekki, a jeszcze inni badają cząstki subatomowe. W sumie jednak wszyscy szukamy prawdy, czegoś potężniejszego od nas samych.”

  Książka naszpikowana jest zagadkami. Bohater podąża tajną ścieżką, szuka kolejnych znaków, które wskażą mu drogę do „ołtarza nauki”. Na uratowanie Watykanu pozostaje coraz mniej czasu i pojawia się coraz więcej niewiadomych. Ciągłe zwroty akcji wciągają czytelnika w tą przygodę bez reszty.

  Mamy tu do czynienia z fanatykami nauki,jak i fanatykami Kościoła. Jedni i drudzy są gotowi ponieść każdą cenę za swoje przekonania.

  Czytelnik zmuszony jest do ciągłego myślenia, sam gubi się co jest prawdą, a co fikcją literacką. Wiadomo, że miejsca, zabytki, artyści tu przedstawieni są prawdziwi. Pozostaje pytanie czy znaczenie dzieł jest rzeczywiste?

  Autor tak doskonale wszystko połączył, że ma się wrażenie, że to wszystko prawda. Ta symbolika zakamuflowana przed wiekami, dokumenty, pisma ukryte w watykańskich archiwach, to wszystko jest doskonale połączone w całość.

  Polecam zwrócić uwagę na przekaz do świata i iluminatów kamerlinga, po tym jak ostrzegł kardynałów przed niebezpieczeństwem. W świetle późniejszych wydarzeń nabiera ON całkiem innej barwy.

  Podczas tej lektury jesteśmy gotowi uwierzyć w cuda, w boską moc. Tym bardziej, że autor jedną zagadkę pozostawił bez rozwiązania. Zakończenie też zaskakuje i odpowiedź na pytanie, kto za tym wszystkim stoi?

  „Nasza planeta jest organizmem,a my wszyscy komórkami o różnych zadaniach. Jednak wszyscy jesteśmy spleceni ze sobą, służymy sobie nawzajem i służymy całości.”

  Myślę, że ta książka spodoba się zarówno historykom, szczególnie historykom sztuki, jak również laikom, którzy na co dzień nie interesują się tą tematyką. Należy docenić ogrom pracy autora. Przestudiował historię dzieł, budowli, kościołów opisanych w utworze. Przeanalizował historię Zakonu Iluminatów. Miał zaszczyt spotkania z papieżem, poznał różne zakątki Watykanu. Wszystko to połączył i oddał czytelnikowi, wprowadzając go w niesamowity świat, gdzie zaciera się granica fikcji literackiej z aktualną wiedzą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do przeczytania książki Danego Browna skusiłam się po obejrzeniu filmu i szczerze powiem ,że jednak dla mnie książka jest o wiele lepsza.A jak przeczytałam jedną to potem brat pożyczył mi druga ,trzecia z biblioteki aż postanowiłam ze chce mieć je wszystkie na półce w domu ,żeby moc wracać kiedy będę miała ochotę ,bo lubię wracać do dobrych książek ,a te na pewno do nich należną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-03-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anioły i Demony - Dan Brown - recenzja

  Dan Brown jest współczesnym pisarzem amerykańskim, w którego dorobku znajduje się pięć powieści (szósta ma się ukazać 2013 r.). Najsłynniejsza to ,,Kod Leonarda da Vinci”. Sprzedaną w ponad 40 mln egzemplarzy okrzyknięto thrillerem wszech czasów.

  Robert Langdon to wykładowca zajmujący się badaniem reliktów oraz mistycznych bractw. Jego marzenia o książce poświęconej iluminatom stają się realne, kiedy otrzymuje tajemniczy faks z nieznanym dotąd ambigramem illuminati. Należy jednak pamiętać, że organizacja ta planuje zamach na papieża i cały Watykan, dopuszczając się wyjątkowo okrutnych morderstw. Czy Robertowi uda się odkryć tajemnice wiary na czas?

  ,,Anioły i Demony” to porywająca opowieść o walce z czasem okalana wspaniałymi opisami zarówno Watykanu jak i Rzymu. Dowiadujemy się jak wygląda konklawe, grób Piotra. Odsłonięte zostały także tajemnicze przejścia i cały system bezpieczeństwa. Książkę tę mogę więc polecić nie tylko miłośnikom napięcia i akcji, ale także podróżnikom fascynującym się piękną stolicą Włoch z Watykanem włącznie.

  Tenshi, lat 17

  źródło:http://osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula